Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves kislányom úgy...

Lassan 3 éves kislányom úgy érzem nem elég önálló, segítséget, praktikákat szeretnék kérni, hogy ki, hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan anyukákkal beszélgetni, akik nehezen engedték el a gyermekeiket és nehezükre esett az önállósára nevelés. Tudom, hogy az önállósgra nevelés csak úgy lehetséges, ha hagyjuk, hogy maguk csinálják pl.: az öltözködést, evést, de mégis nehezemre esik. Soha nincs idő, hogy kivárjam és mára már lassan 3 éves kislányom ott tart, hogy eszébe sem jut, hogy egyedül öltözzön, cipőt felvegyen, mert anya mindig megcsinálja. Szeretnék tapasztalatokat olvasni, segítséget kérni és azt megismerni, hogy más hogy élte meg ezt az időszakot. A lehurrogásokat majd odaképzelem, hogy milyen rossz anya vagyok, azokra nem vagyok kíváncsi. Tudom magamról én is, hogy sok mindent máshogy kellett volna csinálnom!
2011. dec. 8. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
hát én is ilyen vagyok.1hónap múlva 3 éves.én is megcsinálok mindent,etetem,öltöztetem,wc-re viszem.és tudod miért,mert addig is velem lehet,addig is gondoskodhatok róla,ölelgethetem.de azért megy ez egyedül is,ha akarja,szépen lassan és határozottan,most mutasd meg anyának,hogy tudod levenni és sok dicséret.csinálgassa ő is jol esik,hogy látom tudja azért csinálni,de jó eki hogy ott vagyok én.Hamarosan oviba megy és ott nem leszek ott,látni fogja mástól ő egyedül csinálja és menni fog neki is.ne aggódj.
2011. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Először is nem vagy rossz anya,ebben biztos vagyok.Mondom ezt úgy hogy 3 gyerekem van,a legnagyobb kamasz korú,és tényleg most kezd leválni:)Nagyon nehéz de én először magamban tisztáztam az ilyen kérdéseket.Magamnak elmagyaráztam hogy igen ezzel jót teszek a gyereknek,ezzel ő több lesz.Nagyon nehéz volt először amikor elutasították a cicit.A lányom 9 hónapos volt a fiam 15.Sírtam.De mindent megtanultak,mert hagytam őket,akkor és azonnal amikor egy minimális érdeklődés volt a dolgokra.Tudom hogy nehezedre esik,de hagyni kell őket,és ez sajnos tapasztalat.Hidd el az út eleje a legkönyebb,ahogy nagyobb lesz egyre távolabb lesz fizikailag,viszont közelebb lesz lelkileg.A lányom 16 lesz,csak hétvégén találkozunk,de a kötelék közöttünk nagyon szoros.Erre gondolj.Egy hároméves nem tud öltözni,ez nem egyedi eset,nagyon sokan nem tudnak,nem vagy egyedül ezzel,és lemaradva se vagy.Meg fogja tanulni a dolgokat.Ösztönözd,hogy kedvvel csinálja,és dicsérd agyon.Szánj rá időt amikor ráérsz,és nem vagy türelmetlen,hétvégén,este.Nálunk a fenékkitörlés volt az amit nem akart megcsinálni és nehezen ment.Játékosan is lehet.Mond neki anyának meghúzódott a dereka,kicsit nehéz lehajolni,próbáld meg felvenni a cipődet.Jqaj elmondjuk a nagyinak is milyen jól ment.A gyerek ettől szárnyakat kap.Nem tudom ilyesmire gondoltál-e.Szép napot.
2011. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedüli anya, aki közel 3 éves gyerekét még öltözteti és eteti??? De jó ezt hallani! Nagyon elkeseredtem, mert bölcsibe járó a gyerekem és felhívták a figyelmem, hogy nem akar egyedül enni és öltözni, cipőt felvenni, tegyek ez ügyben! Nekem is egy hónap múlva lesz 3 éves a lányom és tud egyedül enni, de megunja. Eszik 2-3 kanállal és elmegy az asztaltól, ha meg én etetem, akkor nyitja a száját és szinte mindent megeszik. Mióta bölcsis 1 kg-ot fogyott, mert gondolom ott nincs idejük etetgetni minden gyereket, de akkor az nála nem igaz, ha éhes akkor enni fog?
2011. dec. 8. 15:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket, jó volt olvasni!
2011. dec. 8. 15:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!2. vagyok.Persze hogy szólnak,mert nekik könnyebb dolguk van ha nem kell öltöztetni stb.De én itt az oviban is láttam hogy nem tud öltözni,enni,és itt vegyes csoport van a nagyok segítenek a kicsiknek az öltözésben.Az én lányom pl. itthon evett az oviban még most se(6 lesz)mert nem ízlik a kaja.Mikor bekerült etették.Lezsibbadtam,de ez is változott idővel.Szerintem nem vagytok lemaradva,sokan vannak így.Azért próbálkozz vele.De ez is egyénfüggő,ki mikor tanulja meg.
2011. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok.ők a gondozónők nem az anyjuk.az én fiam is megunja az egyedül evést.Azért elég nem jó dolog hogy hagyják inkább nem enni.nálunk az oviba is etetik a gyereket,vagy segítik ösztönzik az evésre,nem csak úgy eléjük teszik azt joccakát.nálunk nagy motiválós erő hogy nagyon akarna oviba menni,és amikor nem akar egyedül öltözni,mindig azt mondom,hogy ott sem fogják feladni és addig nem mehet még fel nem veszi egyedül,vagy nem eszik egyedül.
2011. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabb e kérdésben, hogy a gyereket az ő fejlődését tartsuk az előtérbe, és ne a magunk kényelmességét !

Adj elég időt a dolgokra, ezt csak te tudod irányítani. bizony hónapokig kellhet mondani ugyanazt, de mondd, biztasd, és adj elég időt, hogy ne legyél ideges, és kapkodós az egész szituáció.

Készítsd ki neki ahogy fel kell vegye, kérd meg szépen. Esetleg együtt csináljátok a magadét is kirakod a földre, ahogy az övét, és lássuk hogy is kell. Játékosan kezd, menni fog.

Az jó, hogy tudod, hogy másképp kellene, ez a kezdet, de folytasd is azzal, hogy esélyt adsz neki csinálni, és meglásd cisnálni fogja.

Én magam nem hiszem, hogy má 7 éves, és még mindig minden nap ugyanazt a szöveget magyarázom minden reggel. Akár felvhetném magnóra az egészet és bekapcsolni. Mostmár kijönni az ágyból, megenni a reggelit. Mehetsz mostmár mosakodni, ne állj meg öltözz a nadrágot is vedd fel ... bizonyos esetekben kell mondogatni sokáig, de helyette ne csináld. Ami nehéz neki, abban segíthetsz neki. 3 évesen azért még segítünk, nem várjuk el az abszolut önállóságot ám !

Szóval gyerekfejlesztés első, anyuka pedig elfogadja, hogy időbe telik.

2011. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy a dicséret a lefontosabb. Ha napról napra is csinálod, hogy ezen a héten, csak a bugyikába bujjon bele, ájulj el, hogy milyen ügyes. Aztán néhány nap múlva a könyebbeket, pulcsi. A zokni elég nehéz tud lenni, de ha azt akarja, akkor azt hagyjad. Dicsérd meg mindig ölelve, puszilva, éreznie kell, hogy értékelve van ügyessége.
2011. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálom, de már észre sem veszem, hogy én csinálok mindent helyette, mert már úgy megszoktam a 3 év alatt!
2011. dec. 9. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!