Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemüveges gyerekek anyukái,...

Szemüveges gyerekek anyukái, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves,és most kiderült,hogy tompánlátó,szemüveget írtak föl neki.Adnátok tanácsot,hogy milyen szempontokat vegyünk figyelembe a szemüvegvásárlásnál?Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 14. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sokat nem tudok segíteni, de azért írok pár sort.

Kisfiam kancsal, 3.5 éves és most írtak fel neki szemüveget. Megrendeltük, de még nincs kész.

Nekünk a dokinéni elmondta, hogy arra vigyázzunk, hogy nagy legyen a lencse, ami alól nem tud kilesni sem alul, sem felül, sem oldalt. Szerinte nem érdemes drága keretet sem venni, mert hamar eltörhet ugye, a gyerek mégsem vigyáz annyira rá, mint egy felnőtt, valamint évről évre cserélni kell, ahogy nő a gyermek feje is.

Az optikusnak elmondtam, hogy a dokinéni kérése az volt, hogy a lencse nagy legyen, tehát valami nagyobb keretet ajánljon. A többi szempontot már az optikus mondta. Legyen könnyű, kényelmes, tetszen a színe a gyereknek, és inkább nagyobb legyen, mert így jövőre nem kell cserélni. Végül egy 15 ezres keretet vettünk, vékony skék keret, mintha fém lenne,mely flexibilis, tehát hajlékony is. ( legolcsóbb 9 volt, de az olyan ősrégi féle, vastag, csúnya)

Remélem, valamit tudtam segíteni, de a lényeg, hogy az optikus véleményét kérd ki. Persze, ő a minél drágábbra akar rábeszélni, de én is megmondtam, hogy sajnos nincs több pénzünk, nem engedhetek meg egy 23ezer ftos keretet, akármilyen jól is néz ki, meg márka, stb...

Én majd arra várok tanácsot, hogy hogyan is barátkozzon meg a fiam a szemüveggel, amit állandóan kell majd viselnie.

2011. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nem anyuka vagyok, hanem szemüveges gyerek. :)

Fontos, hogy a szemüveg kerete ne lógjon be a látókörbe/perifériába (tehát ne legyen vékony keret) mert amiatt rosszabb lesz a látása! Érdemes a lencsére mindenféle +réteget kérni (ne legyen párás, ne tükröződjön stb.) Műanyag keretet válasszatok, mert az nem sérül olyan könnyen és az orrnyereg is könnyebben tartja meg, mivel nem olyan nehéz (a lencse is jobb, ha műanyag). Mindenképpen legyen kemény tok hozzá!

2011. dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pedig tompalátó anyuka vagyok. Tompalátásra fölösleges a szemüveg, mert a tompalátó szem se nem javul, se nem romlik. A szemüveg pedig csak fáradékonyabbá teszi a szemet bizonyos idő után.
2011. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Utolsó válaszolónak:őszintén szólva úgy döntöttünk a párommal,hogy elvisszük a kicsit még egy magánszemészhez is,mert 6,5-es szemüveget írtak fel mind a két szemére,és igaz,hogy nem értek hozzá,de a jó szemének nem árt ez a nagyon erős dioptria.Ráadásul most egy újabb infót írtál,ami mégjobban megerősít abban,hogy mással is megvizsgáltassuk.Köszönöm.

2011. dec. 15. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne engedjétek a jó szemét megpakolni ezzel az erős dioptriával. Iszonyat fejfájást tud okozni! Tényleg nézessétek meg mással is, ahogy írtad. Majd írj a fejleményekről.
2011. dec. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!A fiam 28 hónapos és fél éve van szemüvege plussz még tapasztani is kell neki.Neki a jobb szeme -2,5 ös a másik az jó szem tehát abban sima lencse van.A rossz szemet már szinte nem is használta:(Kontrollra járunk 3 havonta.Most már eljutottunk odáig a fél év alatt hogy szépen elkezdte használni a rossz szemét is,de tapasztani óvodás korig még biztos kell!Magánszemészhez vittük mert itt a körzetis szemész nem vette észre a problémát.A dioptriát még emelni fogják.Nekünk Tony Morgan szemüvegkeretünk van,flexibilis nyéllel műanyag kerettel és korbácsszárral.Nagyon szereti a fiam, nemvolt még vele probléma mégha elesett sem!Előtte volt egy rossz választásunk,az fém keretes volt de akárhogy állítgattak rajta soha nemvolt tökéletes!(orrpapucs probléma volt).Amit ajánlani tudok hogy próbáljatok fel többet,egy 3 éves gyerek már jobban megtudja mondani hogy kényelmes e neki!
2011. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat.Kértem magánszemészhez időpontot,jan elejére kaptunk,addig már nem váltjuk ki ezt az erős dioptriájú szemüveget,megvárjuk a másik szakvéleményt is.Az előző szemész azt mondta,hogy ezt a +6,5-es dioptriát kellene hordania 3 hónapig mind a két szemén,és ha úgy látom,hogy piszkálná szemüveggel is a szemét,akkor 3 hónap múlva lehet,hogy elkezdik ragasztani.DE kérdeztem ott,hogy nem nagyon erős ez neki,főleg a jó szemére,ő szerinte így lát jól,Én annyira ott nem akartam vele még laikusként vitatkozni,csak amióta hazajöttünk,és egyre több minden infóval találkozom a neten,így egész biztos vagyok abban,hogy más szakvéleményt is szeretnék kérni.
2011. dec. 18. 01:05
 8/8 anonim válasza:
Szia! Ne haragudj a zavarásért, de mi is hasonló dilemmával küszködünk lányom szemüvegességével / kancsalságával kapcsolatosan. Mi már több mint egy éve járunk egy budapesti gyermekszemészhez, de valahogy sosem egyértelmű a "diagnózisa", már ha lehet annak nevezni, így mi is arra az elhatározásra jutottunk, felkeresünk egy magánorvost. Azt szeretném megkérdezni, hogy eltérő véleménnyel volt e a Ti esetetekben a két orvos, érdemes volt megkérdezni másik szakembert is? Előre is köszönöm válaszod!
2012. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!