Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 vagy többgyermekes szülők,...

3 vagy többgyermekes szülők, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
2 gyermekem van, 5,5 éves kislány és 4 éves kisfiú. Nagyon szeretnénk harmadikat, (sőt akár esetleg később negyediket is), de teljesen elbizonytalanít az, hogy a két gyerek gyakorlatilag "szétszedi" egymást. Verekedni nem szoktak, de állandóan szekálják egymást, nagyon ritka az, amikor eljátszanak együtt. Ha az embernek több gyermeke van, akkor ez pozitív, vagy negatív irányba változik? Nálatok hogy van? Köszi a válaszokat.
2011. dec. 14. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 4 gyerekem van.Az első három szinte együtt nőtt fel s rá 7 évvel született a harmadik után a negyedik.

Most 14,11,9,2 évesek.

A két legnagyobb lány a két legkisebb kisfiú.

Ők is folyton marakodnak,még kicsinek nem is éreztem annyira,de mostanába borzalmasan.Főleg,hogy számítógépes világ van s nekünk csak egy gép van,rettenetes cirkuszok szoktak lenni emiatt,hogy épp ki ül oda.

Ha úgyérzed,hogy szeretnél HAJRÁ!!!!!!!

2011. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyan 3 gyerekem van, de még kicsik. 3 éves a lányom, 16 hósak az ikerfiaim. Néha tudnak már együtt játszani 3an, de inkább egymás mellett játszanak. Jobb esetben. A lányom sokszor cseszegeti a kicsiket, de nemsokára fordul a kocka szerintem. Kicsik nagyon jól elvannak együtt, most is egymás kergetik és ritkán vesznek össze játékon, az is inkább a naggyal van.

Bennem is most van egy olyan érzés, hogy szeretnék még egyet, mert így nem teljes a család, tudom hogy ha lesz, akkor lányom lesz és a neve is már 99%. Nagyon vágyom még egy terhességre és még egy babára, már azt számolgatom hogy mikor lenne a legjobb és gyűjtöm hozzá az erőt.

Sajnálom hogy nem tudtam érdemben segíteni neked, ami a kérdésedet illeti, csak úgy örülök hogy másnak is vannak ilyen érzései, hogy még szeretne gyereket kettő-három után. Én nem nagyon merem senkinek komolyan elmondani az érzéseimet, mert mindenki csak lehurrog(na).

2011. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lányaim 11 és 8 évesek, kisfiam 17 hós. A lányok egész jól megvoltak egy ideig, mostanában szoknak többet veszekedni. Mig kisebbek voltak jobban eljátszottak, de a nagyobbik ugye már nagylányosodik és nem érdekli a játék. Az öcsikét viszont imádják, vele is nagyon jól elvannak. Játszanak vele, és már rájuk is lehet bizni.

Ha nem lennének a piszkos anyagiak biztosan bevállalnék még egyet.

Mindent bele! :)

2011. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!