Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Röntgen sugár miért olyan káros?

Röntgen sugár miért olyan káros?

Figyelt kérdés
Mi csípőszűrésen és o láb miatt már 2x is voltunk! Nem értem! Nem jobb megnézetni és megnyugodni ?

2011. dec. 8. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem a kérdést. ha szükséges,akkor persze,hogy meg kell csináltatni,ki kell vizsgálttatni a gyereket. De ettől függetlenül még káros,A sugárzások nem tünnek el nyomtalanul,hanem az évek során "összegződnek", ezért amikor nem feltétlenül indokolt,nem is szokták felesleges sugárzásnak kitenni sem a gyerekeket,sem a felnőtteket.
2011. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

röngen sugarak rákos elváltozást okoznak, föleg a puha szervekre veszélyesek pl petefészek, és a herékre.


pont ezért is tesznek eléd kötényt. de pl csipöszürést nem csinálnak már röngennel, pont ez miatt mert nagyon veszélyes, azt UH-al nézik meg.


kislányomnak is volot 3 hósan röngen, neki nyaki problémája volt és kiszürték hogy nem-e csontbeli elváltozás van, de ö is kapott szoknyát ami az egész testét el is takarta.

2011. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem lesz ennyitől rákos egy gyermek sem :)

a röntgen sugarak persze rákot okozhatnak, nagy dózisban.

2011. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A röntgensugárzás igen nagy energiájú fotonjai károsíthatják az élő szervezetet. A károsodás mértékét és jellegét számos körülmény, a sugárzás intenzitása, a behatás időtartama és a sugárzás frekvencia szerinti összetétele befolyásolja.


Az orvosi gyakorlatban használt röntgenkészülékek által kibocsátott sugárzás például nem tartalmaz nagyobb hullámhosszú összetevőt, amelyet a bőrfelület külső rétegei is elnyelnének, ezáltal égési sérüléshez hasonló károsodást vagy daganatos megbetegedést okozva. Az orvosi röntgenekből ezeket még a készüléken belül kiszűrik meghatározott anyagú és vastagságú fémlemezek közbeiktatásával.


Az egyes szövetek sejtjei nem egyformán érzékenyek a röntgensugárzásra: fokozottan sérülékenyek a szaporítószervek és a csontvelő szövetei. A röntgensugárzás egészségkárosító hatásai ellen a sugárzási veszélynek tartósan kitetteknek (röntgenorvosok vagy bármilyen tevékenység során ilyen sugár közelében dolgozók) védekezniük kell, ezt általában ólomból vagy ólomtartalmú anyagból készült védőruházattal teszik.


A tüdőszűrésen az évi egyszeri, néhány század másodperces időtartamú röntgensugárzás semmiféle egészségkárosodási veszélyt nem jelent. A fogászati röntgenkészülékek szórt sugárzásától pedig ólomköténnyel védik a betegeket.


A nők/lányok szaporítószerveit jobban védik, mint a férfiakét, lévén, hogy a petesejtek velük születnek, míg a spermiumok rövid élettartamúak.

2011. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!