Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válaszolnátok néhány kérdésemr...

Válaszolnátok néhány kérdésemre 2 éves gyerekkel kapcsolatban? (lehetőleg kislány anyukái)

Figyelt kérdés

1. Éjszakára adtok rá zoknit?

2. Otthol mennyire öltöztetitek fel?

3. Milyen gyakran mossátok a haját?

4. Jár bölcsibe? Szereti?

5. Eszik, iszik egyedül?

6. Szobatiszta?

7. Érthetően beszél?

8. Hisztis?

9. Milyen párnán alszik?

10. Mik a kedvenc játékai?


Előre is köszönöm!


2011. febr. 1. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

1. igen, adok rá, de legtöbbször leveszi

2.itthon pamut felső, alá body, pamut nadrág, cicanadrág, vastag zokni, mellény esetleg

3.heti egyszer mosunk hajat

4. nem jár

5.cumisüvegből, pici pohárból is iszik, egyedül eszik

6.nem szobatiszta

7.nem mond mondatokat, de megérteti magát

8.nem hisztis, de akaratos

9.nincs semmilyen párnája

10.kedvencek: Zelefánt plüss, babakocsi, babák

2011. febr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Két éves lányom van, megpróbálom. :)


1. Éjszakára adtok rá zoknit? (Nem. Mi sem alszunk abban, 22 fokot csinálunk éjszakára).


2. Otthol mennyire öltöztetitek fel? (Vastagabb szabadidőruha, alá rövidújjú body, vastag tapadós zokni, 23 fok van napközben)


3. Milyen gyakran mossátok a haját? (Hetente egyszer, így télen).


4. Jár bölcsibe? Szereti? (Nem jár).


5. Eszik, iszik egyedül? (Eszik, iszik, de ha nem etetem, akkor csak nagyon keveset eszik, illetve lötyögős ételeknél én etetem még).


6. Szobatiszta? (Nem. Elméletben tudja, mit kell csinálni, rá is ül a wc-re ruhástól, pucéran is, de nem csinál bele. Nyáron kezdem azzal, hogy pelenka nélkül fogom itthon járatni).


7. Érthetően beszél? (Igen, gyönyörűen, választékosan beszél, és érthetően).


8. Hisztis? (Néha nagyon!! De alapvetően nem hisztis természetű, csak ha álmos, vagy éhes)


9. Milyen párnán alszik? (Nem alszik párnán, a matracon nincs semmi a lepedőn kívül).


10. Mik a kedvenc játékai? (Colorama, Pónik, babák, és autók, vonatok, buszok) :)

2011. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, mindig kap zoknit, mert néha nem tud visszatakarózni egyedül.

2. Nálunk 21 fok van. Harisnya, póló, melegítő nadrág, pulcsi és papucs.

3. Hajat 2 hetente mosunk mivel nem engedi megszárítani és félek, megfázik.

4. Nem jár bölcsibe

5. Eszik, iszik egyedül.

6. Nappal csak alváshoz van pelus, meg éjszakai alváshoz.

7. Én értek mindent, más még nem ért pár betűt :)

8. Még soha nem hisztizett.

9. Még kis vékony baba párnán alszik.

10. lego, babázás, könyvnézegetés, kockakirakó, firkálgatás.


26 hónapos :)

2011. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

1. nem

2.nadrág felső bugyi zokni

3. hetente kétszer

4 nem

5igen

6 igen

7 nem

8 néha...

9 rendes lapos nagy és lapos kispárnán

10 kirakó puzzle, duplo, baba...

2011. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

1. nem, rugdalozóban alszik

2. body, vékony pulóver, nadrág, zokni (23 foknál)

3. hetente 1x

4. 7.étől kezdem a beszoktatását a bölcsibe

5. egyedül eszik, némi segitséggel, inni cumisüvegből tud még, illetve szivószállal, a pohárat nemrég kedzte el elfogadni, de haladunk vele.

6. nem szobatiszta

7. azt a pár szót amit napi szinten mond, megértem

8. nem mondanám hisztisnek

9. vékony babapárnán alszik, a vastagabb nem kell neki

10. pakolás, játékkonyha, plüss cicái

2011. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem, de hálózsákban alszik.

2. Meleg van, szóval rövid ujjú body és mellény, vagy trikós body és vékony hosszú-ujjú póló.

3. Most télen hetente.

4.Igen, imádja.

5.Igen.

6.Nem

7.Nem mindig, ha fáradt, ez érződik a beszédén. A "r" és a "c", "CS" hangok még persze nem tökéletesek, de javulnak.A hosszabb szavaknál néha téveszt, de egyre tisztul.

8.Olykor természetesen.

9.Most akarunk venni neki a JYSK-ben sz eddiginél kicsit puhább gyerekkispárnát.

10. Kirakó, játékkonyha, könyvek, nyáron a homokozó.

Most 2 év, 3 hós kislány.

2011. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

1, igen, nem panelban lakunk, termosztát van, és az ő szobájában ált, hűvösebb van, mint a miénkben, mert van erkélyajtó is.

2, szintén a nappali hűvösség miatt, harisnya, rá nadrág, hosszú újjú body, hosszú újjú póló, pulcsi (sokat vagyunk lenn a konyhában, ami nagyon nagy, és csak 1 radiátor fűti)

3, kb. hetente (de rövid haja van)

4, nem jár bölcsibe

5, igen, pohárból és műanyag palackból is, enni kanállal villával önállóan, ha nem kifejezett kedvenc van, vagy fáradt evéskor, akkor van hogy segíteni kell

6, nem szobatiszta, ha kaka van, akkor egyből szól hogy menjünk cserélni

7, nem beszél, csak pár szót, azt is elég fura kiejtéssel, mostanában kezd beindulni neki, utánunk mondogat szavaakt, de beszédnek abszolút nem nevezhető

8, okt-nov-ban volt kemény periódus hiszti terén, akkor azt következetesen rövidre zártam, és kisebb kilengésektől eltekintve (főleg ha az apja is tt van) nem hisztis, jól meg lehet beszélni vele a dolgokat (igyekszem én is mindenre figyelni amit ő kér, cserébe elvárom, hogy ő is teljesítse amit én kérek).

9, nincs párnája

10, kedvencei a plüsskutyák, műanyag kutyák, kismotor, játékkonyha, pötyijáték, festés, meg az én fényképezőgépem. :)

2011. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket. Kiváncsi vagyok hogy van ez másoknál, és jol csinálom-e.

Az én lányom lassan 26 hónapos.

1. Éjjel zokniban alszik, nálunk 20-21 fok van, kitakarozik állandóan.

2. Nappalra pelus, harisnya, zokni, nadrág, hosszu ujju body és mellény. Nem szereti a papucsot.

3. Hetente 2x mosom a haját, a háta közepéig ér.

4. Márciusban kezdi a bölcsit.

5. Mindent egyedül eszik, kivéve a joghurtot. Pohárbol iszik.

6. Nem szobatiszta, de naponta 2-3szor bilibe pisil, csak ha magátol kéreszdedik.

7. Én majdnem mindent értek, leghoszabb mondat 3 szóbol áll.

8. Néha nagyonhiszis, akaratos, önfejű

9. Kis gyerek párna, de kevés neki, ráfekszik a macira, ami az ágyában van.

10. Babák, könyvek, ceruza, homokozó vider, amit telepakol apro lommal.

2011. febr. 1. 13:48
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém csak 21 hós,de válaszolok, hátha segit


1.: igen, de leveszi...ezért alatta van harisnya is


2.: triko, bugyi, harisnya, hosszúujjú felső, nadrág


3.: kétnaponta mossuk a haját, hosszú neki és alvás közben megizzad,plussz úszni járunk, ott meg klóros lesz...


4.: nem, itthon van de rendszeresen járunk játszóházba, közösségbe, úszni


5.:enni 2 hónapja, inni fél éve tud teljesen önállóan csepegtetés nélkül


6.: igen és ágytiszta is már karácsony óta


7.: igen 2-3 szavas mondatokbn


8.: nem, de véghez viszi amit akar


9.: lapos antiallergén kispárnán, minnies huzattal :-D


10.: dupló, puzzle könyvek, toronykirakó, és sok készségfejlesztővel szivesen játszik.


Neked kérdező?

2011. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, két év 8 hónapos a kislányom, de felidézem neked a 2-éves állapotát, ami lényegesen nem különbözik a jelenlegitől.

1. Igen, adunk rá zoknit és atlétát is a plüsspizsama alá. Éjjel olyan 20-21 fok körül van a szobájában és gyakran kitakarózik. A hálózsákot már nem hajlandó felvenni.

2. Itthon és a bölcsiben napközben egy atléta és egy hosszú ujjú póló/felső van rajta, alul melegítő zoknival, vagy harisnya szoknyával. A bölcsiben egész nap benti cipőt visel, itthon úgy kell ráimádkozni a papucsát. Igaz, itthon van padlófűtés.

3. Hetente mossuk, szombaton vagy vasárnap este. Nyáron ha nagyon megizzadt, akár heti 2-3-szor is megmostuk. Most már imádja, ahogy az apja mossa neki. Bár 2 évesen még volt a mosás és a szárítás miatt is hiszti.

4. Jár bölcsibe és nagyon szereti. Nem is beteges, már van "barátnője" is. :) 16 hónaposan kezdtük és az első pár hét után nagyon megkedvelte.

5. Eszik, iszik egyedül. Már 2 évesen is így volt. Volt egy "visszaesős" időszak, mikor a bölcsiben szépen evett egyedül, itthon meg elvárta, hogy etessük. Ekkor estére 1 hétig a kedvenceit főztem/készítettem vacsorára, amit neki magának kellett megennie. Ha nyafogott, hogy én etessem, akko elvettem előle, hogy ha nem kéri, kidobom. Persze így egyből tudott egyedül enni. 1 hét alatt visszaszokott rá, hogy egyedül egyen.

6. 2 év 1 hónapos volt, amikor szólt, hogy ő bilibe szeretne pisilni, kakilni. Persze voltak balesetek, de nappalra kb. 1 hónap alatt szobatiszta lett. Még 1 kellett, mire éjszakára is az lett. Ekkor még 1 hónapig éjfél körül félálomban kivittük pisilni, de aztán leszoktunk erről is. Már nem is emlékszem, mikor pisilt be utoljára. Több hónapja lehetett.

7. Olyan 20 hónapos kora óta beszél többszavas mondatokban (tehát kb 1 éve). Azóta persze egyre bonyolultabb mondatokat alkot, egyre nagyobb a szókincse és egyre összetettebb a gondolkodása. Neki van életkori beszédhibája (nem tudom, pontosan hogy nevezik): az R betű inkább J-nek hangzik, az Ő, Ű, inkább Ó, Ú-nak hangzik. De pl. pár hónapja még a K betű T-nek hangzott, most már viszont szép tiszta a K is.

8. Nem vészesen hisztis. 2 éves kora óta voltak 1-3 hetes időszakok, amikor mintha bekattant volna és naponta 3-4 szinte kezelhetetlen hisztije volt. Ezek ahogy jöttek, el is múltak. Mivel 2 hete született meg a kistesója, gyakran az előzetes féltékenységnek tudtam be ezeket. Szerencsére heti 1-1 esettől eltekintve most semmi gond nincs vele.

9. Kicsi, viszonlag lapos párnán alszik. Néha nem kéri, de alavetően azon szeret aludni.

10. Hát, most a babázás nagyon megy, de ez a kistesó miatt érthető. Ezen túl rajzolás, kirakó, orvosos, legó, autózás, kint bicajozás, motorozás. Ja és a legnagyobb kedvenc az olvasás.

2 évesen is imádott már kirakózni, akkor tanult meg pótkerekes bicajon tekerni, nyáron nem lehetett a homokozóból kirángatni, imádott itthon is főzőcskézni, a könyveket már akkor is nagyon szerette.


Hát, ez jó hosszú lett, de remélem, segítettem.

2011. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!