Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves zárkózott kisfiamon...

3,5 éves zárkózott kisfiamon hogy segítsek, hogy felszabaduljon és kommunikatív legyen? Bánthatja valami a lelkét, mert sok fekete színt használ.

Figyelt kérdés
3,5 éves kisfiam az óvodában zárkózott, senkivel sem játszik, rajzaiban a fekete szín dominál. Óvónő szerint nincs vele semmi gond, jó kisfiú, szerintük jól érzi magát az óvodában. Itthon nagyon akaratos, hisztis. Heti szinten bepisil. Beszélgetni nem tudok vele, semmit sem akar elmesélni. Itthon nem játszik egyedül, szeretné ha mindig vele foglalkoznánk. Mi a véleményetek a kisfiamról? Hogy tudnék rajta segíteni, a közös játékon kívül? Vigyem pszichológushoz?
2009. máj. 28. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
én elvinném. biztos segítene neki, denem valami sztk-s rendelőbe, emrt ott csak elcseszik még jobban.
2009. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha azt felismerted,hogy bántja valami,akkor azt is tudnod kell mi az.Ha pedig tudod akkor csak te "kezelheted".Ha orvoshoz viszed akkor is csak Neked kell végül többet foglalkozni vele.Én is voltam már többször hasonló helyzetben,sosem a gyerekkel volt gond,hanem velünk szülőkkel,mert nem tudtunk úgy foglalkozni vele ahogy Ő azt igényelte volna.Nem született kistesója,vagy nem fog?Esetleg nem terveztek kistesót mostanában amiről Ő is tud?Én a helyedben megadnám Neki amit kíván,vagyis annyit foglalkoznék vele egy ideig amennyit csak igényel.Akkor megnyugszik az Ö kis lelke,és egy idő utánn kiegyensúlyozottabb lesz.Én már többször csináltam ezt a fiammal,és bevált,pedig már mi is orvoson gondolkodtunk.De nem vittük el,mert nem akartuk,hogy Öt kezeljék azért mert mi vagyunk a hülyék.Súlyos családi gondjaink voltak sorozatosan egymás után,türelmetlenek,feszültek voltunk,sokat szorongtunk,és ezt a gyerek nagyon érzékenyen vette.Amikor rendeződtek a dolgaink, Ő is "helyrejött".

Sok sikert kívánok Nektek!

2009. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fekete szin nem jelent jót.

Én ugy tudom,ki milyen szinű ruhát hord többségben olyan a lelke mélyén is.ők nem rossz emberek,csak a multban van valami,vagy közben szomorkodnak sokat.

Talán kinővi,de én szakembert is kérdeznék,esetleg el is vinném.Ahoz ő nem kell rossz legyen,söt a zárkozott az mindig jól viselkedik,mindig mindenben beleegyezik.

Talán azért mert nem is érdekli szinte semmi.Probáljatok meg minél több szép szint használni.A fiamnál még a fák is pirossak voltak,most már nem.

Az én szinem a piros,igy őt pici korátol pirosban öltöztettem,többségében ami jol is állt neki. Most 6 évesen is sok piros ruhája van.Probáld pirosban is jájratni. A szakembert is kérdezz.Sok sikert.

2009. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem volt valami családi zűr mostanában? Veszekedés? Vagy akár kistesó születése és amiatt kevesebb idő jut rá?

Esetleg a neten próbálj olyan oldalt keresni, ahol szakember válaszol a kérdésekre, biztos többet tudna segíteni.

2009. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem volt veszekedés, lehet, hogy hihetetlen, de a párommal még sohasem veszekedtünk. Igen, azt nem írtam, hogy vannak kistestvérei, ikrek, 1 évesek. Velük többnyire semlegesen viselkedik.
2009. máj. 28. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!