Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, aki otthon...

Van itt olyan, aki otthon tanította meg ÍRNI a gyermekét még iskola előtt?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mikor kezdte? Hogyan, milyen módszereket használt?


4 és fél éves a fiam. Már látom rajta, hogy fogékony. A számokat már felismeri anélkül, hogy tanítottam volna...és olyan büszke erre a tudományára. Már egyes betűket is felismer (a K-t, E-t és az A-t biztosan)...


Ötletek?


2011. dec. 13. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne tanítsd! Ha magától rájön, az jó, de szándékosan ne tanítsd! Esetleg ha mentek az utcán, és ki van írva egy nagy betű, akkor jegyezd meg, hogy "nézd, az egy ... betű"". De az, hogy leültök, és tanulás van x órától, azt ne csináld.

[link]

2011. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A számok és az írás két külön dolog. Az írásba nagyon nem szabadna belezavarni, mert nem mindegy, hogy milyen módszerrel fogják tanulni az iskolában.


Az én gyerekeim is leírják a nevüket, de teljesen maguktól jöttek rá. Ha kérdezték, ez milyen betű, akkor én megmondtam. De soha nem tanítanám őket.

2011. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eredetileg eszembe sem jutna írni tanítani. Csakhát ő hozza a krétáját és kéri írjam le a nevét (mindig a nevét akarja leiratni) és próbálja utánozni. Persze nem sikerül, csak kriksz-krakszok lesznek belőle...ezért gondoltam, hogy segíteni kellene neki betűket rajzolni.

Aztán meg arra gondoltam, ha valamit elkezdünk, akkor fejezzük is be és csináljuk jól.


És ha csak nyomtatott nagybetűket tanítanék, de a folyóírásba nem piszkítanék be?

2011. dec. 13. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Leírod neki nyomtatott nagybetűkkel a nevét, aztán majd a saját tempójában megtanulja lemásolni. Ha nem megy egyből, majd megy 5., 10., 100. alkalommal. Kár ennyire belefolyni.
2011. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sehogy, de láttam egy kislányt hogy, hogy tanult meg írni. Persze csak a nyomtatott nagy betűket tanulta. Étteremben voltunk és egy söralátétről mutogatta az anyuka a betűket. Megmondta, hogy a konkrét szót úgy kell leírni, hogy a söralátéten lévő reklám szöveg második betűje kell, utána az ötödik és így tovább és kijött az a szó ami épp kellett.
2011. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Irasd be óvodásoknak való fejlesztő foglalkozásokra, az nagyon sokat segít mert ott szakember foglalkozik velük, heti egy alkalom.
2011. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nemrég voltam a fiammal nevelési tanácsadóban, mert az óvónők javaslatára elvittem. 5 és fél éves és az iskolaérettségi teszt után mondták hogy nem tud írni! Én meg nem értettem igazán miért kellene tudnia az nem az iskola dolga? A Tanácsadóban is nekem adtak igazat, nem kell tanítani még egy ekkora gyereket, ha kéri hogy írd le akkor az mehet, de ne ültesd le gyakorolni meg tanulni. Mennyi minden tanulnivalója lesz még később...
2011. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írni csak nyomtatott nagybetűkkel tanult meg a kislányom, magától. Nem tanítottuk. Olvasni viszont megtanítottam, mert kérte. Vettem egy elsős olvasókönyvet, minden nap egy oldalt haladtunk, és 3 hónap alatt megtanult olvasni. Már 5 évesen el tudott olvasni mindent. Írni is szeretett volna, de arra nem tudott rávenni, hogy írott betűkkel tanítsam, mert nem ismertem a módszert, és nem szerettem volna, ha hátránya származik belőle.
2011. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!