Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Májusban vagy júniusban...

Májusban vagy júniusban született gyermeked évvesztes lett vagy nem? Jó döntés volt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Május végi vagyok, nem voltam évvesztes.
2011. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Marilyn88 ***** válasza:
100%
Én június 18-án szültem, és én szeretném, ha évvesztes lenne a fiam. Abból még soha nem volt baj, ha később kerültek a gyerekek iskolába sztem. Arról nem is beszélve, h volt egy osztálytársam, aki szintén júniusi volt, és engedélyt kellett kérnie az érettségire, mert még nem volt 18 éves. Szóval én inkább később adom majd iskolába. Kárára nem válhat.
2011. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Másodiknak:

Én tudok olyanról, akinek kárára vált az évvesztesség.. Szóval ezt szerintem gyerekenként jobb eldönteni, mint születési idő szerint.

Amúgy én sem voltam még 18 az érettségikor, mégsem kellett semmit kérvényeznem,ez tök furi! :)

2011. dec. 16. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszolónak: Én úgy tudom, mostani törvények szerint június 1.-ig kel betölteni a hat évet ahoz ,hogy szepterben mehessen suliba, úgyhogy a te gyermeked mindenképp késni fog egy évet, az én kisfiam június 8.-i egyébként úgyhogy ő is 4 évet fog oviba járni.
2011. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a nagyobbik fiam januári, és 2013 januárban tölti majd a hatot, de már most sokat gondolkodom elengedjem -e majd a suliba, mert ha nem akkor majd 8 évesen kezdené a sulit.De kisebb mint az átlag és az óvónéni szerint 5 percnél tovább nem nagyon bír megülni, meg nem igazán van türelme semmihez.Persze addig még van idő és ez sokat változhat, itthon is próbálunk minél többet foglalkoztató füzetezni.

De egyébként a lényeg az ,hogy akinek a gyermeke júniusi nem nagyon van választása nem küldheti suliba, legalábbis a mostani szabályok szerint.

Akinek májusi a gyermeke az még most dönthet úgy,hogy az oviban marasztalja, de ez is változni fog nem tudom mikor, tehát ha valaki betölti a hatot akkor kötelező lesz elmennie az iskolába, ha csak nem szakember javasolja,hogy maradjon az óvódába.

De egyébként tényleg gyereke válogatja,hoyg felkészült-e már az iskolára hat évesen vagy majd csak egy évvel később.

2011. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves legutolsó válaszoló!


Az a "nincs választása" dolog nem egészen úgy van. Igenis van választása!

Addig stimmel, hogy valóban úgy szól a szabály, hogy aki az adott év május 31-ig betölti a 6. életévét az szeptembertől tanköteles.

Aki június 1. és augusztus 31. között tölti a 6. életévét, annak kelleni nem kell abban az évben iskolát kezdeni, de MEHET HA AKAR!

1:A szülőnek kell kérni.

2:Orvosi szakvélemény, hogy a gyermek fizikailag iskolaérett

3:Pszichológiai szakvélemény, hogy a gyermek pszichésen is már érett az iskolábajárásra.

2011. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Május közepén születtem, nem vagyok évvesztes. Egyik barátnőm június közepén, ő sem az. Nővérem július elejei, ő már évvesztes.
2018. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!