Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év korkülönbség, tapasztalatok?

4 év korkülönbség, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

utáltuk egymást a bátyámmal. mai napig féltékeny rá, soha de soha nem játszottunk együtt.


30 év felett azért vagyunk jóba, mert a feleségével mi nagyon jóba lettünk, és imádjuk egymás gyerekeit, de amúgy sok közös témánk soha nem volt és nincs is.


akik ismeröseim köztt 4 év vagy több van gyerekként soha nem élték meg jól, talán felnöttként kezdtek testvérek lenni, de sokhelyen még így sem.


ahol kis korkülömbség van ott a testvérek nagyrésze nagyon jól kijöttek gyerekként és felnöttként is.


de ha már 3 éves elmúlt a gyereked és gyereket akarsz vagy terhes vagy már, akkor felesleges ezen agyalnod, mert úgy sem tudsz a korkülömbség ellen tenni.

2011. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőm és a huga között 4 év van, imádták/imádják egymást. Egész kicsi koruk óta.

Engem is érdekel a téma, 16 hetes vagyok, a gyerekeim között 1 hónap híján 4 év lesz, de én nem aggódom.

2011. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

közöttünk a nővéremmel 6 év van, és soha nem okozott gondot

a 4 év nekem olyan ideálisan hangzik, én ennél közelebb egymáshoz nem vállalnék babát

egy 4 éves már elég okos, önálló, jobban meg lehet vel értetni dolgokat, stb, stb

persze azért gyerekfüggő is a dolog

2011. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a nevelés, és a gyerekek mentalitása is szerepet játszik, és nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy ennyi korkülönbség rossz lesz és utálni fogják egymást a gyerekek.

Párom és két testvére között 3,5 és 5 év van, mindkettővel nagyon jó tesók!

Bátyám és köztem több idő van, 9 év, de sokat játszottunk együtt, és a mai napig jó testvérek vagyunk.


Mi most a párommal pont úgy tervezzük, hogy 4-5 év lesz a két tesó között, és egyáltalán nem aggódok emiatt.

Sajnálom, aki nem szereti a tesóját, de azt hiszem, ott nem csak a korkülönbség okozhatott gondot.

Kis korkülönbséget soha nem akartam.

2011. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátnőm is nagyon jól kijött a bátyjával, akik között 4 év van, és van egy másik barátnőm, akinek nővére van ugyancsak 4 év korkülönbséggel, ott sem volt probléma.

Én is 4 év korkülönbséggel szeretnék szülni, számomra valamiért így ideális, amikor a nagyobbik (most 2.5 éves) oviba megy akkortájt teherbe esni, mert akkor már sokkal okosabb lesz. Remélem, hogy összejön így.

2011. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kisfiaim között 4 év 3 hónap van,imádják egymást.

Bár volt egy 6 hónapos féltékeny korszaka a bátyusnak,de amikor elindult az öcsi,ez elmúlt.

Persze veszekednek is a játékokon,mert a pici soha nem játszott babás játékokkal,de alapjában véve nagyon jó testvérek.

2011. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. dec. 13. 09:01
 8/9 anonim ***** válasza:

köztünk húgommal 7,5 év van...anya engem 20,őt 27 évesen szülte és az első naptól kezdve imádjuk egymást,ezen kívül pedig jó érzés látni ahogy felnő, ott lenni mellette bármi is történik,segíteni neki a leckében vagy a karácsonyi ajándék elkészítésében=)mindent meg tudunk beszélni és vannak kérdések amiket nekem mer csak feltenni,mert tudja hogy őszintén válaszolok=) persze vannak csipkelődések és voltak időszakok amikor megtéptük egymást de ez minden családban előfordul=) ma meg már egy okos,érett 9 éves nagylány,aki nem hagyja magát egy vitánál sem=)

úgyhogy szerintem pont jó a 4 év,bár tök mindegy mennyi idő van köztük,a lényeg hogy a legnagyobb ajándék,amit a szülő gyermeke számára adni tud,az egy kistestvér=)

16/L

2011. dec. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Közöttünk a bátyámmal 4 év van, és nagyon jóban voltunk mindig, még csak féltékeny sem volt rám - Anyu nagyon jól csinálhatott valamit.

Ha nálunk lesz második baba, mi is 4-5 év korkülönbséget tervezünk. Ezt azért ítélem ideálisnak, mert egy 4 éves gyerek már önállónak mondható (öltözködés, evés, szobatisztaság terén), és addigra már talán levonul a dackorszak is, jobban megérti, hogy mi is történik. Kis korkülönbségben sosem gondolkoztunk.

2012. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!