Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság miért hansúlyozzák...

Manapság miért hansúlyozzák ki, hogy csak az kaphat valamit, akinek legalább két gyereke van? Akinek egy van az már nem gyerek? Azt már nem kell felnevelni tisztességben?

Figyelt kérdés
Mi van ha nem lehet, vagy bármilyen megfontolásból nem mernek még egyet bevállalni? Az egy gyerekeseket miért nem segíti senki? Hiszen igaz egyet, de szült utódot az országnak az a nő?
2011. dec. 11. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem igazságos, hogy a gyerekek számával arányosan kapják az emberek a támogatást. A háromgyerekes többet kap, mint a kétgyerekes, mégsem kezd el rinyálni az összes kétgyermekes szülő, hogy ez milyen igazságtalan.
2011. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Segíts kérlek. Mit kaphat akinek két gyereke van???? Semmi extráról nem tudok.

1 gyerek egy családi adókedvezmény

2 gyerek két családi adókedvezmény


Vagy lemaradtam valamiről??????

2011. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Több gyerek több támogatás,ez így van jól! Bár azokat én büntetném akik lyukba,és a semmire szülnek 10gyereket,csak a segély miatt!
2011. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván gazdasági szempontból gondolkodnak erről is, ezért egy gyerek még a népesség azonos szinten maradását sem segíti (hiszen a két szülő után csak egy ember marad).

Ezeknél a dolgoknál nem arról van szó, hogy „segíteni” akar az állam bárkin is, hanem arról, hogy tisztán gazdasági szempontból mire éri meg motiválni az embereket. Egy gyerek kevés a társadalom fennmaradásának szempontjából, vagyis ahhoz, hogy az állam bevételei olyan szinten legyenek a jövőben is, amelyből fenn tudja tartani az elöregedő társadalmat. Tehát egy gyerek szülésére nem fog motiválni – kettőre már igen.

Ráadásul a 0 gyerekről 1 gyerekre való ugrást sokkal nehezebb bármilyen külső tényezővel előmozdítani – míg ha valakinek már van 1 gyereke, sokkal kisebb dolgokkal rá lehet bírni, hogy legyen még egy.


(Itt jegyzem meg, nekem is egy gyerekem van, nem is szeretnék többet, és örölök, ha őt fel tudom nevelni tisztességben – de nem az államtól várok segítséget, mert ahogy most látom, még azt is igyekeznek meggátolni, hogy a tisztességes munkámmal normálisan keressek.)

2011. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
kedves kerdezo, bocsanat az offert, a ketgyerekeseknek mi jár? (most vagyok terhes a masodik babaval, es nem tudok semmi kedvezmenyrol, szerintem haromtol jar)
2011. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom hány gyereked van, de gondold végig.


Van a te családod 1 gyerekkel összbevétel 300.000Ft


van a Másik csalás 2 gyerekkel összbevétel 300.000Ft


Mindkét család ugyan annyit keres, és ugyan azok a lakás kiadásai. Ugyan annyi adót és ugyan annyi nyugdíjat fizet.


Majd szültetnek a gyerekek.

A te családod ki ad születéskor 200.000Ft-t mindenre

A másik család is kiad az elsönél 200.000Ft-t majd a másodiknál már kevesebb kell de 50.000Ft-nyi dolgot még is meg kell venni.


Aztán elkezdödnek az évek.

Ti a 300.000Ft-bol minden hónapban 50.000Ft félre tudtok rakni mert 1 joghurtot, 1 sajtot, egy zsemlét, egy nadrágot, és 1 karácsonyi ajándékot kell vennetek.

Aztán ott a Màsik család aki max 10.000Ft-t tud félre tenni, mert a második gyereke is kér enni, az is szeretne újnadrágot, és annak is kell karácsonyiajándékot venni.


az évek során az ugyan olyan keresetü családban az egyikfélnek a gyerekekre kétszer annyit kell kiadnia mint a másiknak. Az akinek egy gyereke van kétszer annyit tud mespórolni mint a 2 gyerekes.


Na eddig kakilsz rá, mert miért nem szült a másik is csak egyet...


Na de itt jön hogy megöregszenek a szülök és valakinek el kell tartania (nyugdíj).

Az 1 gyerekes család után marad 2 nyugdíjas és 1 keresöfél aki adót, biztosítást fizet.(ez az állam része)


A 2 gyerekes családba marad 2 nyugdíjas és 2 keresöfél.(állam része)


Az 1 gyerekes család nyugdíjasainak lesz egy halom félretett pénze, mert ugye az évek során csak 1 gyerek után voltak kiadásai, az államnak viszont 1 bevétele van ebböl még is 2 kiadása.


A 2 gyerekes családnál a nyugdíjasoknak szinte semmi félretett pénzük nem lesz, mert 2 gyerekre költöttek mindent, az állam viszont 2 bevétellel gyarapodott.


vagy is neked az a jó ha csak 1 gyereked van, mert többet tudsz spórolni, az államnak meg az a jó ha több keresöképes gyereke lesz egy családnak.


Na ezért támogatják a több gyerekes családokat.

2011. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyerkőcőm van de semmit nem kapok többet amióta megvan a második is. Nyilván a családi pótlék az több de ennyi.
2011. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A kétgyerekesek nem kapnak többet, mint az egy gyereket nevelők, csak logikusan 2x kapják ugyanazt (családi pótlék, adókedvezmény). Ráadásul a gyes és gyed családonként jár, nem gyermekenként.

3 gyerektől támogatják jobban a családokat, ami teljesen érthető, szerintem.

Öregedő társadalomban élünk. A nyugdíjasok egyre nagyobb részét teszik ki a népességben, hiába tolják egyre feljebb a korhatárt. És ahhoz, hogy nőjön a népesség, +1 fő kellene minden családba. Hiszen 1 gyerek csak az egyik szülő helyét "pótolja", 2 gyerek mindkettőét, de a létszám csak a 3-tól nőhet.

Amúgy mindez tök jól hangzik, csak éppen pl. minket abszolút nem motivál. Már 2 gyerekkel is óriási hátrányban érzem magam szinte minden téren, de főleg a munkában!

Szerintem azt kéne még bevezetni, hogy a kisgyerekes anyákat 6 órában foglalkoztassák (ha kérik), mert egy 8 órás meló (plusz oda-vissza út) és a gyerek(ek) bölcsibe-oviba hordása, plusz az otthoni teendők összehangolása teljesen kimerítik a nőket. Hát kinek van kedve ezek mellé még 1 gyereket bevállalni????

2011. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Én sem kapok semmit amit a két gyerek indokolna.


Egyébként pedig, ott a válasz a kérdésedben, te nem vállalsz második gyereket, mert ezt az egyet tudod tisztességesen felnevelni. De ha fel tudod nevelni, akkor miféle segítséget akarsz?


Egyébként meg igen, egy gyerek egyetemi tandíját, nyelvoktatását, akármijét, jogosítványát könnyebben kigazdálkodja a család, mint két gyerekét, akik közel egy időben mennek végig ezen az úton. És én is egyet értek azzal, ha valaki vállal második-harmadik gyereket, kapjon extra támogatást, segítséget.

2011. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
például ha két gyereked van, megveszi a bedőlt hiteles lakásodat az eszközkezelő, miközben te továbbra is ott laksz bérlőként. ha egy gyereked van, mehetsz, amerre látsz. ne essék félreértés, minél több gyerek, annál több kedvezmény, rendben van, bár nálam se az én döntésem volt, hogy nem lett második, emiatt ma is magam alatt vagyok és ott is leszek amíg élek, ahányszor eszembe jut. de azért annak az egy gyereknek is kéne valahol lakni. az, hogy több gyereke van az embernek, egy áldás, egy óriási szerencse, a sors ajándéka, nem ok a rinyálásra. elnézést, kissé az elevenembe vág a kérdés.
2011. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!