Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok, hogy mennyi a...

Leírnátok, hogy mennyi a súlya a 16 hónapos gyermeketeknek? Aki normális súllyal született, de nagyon nem hízik!

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom a lányomért, aki most 8 kg, alig eszik, pedig voltunk kivizsgálásokon, minden rendben vele. Megnyugtatna, ha tudnám,hogy mások is vannak akiknek ilyen kis súlyú gyerkőce!
2011. dec. 15. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én törpillám is csöpp. 15 hónapos, és 9090gr 76cm. Nála sem találtak semmit, csak én és az apja is kicsi. Egy ideig szekáltak a védőnő, és a doki is, hogy ilyen multivitamint meg olyan multivitamint adjak neki, meg tápszerbe tegyek fantomalt, stb..stb. De én nem paráztam rajta, mert kiegyensúlyozott, vidám, jókedvű baba, aki nem mellesleg szeret enni, csak nem hízik olyan gyors ütemben. Na bumm, ő ilyen, remélem később is ilyen szerencsés alkat lesz, hogy ehet, de nem lesz az az elhízós fajta.

Te se aggódj rajta sokat, esetleg, ha tényleg zavar, hogy nem eszik rendesen, akkor kérdezd meg a doktort, védőnőt, hogy milyen étvágynövelőt adhatnál neki.

2011. dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Csak az a baj, hogy Zsófi enni sem szeret, van olyan nap, amikor szinte alig lehet valamit beleimádkozni, az éhségtől persze nyűgös és fáradt, de ez se tudja rávenni arra, hogy egyen!

És ami a legrosszabb, hogy kezdek beleesni abba a csapdába, hogy bármit, csak egyen. Nagyon aggódom!

2011. dec. 15. 12:03
 3/19 anonim ***** válasza:

Persze, végül is a ti estetek annyiból más, hogy nem eszik. De akkor hiába is kérnél étvágynövelőt, hiszen azt mondod, ha éhes, akkor sem akar enni. Nincs kedvence? Gondolom már azt eszi amit ti. Nyilván az sem megoldás, hogy mindig csak 1-2 félét egyen, mert kell a változatosság. Esetleg nem lehet, hogy a foga bántja? Az én csajszimnak most jött ki egyszerre 2 rágófoga, és kb 4 napig öröm volt, ha 3szor evett, és abból 1 étkezés volt elfogadható.

Egyébként tudod azt szokták mondani, hogy éhen még nem halt gyerek, ha volt otthon étel. :-)

Valahogy próbáld elkerülni ezt a "csak egyen bármi áron" hibát, mert lehet hogy ideig óráig ugye működni fog, de aztán meg később lesznek bajok... Tényleg csak azt tudom mondani, hogyha a doki nem mond semmit, akkor ne idegeskedj rajta, majd eszik... :-)

2011. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Megint csak köszi!

És nem szeretnék nyavalyogni sem, de az a baj, hogy nálunk még soha nem volt olyan, hogy rendesen evett volna.

Még csak két foga van alul, ráadásul most 4 is jön egyszerre (fent és lent mindkét oldalon őrlők).

2011. dec. 15. 12:12
 5/19 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit :-)

:-( A péksütiket nem szereti? Vagy kenyérfalatokat valami feltéttel? Ezek igazi kalóriabombák... Nálunk apa pék, úgyhogy szinte mindennap eszik valami péksütit.

2011. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem.:( Nem tudja elrágni őket, ezért gyakran odáig sem jutunk el, hogy megfogja.

Ha viszont pépeset akarok adni neki, akkor meg sem kóstolja. Tegnap direkt a földön ülve reszeltem neki almát, hogy hátha így megeszi, de még csak közelítettem a kanállal, már eltolta. :(

2011. dec. 15. 12:18
 7/19 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy ezt kérdezem, de egy 16 hós gyerkőc nem tudja elrágni a péksütit?Hány foga van?

Nem hiszem hogy pépes kaját kéne már neki adni.Először ki kellene tapasztalni hogy az édes vagy sós kajákat szereti-e.

2011. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Biztos nem rágja meg? Raminak is későn jöttek a fogai, de 8 hónaposan 2 alsó foggal megevett egy fél almát mindennap, ami egészbe volt héjastól. És már akkor is evett kenyérfalatokat, és kiflit, az ínyével gyönyörűen megrágta. Most is az ínyével rág még, hiszen csak 2 rágófoga bújt ki a napokban, az meg még nem nagy segítség.
2011. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kedves 12:27es! Fentebb írtam, hogy csak a két alsó középső foga van kint és 4 jön most, de ezek még csak egy picit szúrták át az ínyét. Nem tudja megrágni, ha adok neki kis falatot belőle, azon nyammog, majd x idő elteltével golyóba összeálltan kiköpi.
2011. dec. 15. 12:30
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az egészet, bocsi.

Az én 16 hónaposom igazi husigobóc.Kb 12kg és 1 évesen volt mérve akkor volt 78cm, most nem tudom, de magas gyerek.Nekünk sok fog van már.Pontosan nem tudom mennyi, mert 14 -t számoltam kb 1 hónapja, de nem engedi megnézni, megharap.

Amúgy 3,20kg-mal született és 55cm volt.

Amúgy azt szokták mondani hogy majd eszik ha éhes lesz.

Nekem is ilyen volt a kislányom.Most 3 éves és már jobb evő.Nem azért mert most is válogat.De kicsinek az üvegesen kívül és kb 3 fajtát ha megevett.

2011. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!