Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normalis az h.3 eves kisfiam...

Normalis az h.3 eves kisfiam nem tud 10-ig elszamolni? 2 evesen eltudott most meg 1,2,5,10. es a szinekkel is igy van ha leulunk jatszani adja amilyen szint kerek tole, de ha megkerdezek valamit h. ez milyen szinu tuti h. nem azt mondja.

Figyelt kérdés
azt latom rajta h.nem is erdekli ha szamolunk,de amugy nagyon okos mert olyanokat mond vagy kerdez hogy a hjam egnek all.de a szamolas es a szinnel bajba vagyunk.szerintetk van miert aggodnom?
2011. dec. 12. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha egyszer már tudta őket, akkor szerintem más áll a háttérben. Lehet, hogy egyszerűen tényleg nem érdekli, vagy élvezi azt a figyelmet, amit esetleg Tőled kap, ha nem jól válaszol...

Mondjuk pl. magyarázol neki...

Én emlékszem kiskoromból, hogy olyanokat is megkérdeztem pl. amit már tudtam, csak azért mert akartam hallani, hogy anyu hogy magyarázza meg. Pedig én sem voltam elhanyagolt gyerek, rengeteget foglalkoztak velem.. :)

2011. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
3 évesen komolyan ilyesmivel nyaggatod? Jééézus, szegény kiskölyök.
2011. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kepzeld nem nyaggatom,csak probalom tanitgatni 1-2 dologra ,meg a tobbi ismeroseink gyereke mar tud szamolni.de lehet a z is bezavarja h.kulfoldon elunk es az oviban angolul tanitjak en pedig magyarul.
2011. dec. 12. 23:11
 4/9 anonim ***** válasza:
nem lehet,hanem tuti ez a "gond".De ne aggódj, ha itthon lennétek akkor is normális lenne, az oviban a kis csoportban a számolás előkészítése és "tanítása" a feladata a pedagógusoknak,szóval minden oké nálatok:)
2011. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Értem, tehát te csak azért "tanítgatod" ilyesmire, mert le akarod pipálni a ismerőseidet. Remek indok, mondhatom -.-"


Te magad válaszoltad meg a dolgot: összezavarod, hiszen még nagyon kicsi, és kétféle dolgot kell összerendeznie magában. Az ilyen jellegű tanítást szerintem hagyd a pedagógusokra, az az ő szakmájuk, ők értenek hozzá.

2011. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ekkora gyereknek 10-ig számolnia. Neki az olyan, mint egy mondóka, amit már lehet, hogy megunt, ezért variálja. Nem valószínű, hogy érti, mit is jelentenek a számok, ez majd iskoláskorára alakul ki benne. Egyelőre inkább csináld azt, hogy számoljatok pl. lépcsőzés közben, vagy séta közben a lépéseket így: 1-2, 1-2. Kérd meg, hogy hozzon neked oda két építőkockát pl. Aztán ha ez már megy, lehet 3-ig számolni mindenfélét, és három dolgot kérni tőle. És így tovább. Így tényleg számolni tanítod, és egyszer majd szép lassan eljuttok a 10-ig is :)

Ha az ismerős gyereke hibátlanul tudja a számolós mondókát, az nagyon szép, de attól még (feltehetően) nem tud számolni.

A színekkel valószínűleg semmi gondja nincs a fiadnak, de ha feladat elé állítod, valószínűleg direkt nem jól válaszol, mert kíváncsi a reakciódra, ahogy fent is írták. Légy türelmes, és ne aggódj.

2011. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy ez gond lehet hogy az oviban és otthon más nyelvet hall.

A szomszédunk romániában laktak.A kissebik fiu 5 éves koráig alig tudott beszélni, mert az oviban a román nyelvet hallota otthon meg a magyart.

2011. dec. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem is felesleges erre külön tanítani. Meg lehet tanítani akár százig is számolni, de attól még nem lesz számfogalma. Az enyém négy éves, és néha ő is összekeveri a számokat, de hát mi van akkor? Semmi. Meg fogják tanulni, majd, ha itt lesz az ideje. Egy három éves pláne nincs elkésve semmivel.

Másrészt természetesen az is bekavar, hogy otthon magyarul hallja, máshol meg más nyelven. Kár ilyennel összezavarni.

Nálunk az a helyzet, hogy amikor befejezi az ovit, akkor fogunk külföldre költözni, és erre anyukám mondta, hogy 6 éves kora körül tanítgassam olvasni, hogy magyarul is tudjon. Én meg mondtam, hogy tutira nem fogom, mert az iskolában úgyis angolul tanul majd, más se hiányzik, mint hogy ezzel bekavarjak neki, amikor a tanulmányai során úgyis az angolt fogja használni végig. Majd ha már az iskolában tökéletesen megy neki, akkor megtanul magyarul is olvasni, de addig nem fogom megzavarni kétféle olvasástanulással.

2011. dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat mindenkinek!!!de a 23:06 es a 23:16,valaszokra inkabb nem lettem volna kivancsi,ha valaki nemtud normalis valaszt adni akkor inkabb neadjon semmilyet,nemakarok en senkit felulmulni te nagy okos 23:16-os csak gondoltam az gond lehet h.az en fiam nem tud az meg tud!!!!
2011. dec. 18. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!