Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Karácsony napját, fadíszítést,...

Karácsony napját, fadíszítést, gyújtást hogyan oldjátok meg 2 kisgyerekkel (2 és 5 éves) nagyszülők, egyéb segítők hiányában?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát vagy bevonod őket, olvastam már itt olyanokat, hogy együtt díszítették a fát és jó élmény volt. Vagy még az egyik ismerősömtől hallottam pont a múltkor, neki kettő gyereke van, és mikor kicsik voltak nem nagyon tudott kire számítani. Ő már reggelről szervezte a dolgokat, és figyelte az alkalmat, mikor tudná gyors feldíszíteni a fát. A legjobb idő erre a déli alvás. Már ha alszanak. Vagy ha szeretnek tv-t nézni esetleg egy szép mese. Hátha leköti őket. Aztán sutyiba nagyjából összerakni a fát. Ők úgysem fogják látni, hogyha még hiányzik róla dísz vagy valami. Azt majd később mikor éjjel elalszanak még rárakod max ha nem sikerül befejezni.

Vagy egy szomszéd néni, barátnő, munkatárs elviszi őket valahova, vagy átmegy, elmegy hozzájuk, vagy becsalja őket egy távoli szobába játszani. Valaki biztos van a környezetedben aki vállalna két óra hosszát a cél érdekében.gondold végig, hátha.

Vagy bevonod őket és elmondod nekik, hogy most a jézuska nem tudta elhozni a fát, ezért segíteni kell neki feldíszíteni a fát. De az ajándékot ő fogja viszont hozni. Valamit meseszerűen előadni, hogy azér ta régi dolgok se bukjanak le. Az ajándékot meg majdcsak tényleg valahogy már a fa alá tudod csempészni gyorsan. Becsomagolni meg éjjel mikor alszanak.

Az együtt díszíntés is lehet varázslatos, meg ünnepi érzésekkel teli. Van aki itt ezen az oldalon írta, hogy kiskorától kezdve együtt díszítik és nagyon szép érzések élnek benne, a hangulatról, hogy együtt voltak, az élményekről, a nevetékről, sztorikról.

Úgyhogy kitartás!

2011. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Két megoldás van:

1. Egyikőtök lemegy a gyerkőcökkel sétálni, vagy karácsonyi előadást megnézni, vagy a betlehemet a templomban. Addig a másik szülő gyorsan feldiszíti a fát, ajándékokat elrendezed a fa alatt és telefonál a másik szülőnek ha kész van. Mire hazaérnek bedugod az égőt a fán és a családod elé mész hogy együtt érjetek haza, micsoda meglepetés lesz!


2. Előző éjszaka diszítitek fel a fát, míg a gyerekek alszanak és vagy másnap reggel jön meg a Jézuska, vagy pedig egész nap nem engeditek be oda őket hogy nem szabad megzavarni a Jézuskát.

2011. dec. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi voltam, az volt a hagyomány, hogy este apa elvitt minket sétálni, anya pedig otthon maradt, mert "fáradt és egy kicsit lepihen". Egy-másfél órát sétáltunk kinn, közben belestünk az ablakokon, néztük, hova érkezett már meg a Jézuska. Aztán mire hazaértünk, hozzánk is megérkezett :)
2011. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Eleg valoszonütlennek tartom, hogy 5 eves gyerek annyira rendszeresen alszik nappal, hogy erre szamitani lehetne, hat meg az, hogy a 2 gyerek együtt, egyidöben alszik! :) Mivel 4 hos kora ota nem alszik nappal a gyerekünk, igy erre mi sem alapozhatunk, de az elsö ev a hasfajos idöszak miatt volt komplikaltabb. Akkor meg (talan) nem igazan tudta, mi törtenik. Az ideit kiveve minden even ott volt velünk a karacsonyfat megvenni, mivel 2-en valasztottuk ki es a ferjem hozta haza, ahogy ez a csaladjaban szokas. Vagyis a növere gyerekei is ott vannak, minden even. Ök ugy tudjak, hogy a fat a szülök veszik, Jezuska disziti fel es hozza az ajandekot. Iden kezdte az ovodat, igy akar az ovoda alatt is megvehettük volna, de mivel varosba költöztünk, ahol vannak rendezvenyek, elfoglaltsagok, jatszohazak, egy ilyenen voltunk, mig a ferjem "bevasarolni ment" (varosban elhihetö, falun nem, ahol nem megszokott), akkor hozta haza a fat.

1 es 2 eves koraban ejszaka diszitettük a fat, a csokik...stb becsomagolasa hetekkel elötte kezdödött, ejszakankent, es a nappaliba nem lehetett bemenni meg masnap delelött sem, mivel eddig sosem birtuk befejezni ejjel a faradtsagtol. Iden az "elösomagolas", ajandekok csomagolasa is sokkal gyorsabban meglett az ovodas orak alatt (pedig itt csak delelött van ovi). Mivel konyha+nappali együtt van az uj lakasunkban, muszaj lesz befejezni ejszaka, de mar nezelödünk, hol van valami rendezveny, mert egy varosban csak van valami, ahova a ferjem elviszi, mig en elrendezem a fat, es akkor nappal oldanank meg. Pontosabban en viszem el valahova, mig a ferjem beallitja a fat, egöket ra, majd jön hozzank, es valtjuk egymast, en megyek haza rarakni a diszeket...stb.

Ajandekvasarlas: sogornömek peldajara ugy zajlik, hogy a gyerekekkel együtt megnezzük az ajandekot, majd a szomszed vagy közeli üzletbe megy a csalad, (vagy a masik reszlegre), es az egyik szülö visszamegy a masik boltba ("elfelejtett valamit" vagy mas elinteznivaloval, lottot feladni vagy pl. Mediamarkt csak a ferfiakat erdekli, jo kifogas..stb), mig gyorsan megvette az ajandekot, a masik szülö a gyerekekkel varja.

Nagy lakomat nem rendezünk, szokasos ünnepi etelek. Törekszem a nyugalomra, hogy a fontos dolgok legyenek rendben, többi nem fontos. Itt vannak amugy nagyszülök, akikhez el "kell"/illik menni karacsonykor, igy masnap oda, következö nap a tavolabbi nagyszülökhöz. Mindenki penzt ad, a reszükröl az ajandekot becsomagolva visszük. Iden mar könnyebben be tudtam csomagolni, mig oviban volt, azelött nehezebb volt megoldani.

Sok sikert, es kellemes ünnepeket!

(ha barmi kerdes merülne meg fel, szivesen).

2011. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekünk lenne segítőnk de nem kérjük a szenteste a miénk, nálunk már a jézuska nem díszítve hozza a fát a nagyfiam nekem is 5 éves a kicsi még csak 3 hónapos. Ami nekem most neccesebb lesz az a főzés valószínűleg nem lesz 3 fogásos csili vili menü. A fát délelőtt feldíszítjük együtt megkeressük az udvaron hova tette a jézuska. Aztán ebéd után megy a család csinosodni, sorban fürdés stb, míg a fiam fürdik és felöltöztetem addig jön meg a jézuska, kb 4 órakor. utána hagyjuk hadd élvezze az ajándékokat, és addig lehet fönt ameddig akar. A kicsinek még nem fog feltűnni sok minden:)
2011. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálam az a bevett szokás hogy 23-án éjjel díszítem a fát.24-én reggel amikor felkel már áll a fa.

Nálunk ilyenkor hozza jézuska a fát.

2011. dec. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem tök felesleges ez a Jézuska hozza, meg minden. Én kisgyermek koromtól kezdve együtt díszítettem apáékkal, és nekünk csak az ajándékokat hozta a J.


Imádtam fát díszíteni, közben szólt a zene, bohóckodtunk, viccelődtünk. Minek titokban csinálni, úgy elvész a varázsa.


Ha nekem gyerekem lesz, én vele fogok "fázni", és csak a meglepit hozza a J.

2011. dec. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt elfelejtettem írni,hogy nálunk mindent a Jézsuka csinál, az angyalok a segítői, ezért titokban szeretnénk a gyerekek nélkül a fadíszítést intézni. Mindkettőnknek így volt aférjemmel gyerekkorunkban, addig amíg nem derült ki az igazság, viszont addig egy csoda volt számunkra és ezt szeretnénk, hogy a gyerekeink is érezzék. Az 5 éves számára így is emlék az utóbbi két karácsony és alig várja idénis a csodát. Alig van még pár év, amíg nem derül ki, addig szeretnénk megtartani ezt, ezért kértem tanácsot.

Segítőnk tényleg nincs, így a férjem fogja valószínű elvinni a nagyobbat templomba pl, amíg a kicsi alszik és azalatt én díszítem a fát, azt hiszem így lesz..

2011. dec. 17. 11:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Én azért csinálom ezt a Jézuska hozza a fát, mert nálam emlékszem azért múlt el hamar a Jézuska varázsa, mert ugye mentünk egyik nap az egyik mamához, másik nap a másik mamához, és mindenhol ott várt az ajándék.

Hamar elkezdett gyanús lenni, hogy ha a Jézuska hozza, akkor miért nem egy napon hozzánk, miért hordja szét az én játékaimat a családban!?

Na meg apám is van olyan hülye hogy nem úgy adja át az ajándékot hogy nézd csak mit hozott a jézuska, hanem mit hozott a papa.Hiába magyarázok neki.

Én így szeretném minél tovább megőrizni a Jézuska varázsát.

2011. dec. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igaz nálam csak egy van, de én azt találtam ki, hogy Berakom egy nagyot pancsizni, azzal kb. elvan vagy fél egy órát, plusz a törölközés, öltözés, hajfésülés, szárítás stb. Addig apával megcsináljuk a fát, elkezdjük díszíteni, és amíg én kiveszem a kádból, addig apa befejezi, még nem tudom, hogy hogyan lesz, mert ez lesz az első.

Tavaly itt voltak a mamaáék és elvitték sétálni, tavalyelőtt a mamáéknál volt addig, előtte meg még túl pici volt, hogy értse és emlékezzen rá.

2011. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!