Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Együtt díszítitek a karácsonyf...

Együtt díszítitek a karácsonyfát, vagy meglepetés mire délután felébred? Jézuska hozza az ajándékot vagy ti?

Figyelt kérdés
2,5 éves, a Mikulás-dolgot már ismeri. Most az előbb raktam fel az ablakra díszeket és úgy tetszett neki. Eddig meglepinek akartam a karácsonyfát, de annyira élvezte, hogy arra gondoltam, együtt csinálnám vele. Hogy szoktátok? Mi a jobb?
2011. dec. 12. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Együtt szoktuk, nagy az öröm. :) Nálunk ez is a családi program része.
2011. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hú én még vacillálok, hogy hogyan legyen a fa díszítése. Az ajándékokat a Jézuska hozza estefelé. Elmegyünk a dédi mama elé, mire hazaérünk a fa alatt lesznek az ajándékok. Egyedül nevelem a fiamat, de anyuékkal lakunk együtt, így addig ők el tudják intézni az ajándékokat. A fát lehet, hogy együtt díszítjük vele, bár bevallom féltem a díszeket. Sok olyan díszünk van, ami még az én gyerekkoromból való, azokat sajnálnám. Igaz vannak szalma díszek is, majd akkor azokat adom neki. Most három éves, ez lesz az első olyan karácsonyunk, amit már vár, készül rá.
2011. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3 éves lesz.mire felébred a Jézuska hozza a karácsonyfát,majd délután a vacsi után,a fa alá az ajándékokat is ő hozza.Viszont a lakást együtt díszítjük fel vele.és nagyon élvezi ezt is.de valahogy nálunk és a párom családjába is úgy volt szokás,hogy a Jézuska hozta a fát hát hozza neki is.Egyenlőre nagyon nagy az öröm és nagyon jol működik ez igy.
2011. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Másfél éves a kisfiam. Mi úgy tervezzük, hogy együtt díszítjük a karácsonyfát, (meg a lakást is) az ajándékot meg a Jézuska becsempészi a fa alá. :)
2011. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A fát együtt díszítjük, az ajándékokat pedig a Jézuska fogja a fa alá csempészni. Tavaly addig jött, míg aludt, idén még nem tudom, hogy hogyan fogjuk kivitelezni a dolgot.
2011. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk családi hagyomány, hogy a fát is a Jézuska hozza. A lakást együtt díszítjük fel, sőt, a kicsi által készített díszeket mi rakjuk a fára, de a többi szerintem azért van, mert egy kisgyerek amikor meglátja a fát, annyira tud örülni. A lányom tavaly is csak állt az ajtóban, és csodálta, arcán döbbenet, szerintem még levegőt is alig vett. Valahogy nem tudom elképzelni azokat a családokat, ahol kisgyerekkel együtt díszítik a fát...olyan, mintha a varázst nem kapnák meg, s szerintem ez a legfontosabb a karácsonyban, és nem az, hogy mi lesz az ajándék...

Bocsi, de akik az együtt díszítés mellett döntöttek, elmondanák, hogy miért?

2011. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam, nálunk ugy lesz hogy elalszik délben addig mi apával fát diszitünk és összeszereljük a szerszám asztalt a fa mellé. mire felébred kész lesz:) én meg beülök a fa alá és onnan videozok hogy vonul be a szobáb megnézni mi van itt:) a lakást együtt diszitettük, mindig mondom neki hogy azért raktunk ki diszeket hogy ide találjon a Jézuska:)
2011. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi együtt díszítjük a fát-Jézuskának rengeteg a dolga,segítünk neki-az ajándékot viszont ő hozza vmikor du.Sajnos Apa aznap is dolg késő du-ig,így majd szerintem lemegyünk elé ha jön haza és amíg ők örülnek egymásnak addig gyorsan odarakom az ajándékokat.Nálunk otthon még 15 éves koromba is eljátszottuk,h jön a Jézuska,vhogy annak varázsa van.A fadíszítés otthon is közös volt,az is egy élmény és utána mikor bedugjuk a villogókat rajta,lekapcsoljuk a villanyt,lehet ámulni és szokott is ámulni,mert az maga a csoda neki :) :) :)!Imádja ezeket,már teljesen odavan az erkélyen mászó 'Mini'-ktől-Mikulás-meg a világítós dolgoktól az ablakokban.
2011. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
fiam 28 hóa lesz karácsonykor.mi együtt díszítjük a fát,a Jézuska pedig hoz ajándékot.én azt meséltem neki,hogy mi díszítünk egy nagyon szép fát és ha a Jézuskának tetszik akkor sok ajándékot hoz neki,meg persze ha jó kisfiú is mellette.már nagyon várom,a múltkor elkezdtünk karácsonyi pötty fűzért ketten csinálni és nagyon élvezte.
2011. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi együtt fogjuk díszíteni a fát, azért, mert emlékszem, amikor gyerek voltam, én is segítettem anyunak díszíteni, és olyan jó érzés volt, hogy milyen szép és én csináltam! Szerintem ez is nagyon varázslatos tud lenni. És ettől nem akarom megfosztani a lányomat, én azt nem tudnám elképzelni, hogy a Jézuska hozza a fát. Akkor ő is viszi el?
2011. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!