Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak enni a kislányomnak?...

Mit adjak enni a kislányomnak? Kifogytam az ötletekből, és idegesít ez a helyzet. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A korábban nagyon jó étvágyú,és nem válogatós lányom,pár hete szinte semmit nem akar enni!

Eddig majdnem mindent megevett. Amit legjobban szeretett az a húsleves,a sajtok,sonka,krumpli,és a joghurt,de bármit megevett amit elé raktam! Mostanra nagyon megváltozott,egész nap alig akar normális kaját enni!

Hiába próbálkozok bármivel,még azt is megengedem hogy maga egyen hátha úgy jobban esik neki,pedig még nem igazán megy. Nem beteg,nem fogy ,bérescseppet adok neki,gondoltam a fogára,kenem dentinoxal. Nem tudok már mire gondolni, nagyon zavar hogy nem akar enni,és azokat is elutasítja amiket eddig imádott.

A másik baj az hogy általában éjjel "jön rá" hogy éhes,és hajnalban kéri a kakaóját,meg forog össze-vissza! Így se ő se én nem alszunk!


2011. dec. 15. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én egyéves fiamnál is ugyanez a helyzet. Idáig nagyon jó evő volt, szinte mindent megevett, amit adtam neki, viszont kb. 2 hete alig akar enni valamit. Neki most jön a szemfoga, szerintem ezért is rossz az étvágya. Én azt csinálom, hogy elérakom az ételt, és kézzel eszeget, mert kanállal nem hajlandó enni, csak löki ki a kezemből a kanalat és majd ki esik az etetőszékből annyira tiltakozik az evés ellen. Így hagyom had próbálkozzon egyedül. A lényeg meg az, hogy nem szabad idegeskedni ezen, eszik annyit amennyi jólesik neki. A nagyfiamnál mindig tiszta ideg voltam, amikor nem akart enni, emiatt olyan rosszevő lett, hogy a mai napig (4 éves) kínszenvedés az evészete.
2011. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

21hónapos a lányom,és nem is volna gondom azzal hogy annyit,és akkor eszik amikor akar,csak ne kérne hajnalok hajnalán enni!

Ebből gondolom hogy nem elég neki amit nappal eszik,és nem tudok mit csinálni. Ez borít ki!

2011. dec. 15. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 11 hónapos a lányom és kb 1 hónapja ugyanezt csinálta. 2 hétig nem volt hajlandó mást enni, csak a tápszer kellett neki. Áttörte az ínyét a fog és azóta megint eszik normálisan.

Sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni, ki kell várni és addig türelmesen felkelni és hajnalban megetetni, ha akkor fogadja el. A dentinox jó, de azt ne várd tőle, hogy megoldja a dolgot. Csak egy helyi érzéstelenítő, ami viszonylag rövid ideig hat. Ha neked fáj valamid, gondolom neked is rosszabb az étvágyad. Ez náluk is pont így van.

Esetleg próbálj meg napközben is adni neki kakaót/tejet ilyesmit, hátha azt legalább elfogadja.

2011. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Adj neki este lefekvéskor "jóéjszakát" ivó-ennivalót.

Mi Milupát szoktunk venni, de más márkák is vannak.

2dl-es kiszerelés, papírdobozban.

Ritkán használom, de akkor beválik. Pont ahogy írod, ha nem eszik jól a nap folyamán-mindegy milyen okból- este adom neki ezt és ezzel kihúzza reggelig.

Különben az én kisfiam is 21 hós és pár napja szinte csak zöldséget és gyümölcsöt eszik a többi ételből csak csipeget. Próbáld meg hátha a tiéd is ilyen "zöldevős" korszakában van :)

2011. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia,én pont ilyen voltam kb 3 éves koromban...akkor 1-2 vajas kenyér ment le naponta,aztán anyáék kitalálták a "párizsi palacsinta"-t,na azt viszont faltam...a lényeg,h sima párizsit megkened tejföllel,feltekered mintha palacsinta lenne és hátha azt elfogadja=) én imádtam,de anya sokszor csinált mini szendvicseket is és azok is lecsúsztak,így ha csak csipegettem is,de egy időre elegendőt ettem(nem akarlak megijeszteni,de én nem sokkal később kórházba kerültem,mert a folyadékbevitel nem érte el a minimumot és kiszáradás fenyegetett)

ja és a béres csepp számomra nem használt(ezt ajánlotta orvosom a vastabletta után vashiányra,ami csak súlyosbodott),van olyan ismerősöm aki pont azért szedi,mert így elég neki a reggeli 3-4 szendvicsből 1 is,inkább adj neki B-vitamint, főleg b12-t

remélem tudtam segíteni, ha sikerrel jársz a párizsival majd írd le=)

16/L

2011. dec. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!