Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A karácsony fát együtt díszíti...

A karácsony fát együtt díszíti fel a család, vagy meglepetés a gyerekeknek? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan,hogy jobb. Hol mik a szokások. Mi gyerekként nagyon élveztük díszíteni... most is együtt díszítjük.
2011. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Szerintem együtt díszíteni jobb.
2011. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Amíg kicsi a lányom, majd apával díszítjük, de aztán majd együtt díszítjük, ha már ügyesebb lesz. Régen én is imádtam díszíteni a fát.
2011. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi is együtt díszítjük. Nálunk az angyalkák már hamarabb meghozzák,mert aznap sokfelé kell menniük és nem tudnak mindenkihez időben odaérni. Ezért hozzák hamarabb és együtt feldíszítjük délután. Aztán eltűnnek játszani apával és addig megjön a Jézuska.
2011. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem, mikor 24-én készül a finom ünnepi menü, miközben a család együttes erővel díszíti a fát. Kicsi koruk óta bevonjuk a gyerekeket, ők is nagyon élvezik, nálunk ez a szokás. Mondjuk a fát sem a Jézuska vagy az angyalok hozzák, hanem családilag elmegyünk és együtt kiválasztjuk.
2011. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Kisfiam 34 hónapos lesz karácsonykor. Az első 2 karácsonyán, akkor díszítettem amikor aludt, így volt nagy pislogás amikor felébredt:-) Nálunk az volt a szokás, hogy én és a 2 bátyám bementünk a belső szobába (37, 35 én 29 leszek a hónapban). Szóval anyáék feldíszítették a fát, volt egy kis csengettyű, azzal csengettek ha készen voltak, és már rohantunk is. Később meg már együtt díszítettünk. Imádtam, ezért úgy gondoltam, hogy mi már az első perctől kezdve együtt díszítünk, és már így várjuk a jézuskát. Majd délelőtt díszítünk, és a délutáni alvás közben meg jön a jézuska. Így legalább elmegy aludni minden időhúzás nélkül:-)
2011. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
13.35 vagyok, a fát mi is együtt vesszük meg.
2011. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Az én lányom 3,5 éves lesz karácsonykor.

Mi lepasszoljuk az egyik nagymamihoz a gyereket, és úgy díszítjük fel a fát.

Amikor minden kész, akkor jön az összes nagyszülő és a dédi, a gyerek átöltözik, csenget a Jézuska, kijön a szobából, addigra égnek a csillagszórók, elénekeljük a Mennyből az angyalt és ajándékosztás.

Ha nagyobb lesz, akkor már biztos együtt díszítjük a fát, de nekem most ez így tetszik. :)

2011. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk kisgyerekkoromban is meglepetés volt az egész karácsony...és most a lányomat is így nevelem. Én díszítek, készülődök, míg apával sétálnak a parkban. Amikor hazaér, akkor nagy lesz a csodálkozás.:)


Lehet, hogy naív vagyok, de a saját gyerekkoromra visszaemlékezve mindig egy csodaként éltem meg a karácsonyt, Jézuskától ajándékon át a fenyőfáig.

A pároméknál nem így szokás, ők együtt díszítették a fát kiskorától kezdve. Először nem értette, és morgott, amikor közöltem, h ebből nem engedek, de lassan kezdi ő is belátni, hogy a gyereknek nagyobb öröme van így.

Egyébként amikor hazaérnek, keresztbe rakom a vasalóállványt az ajtóban, és csak ha mindnyájan ünneplőbe öltöztünk, és felkészültünk, akkor csengetnek az angyalok.:)

2011. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Előző vagyok: és persze minden titokban történik. A fa vásárlástól a csillagszórógyújtásig.
2011. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!