Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam hatalmasat esett....

Kisfiam hatalmasat esett. Vigyem dokihoz szerintetek?

Figyelt kérdés

16 hós kisfiam elesett, csak úgy simán a kövön. Már estek nagyokat a gyerekeim, soha nem vittem őket dokihoz emiatt, de ez most nagyon durva volt, kívülről semmi nem látszott, de mikor felvettem, kifeszítette magát és nagyon-nagyon sokáig nem vett levegőt, aztán meg begörnyedt előre, még az ujjai is görcsben voltak, szeme 2mm-re nyitva volt, de nem reagált semmire, talán fél percig is így volt, vagy tovább. Volt már hogy nem vettek egy darabig levegőt mikor elestek, de ennyi ideig még soha, és nem volt ilyen görcsszerűség sem.

Egy darabig sírt, aztán nyöszizett és elaludt. Aludt egy jó órát, most nem látszik rajta semmi gond, megy , nevet, mindent ahogy máskor is.

Nem tudom megnézessem e a kis fejét, vagy már biztosan nem lesz gond? Kicsit öklendezett az esés után, de nem hányt, nem szédeleg most hogy már fölkelt.

Nagyon-nagyon megijedtem. (konkrétan elbőgtem magam, pedig nem vagyok sírós)


2011. dec. 8. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a tünetekkel jobb lenne, ha látná egy orvos. Még akkor is, ha már jó kedvű. Mindenképp vidd el még ma!
2011. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném az orvoshoz, vagy minimum felhívnám, hogy vigyem-e be.

Nem ártana megröntgenezni, és lehet enyhe agyrázkódása is.

2011. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném, főleg, hogy a leírtak alapján eszméletét vesztette egy kis időre.
2011. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha nem kell messze menni én elvinném a helyedben. Az én kislányom múlt héten esett le a kanapé karjáról. Bár semmi baja nem volt, de ha lett volna aki el tud vinni, akkor biztosan elvittem volna. Egy másik ötlet nem tudod a dokitokat felhívni? Többet tudna segíteni, mint mi. Remélem semmi baj nem lesz.
2011. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Beütötte a fejét???Én tuti orvoshoz vinném egy ilyen után...pedig nem vagyok orvoshoz rohangálós,paramami...

18 hónapos a lányom,hatalmasakat szokott esni,de amit leírsz elég rémisztő,inkább lássa orvos,minthogy baj legyen!!!

2011. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én estem el így. Gyűrűről pottyantam. Lilult a fejem, nem kaptam levegőt, a mellkasomat ütöttem meg a rekeszizmom valami miatt (görcs?) nem működött. Hiába próbáltam lélegezni. Nagyon durva volt. Kb egy percig tartott, aztán minden helyreállt.

A kérdésre válaszolva: ügyeletet felhívva mindig azt mondták amikor megkérdeztük bevigyük-e kislányunkat, hogy ha felmerül a kérdés akkor a válasz: igen. Vidd orvoshoz. Esés után nem nagyon szabad engedni aludni egy ideig egyébként.

2011. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
én a sürgösségin dolgozom, a leirt tünetek alapján mindenképpen látnia kell orvonak akkor ia ha most jobban van, nem lehet tduni nem lesz e szövödméyn fél ora vagy holnap.. vidd dokihoz.
2011. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Eszméletvesztésnél, aluszékonyság esetén mindenképpen vidd el. Nekem is esett nagyot a fiam, az ügyeleten azt mondták, hogy ha az előbbiek előfordultak, akkor azonnak orvoshoz kell menni, mert az is lehet, hogy csak 2 nap múlva lesz rosszul Jobb egy CT szerintem, mint hogy 2-3 napig le sem veszed róla a szemed, úgy aggódsz. Biztos elvinném a legközelebbi kórházban a balesetire.
2011. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Siess el vele az orvoshoz, légyszíves!!!!
2011. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a helyzet, hogy IGEN!, vidd orvoshoz még ma.

Ne aggódj, de jobb, ha megnézik.

Akkor kell orvoshoz fordulni esések után, ha aluszékony, elvesztette az eszméletét vagy hány. Nálatok részben mindhárom fennál.

Ne aggódj, de menjetek.


Sok szerencsét!

2011. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!