Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, ha 2 és...

Szerintetek normális, ha 2 és fél éves gyerekemet lefektetem ebéd után egy órát aludni?

Figyelt kérdés
Mármint abból a szempontból kérdezem, lehet már nem olyan nagy az alvásigénye, mint kisebb korában. De egyes anyukák már nem fektetik le kisgyereküket, de én egyedül vagyok vele nap mint nap, nekem is jár egy óra lazítás. Helyes amit teszek? Mondtam a gyerkőcnek, egy órát alszol, anya felkelt és elmegyünk megnézni a karácsonyfát a városban.
2011. dec. 11. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Óvodások is alszanak ebéd után.
2011. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

még egy 5 éves is simán alszik délután.


nem tudom milyen barátaid vannak, de az én anyuka ismeröseim mind gondként élik meg ha a gyerek ennyi idösen nem alszik már. aki nem teszi le csak azért mert nem alszik a gyerek már. de kb 5 éves koráig szükségük van délutáni alvásra.


nekem jó alvó a lányom, de tesóméknál az elsö kb 2 eves korától semmit nem aludt, a második gyerek most 4 éves és magátol megy ebéd után lefeküdni.

2011. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ugyanennyi idős és 3 órákat alszik délután...ha van rá igény,nyugodtan. Mellesleg ez a normális,kiváncsi vagyok az okos barátaidnak a gyereke mit fog csinálni az oviban amikor aludni kéne...
2011. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
az en fiam 5 eves es a mai napig alszik egy vagy masfel orat minden nap.Az oviban is alszanak mindig ebed utan.Kell a pihenes nekik is hiszen egesz nap porognek:)A kisfiam sosem almos allitasa szerit de azert minden delutan elalszik amig a mese vegere erek,es utanna kipihenten jokedvuen vegigjatsza a hatralevo napot:)
2011. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
28 éves anyuka vagyok és még én is aludnék délután(de nem lehet):)
2011. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 éves és nem mindig akar aludni de ha egyszer elalszik akkor 3-4 órát is megalussza délután.Ha nem alszik akkor este 19 órakor már alszik.Én jobban örülnék ha mindig aludna délután.
2011. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az lenne a furcsa, ha nem fektetnéd le.
2011. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális.

Az enyém 26 hónapos, és van, hogy nem alszik délután (mostanában sokszor nem akar), de akkor fél6-6 körül már nem lehet vele bírni, annyira el van fáradva, nyűgös, és ordít.

Jobb még nekik ilyenkor, ha alszanak 1-2 órát.

2011. dec. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sőt ! Ez a normális, nem az amit a lányom fél éven keresztül művelt, hogy nem aludt. És nem azért nem aludt, mert én lusta volta lerakni aludni, hanem mert abszolút nem tudtam a nagy fesztiválozások közepette, nem aludt le. Persze elaludt volna már délután 4 kor, de akkor gondolhatod hogy még 11 kor is ugrált volna este. Így nem tettem le, amikor nem akart. Óra átállítás óta viszont minden nap ugyan úgy megy aludni, mint előtte.
2011. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdésed, inkább örülj, hogy alszik, oviban is kell és ha nem aludna, csak unatkozna, amíg a többiek alszanak.
2011. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!