Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok a Jézuska hozza a...

Nálatok a Jézuska hozza a karácsonyfát és az ajándékot?

Figyelt kérdés

Miért igen, miért nem? Te mit gondolsz, mi a helyes? Mi adja nálatok azt, hogy a karácsony szép, meghitt, varázslatos, várakozással teli?


Ne essetek egymásnak, csak kíváncsi vagyok.


2011. dec. 9. 09:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk amíg kicsik voltak a gyerekek, apa elvitte Őket sétálni a városba, amíg én a fát díszítettem, és aláraktam a csomagokat. így a Jézuska hozott mindent. Néhány éve már tudják, hogy mi az igazság, azóta együtt díszítünk, és Ők is alá rakják az apró ajándékaikat.

Idén újra sutyiban díszítés lesz, mert azóta született még két gyerkőc, és újrakezdjük a varázslatot.

Nálunk attól szokott szép lenni, hogy együtt vagyunk mi heten. Vannak esetleg megbeszélt ajándékok is, de mindenkinek jut meglepetés is, ami növeli a várakozás izgalmát. Pedig nem tudunk túl sokat költeni minden gyerekre. Valahogy lelassul az idő Karácsony este, egyszerűen jó együtt lenni, énekelni, enni, ajándékot bontogatni, örülni.

2011. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a Kis Jézus.
2011. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok. A miértre nem válaszoltam. A praktikum vezetett ide. Az első gyerekünk Karácsonykor 10 hónapos volt, fizikai képtelenség lett volna mellette készülődni, így apa elvitte otthonról. Le sem tudom írni, milyen arcot vágott, amikor meglátta a karácsonyfát, így csináltunk hagyomány ebből.
2011. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
nálunk a faárus hozza a fát
2011. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a fát az angyalok díszítik és a kis Jézus hozza az ajándékokat. Szerintem az leírhatatlan, amikor meglátják a fát. Nagyobb az öröm, mint az ajándékoknál. Kell a varázs.
2011. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Igen, a Jézuska hozza a karácsonyfát meg az ajándékokat.

Mi vallásos család vagyunk, így ez alap.

Meg aztán jó látni azt a kitörő örömöt az arcán, mikor ő találja meg a fát :) De ugyanez van a Mikulással vagy a nyuszival is :)

Majd ha elég idős lesz hozzá, akkor természetesen meg fogja tudni, hogy ez anya meg apa műve, de amíg kisgyerek, addig neki is jár az a varázslatos mesevilág, ami részben az ő fantáziájára van bízva.

És nem tudok egyetérteni azokkal, akik szerint így nincs bevonva a gyerek az ünnepi készülődésbe: adventi koszorút, karácsonyi díszeket együtt készítünk, mézeskalács sütésben és díszítésben nagyon aktívan részt vesz.

Nekünk így a jó. :)

2011. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Ami nagyon fontos, mind a karácsony, mind a vallás, vagy más hiedelmekben, hogy a szülök egyet értsenek egymás szokásaiban, azt elfogadják és ugyan azt adják a gyermeknek.


Mi a helyes? Az amiben te hiszel, ami a te családod számára fontos.


Nálunk még csak 15 hós a lányom, így képlékeny a karácsonyfát ki hozza, de majd meglátjuk. Mostanában elég félös, így lehet a karácsonyfát délelött díszítjük majd alvás után jön a télapó, mert férjem nem magyar és idén anyóséknál leszünk ahol télapó jön, de legalább náluk is van szenteste.

Anyukáméknál jézuska jön. Párom ezt elfogadja én meg a télapójukat, így a gyerek nem fog bele gabajodni.


Mi már most sokat énekelünk, pedig semmi zenei család, de valahogy én imádom a karácsonyi dalokat, és ez a páromat is arra ösztönözte hogy az ö karácsonyi dalaikat megkeresse a gyereknek.


nem utolsósorban a jó kaják....

2011. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%
2,5 éves a kislányom..az ajándékokat a Jézuska hozza, a fát meg apa és anya.Együtt is díszítjük igaz tavaly ez még arról szólt,hogy mi raktuk a díszeket ő meg pakolta lefelé amit tudott.Gyerekkoromba nálunk ebéd után együtt díszítette a család a fát majd este felé nekünk gyerekeknek fürdés volt és addig anyukám odacsempészte az ajándékokat..aztán a nagy karácsonyi vacsi és utána jééé megjött a Jézuska.Szerintem így nagyon tuti volt és én is ezt fogom követni.
2011. dec. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk az angyalok hozzák a fát és a Kisjézussal együtt az ajándékokat. 24-én reggel amikor felkel, már ott a fa, fantasztikus látni ahogy csodálja. Nekünk így varázslatos.
2011. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%
nálunk a Jézuska hozza az ajándékot,de a fát mi díszítjük neki.mikor kislány voltam mindig elvittek a mamához,míg anyuék díszítettek,már akkor is mikor tudtam h nincs is Jézuska valójában.aztán egyik éven együtt díszítettük fel a fát és olyan jó volt.azóta mindig együtt díszítettük anyuékkal.most már van egy fiam és nem akarom hogy a díszítés élményéről lemaradjon.tavaly nagyon tetszett neki,pedig akkor még csak 16 hónapos volt majdnem.igaz mindent 1 helyre szórt,de akkor is ő is részt vett benne és ez volt a legnagyobb ajándék a számomra.idén már nagyfiú(28 hós lesz majdnem)lesz karácsonykor,és már csinálunk együtt díszeket papírból,amit együtt rakunk majd fel a fára.már meséltem neki hogy mi díszítünk egy nagyon szép fát a Jézuskának aki hoz neki cserébe ajándékokat.közbe karácsonyi dalokat hallgatunk,játszunk énekelünk.már nagyon várom.
2011. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!