Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktiv lehet? Hiperaktiv...

Hiperaktiv lehet? Hiperaktiv gyerekek anyukai segitenek a tapasztalatotokkal?

Figyelt kérdés

Van egy kozel 4 eves kislanyom,es mar tobbszor felemrult bennem,hogy hiperaktiv lehet.Tobb mindent elolvastam ebben a temaban,es sok minden illik ra.Leirom mik a tapasztalataim:

Alapbol nagyon mozgekony,ez persz lehet anelkul is. Tobb orat kell vele szabadban levegon lenni minden nap,hogy kedvere kifuthassa magat,de meg igy sem farad el sokszor.

Iszonyu nagy mozgasigenye van.


Nagyon okos korahoz kepest viszont 43 mondokat tud kivulrol magatol,imadja a konyveket,de megulni nem tud.

Nem tud 5 percnel tovabb 1 dologgal jatszani,megunja ,eldobja es fog bele a masikba.


Sokszor kiabal,ramordul masik gyerekre,gyerekekre attol fuggetlenul,hogy imad tarsasagba jarni,de valahogy ha nem az van amit o akar,vagy mas is azzal akar jatszani,amivel o vagy csak odamegy,rogton osszevonja a szemoldoket,rakiabal,elloki...


Hisztis nagyon,ha valami nem ugy van ahogy akarja,ordit,bombol.


Hol nagyon kedves es kenyerre kenheto,hol undok es hagyjal stilust veszi fel,es arcot vag.


Sehogy nem kepes 1 percre megulni,valamije mindig mozog,ha meg csak kicsit is...


Hamar elunja magat,egyedul nem nagyon kepes eljatsznai,igenyel engem,es foglalkoztat egesz nap.


Gyerekkozegben ha ott vagyok,sokszor undok a tobbi gyerekkel,es rajuk formed,amugy meg egy nagyon okos kislany es mindent megert,egyedul oltozik,furdik ,eszik minden.


Nagyjabol ezek,amiket eszrevettem.Kiskoraban ez egyszer felmerult mar,szakemberhez nem vittem mert mindenki legyintett,hogy ahhh

Kernem azoknak az anyukaknak a tancsait,velemenyet,hogy mi is ez,es ez az e,mert akkor elvinnem kivizsgaltatni...

koszonom


2011. dec. 10. 21:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

óvónénik mit mondanak?

mennyi játék van elől a szobájában vagy a lakásban? úgy értem minden játéka ott van szem előtt vagy mindig elővesztek egy-egy játékot amivel játszani fogtok?

2011. dec. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 4 évesen 5 percnél tovább nem köti le egy dolog, teljesen normális. Az is, hogy nem szívesen ül egy helyben.

A hiperaktivitásra jellemző, hogy mozgáskoordinációs problémával jár (a gyerek körül potyognak a dolgok, leveri, ami mellett elmegy, vagy amit meg akar fogni épp). Nem írtad, hogy ilyesmit tapasztaltál volna.

2011. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Koszonom a valszokat!

Kedves elso! Elo van minden jateka,a gyerekszobaja tele van jatekokkal,polcon,kis asztalon,egyedul a foglalkoztato jatekok,pl.logikai, domino vagy amit egyutt tudunk jatszani,azok nincsenek elo.


Kedves masodik. En ugy latom mozgaskoordinacios problemai nincsenek,ilyet amit irtal nem tapasztaltam.

De enni,egyutt etkezni is egy remalom,soha nem tud leulni 1 percre sem rohanva eszik,ez azert 4 evesen nem annyira normallis szerintem.Buntettem is,kertem is mindent kiprobaltam,sehogy nem bir megulni,cikik a latogatasok,ugral mindenhol,raformed a tobbiekre,nem bir elleni 2 percig.Csak azokat tapasztaltam nagyjabol amiket osszeirtam. Mi Angliaban elunk,itt is jar ovodaba ,otthon volt bolcsis heti 2 napot,nagyon nem panaszkodtak,de ott sem birt leulni enni,ez volt nagyjabol amit szova tettek...A meset is sokszor allva hallgatta,vagy rohanva mikor arra jart...


Van meg otletetek?Szerintetek az a kislanyom?Mit tehetnek?

2011. dec. 10. 22:35
 4/36 anonim ***** válasza:

"Nem tud 5 percnel tovabb 1 dologgal jatszani,megunja ,eldobja es fog bele a masikba"



Figyelemzavarra utalhat ,hogy nem köti le hosszasan semmi.


Ha valóban és tipikusan hiperaktív lenne ,akkor az alvása sem lenne rendben,és igen sovány testalkatúak általában az ilyen gyerekek (bár vannak kivételek) ,mert az evés nem nagyon érdekli őket.


Én arra tippelek,hogy figyelemzavaros lehet esetleg a kislányod,de nem tűnik kifejezetten hiperaktívnak abból amiket leírtál róla.



Milyen kisbaba volt,oviban képes megfelelni?

2011. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Csak annyit tapasztaltam,hogy sokszor orra bukik ha rohan,fut de ez szerintem normalisnak mondhato...vagy nem?
2011. dec. 10. 22:37
 6/36 anonim ***** válasza:

Az én hiperaktív kisfiamnak is voltak,vannak mozgáskooordinációs problémái,lábujjegyen járt kb 4,5 éves koráig ,most pedig 6 évesen csoszog,csetlki,botlik.


Pörgés után nincsen szemteke -rezgése,ami idegrendszeri éretlenségre utal,hogy amiatt hiperaktív,TSMT tornázunk.

2011. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Ha megkéred valamire ,akkor együttműködik,vagy ellenáll a kéréseidnek?


Az én hiperaktív kisfiam állandóan nevetve elrohangál,ha megkérem valamire itthon :-( .


Nagyáruházban pedig botrányos a helyzet,mert össze-vissza szaladgál .énmeg pironkodva próbálom fegyelmezni,nagyon fel tud pörögni és semmi sem segít ilyenkor.

2011. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Nagyon szeles,orokmozgo volt mindig is,nappal nem szeretett nagyon aludni sem, nehez volt elaltni nagyon a delutani alvasnal,este amig kisangyban aludt rendben volt az alvasa szepen aludt,de ott kellett lenni amig elaludt,miutan atraktuk gyerekagyba atjon ejjelente,felkel fel is ebred sokszor rendesen,elmondja mit csinaljak,miert nem alszik.

Az oviban nem nagyon rajzol,mivel most lett ovis itt ANgliaban az ovonok ennyi ido alatt meg nem ismertek meg igazan annyit mondtak,hogy a nyelvre nagyon fogekony,okos.

De mondom 1 percre nem bir megallni,egy eves kesz kataszttrofa,vendegsegben is,nem figyel neha arra amit mondok,a tarsaival egyik perscben kedves masik percben durva vendegsegben rohan,ugral a kanapen stb...

2011. dec. 10. 22:44
 9/36 anonim ***** válasza:

első vagyok. szuper, akkor holnap jó kis pakolós napot csináljatok :) minden játékot rakjatok össze és tegyetek el! egy-két nagyobb játék maradhat természetesen, pl. ha van konyhája, vagy sátra, ilyenek, azok maradhatnak, de minden mást tegyetek el, ha nincs hely a szekrényben akkor tárolókba de tegyél rá tetőt vagy takard le egy pokróccal, hogy ne lássa magát a játékokat. az nem baj ha tudja, hogy mi hol van, csak játék közben ne vegye el a figyelmét egy másik játék.


nálunk ezt a fejlesztőben tanácsolták, meg is csináltuk és tényleg igazuk volt! nem kalandozik el a figyelme, sokkal jobban tud figyelni a játékokra és hosszabb ideig. arról nem is beszélve, hogy azok a játékok amik nem kerülnek elő minden nap csak hetente-kéthetente, rettentő örömöt okoznak, mint ha karácsony lenne :D

próbáljátok ki, ha nem javul a helyzet akkor lehet tovább gondolkozni, de mint írtam ezt én is nagyon ajánlom, nálunk hatalmas változás történt figyelem téren :)

2011. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Kedves 22:43-as

Sajnos azt kell,hogy mondjam,hogy detto...

Bevasarlas kataszrofa,elrohan,nem nezi hol vagyok,ugy kell utana rohannom,vesz amit gondol,pakol,szalad...remalom.

Ha megkerem valamire??Hmm 10-bol egyszer segitokeszen megcsinalja,amugy 98%-ban nevet,elmegy, es amikor raformedek,akkor hatodjara megfogja es hozzamdobja...Pl vedd fel legyszives a foldrol a tollat...mit sem erdekli

2011. dec. 10. 22:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!