Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan nevelhetném fegyelemre...

Hogyan nevelhetném fegyelemre a gyerekem? Na és magamat?

Figyelt kérdés
Tudom, fura a kérdés, de nagyon egyszerű.Sem engem, sem a férjemet nem neveltek következetesen és nem tanítottak fegyelemre.Az én szüleim már nem élnek, az övék messze laknak.Az 5 éves fiunk is nagyon szeleburdi, fegyelmezetlen és tudom, hogy nem nevelhetem fegyelemre ha én sem vagyok fegyelmezett.Hisz soha nem azt csinálják, amit kérünk, hanem azt utánozzák amit látnak.Viszont mit tudnánk mi, felnőttek tenni első sorban a saját fegyelmezettségünk érdekében, ha a megfelelő nevelést nem kaptuk meg?Tudja az ember felnőttként saját magát nevelni?Könnyű azt mondani, h változz meg, mutass példát, de ez nem megy ilyen egyszerűen.Gyakran mi is hisztisek vagyunk, türelmetlenek, agresszívabbak, indulatainkat nehezen tartjuk kordában, jogos a kérdés, hogy ezek után a gyerektől hogyan várnánk el a helyes viselkedést.De változni akarok én is, hisz tudom jól, h előbb nekem kell.De mégis hogyan, milyen módszerrel?Hiába tudom elméletben hogyan kellene viselkednem, amikor évekig másképp tettem és ez rögzült be.Lehet beszólogatni is, elfér, némelyik talán jogos is lesz, de elsősorban használható segítséget szeretnék kérni.Köszönöm.
2011. dec. 17. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is szuper, hogy idáig eljutottál, mert a legtöbben nem jönnek rá erre, tehát az első lépést már megtetted! :o)

Szerintem írj egy listát arról, hogy milyen tulajdonságaidon szeretnél változtatni, illetve mi az, ami nem megfelelő viselkedés a részedről.

Próbáld meg azt is átgondolni, hogy mi miatt viselkedsz egy adott módon. (Esetleg miért vagy türelmetlen, haragos stb.)


Aztán szemelj ki egy valamit. És határozd el, hogy a következő nap minden tevékenységed során erre figyelsz oda. (Pl, "Nem kiabálok a gyerekkel") Ha néhányszor sikerül, akkor már örülj neki, és ne keseredj el, ha nem megy azonnal. Ha már egyszer sikerült megállnod: siker!

Csinálhatod egy dologgal egy hétig, aztán váltasz, vagy ahogy érzed, ahogy haladsz.

Ha valami nagyon nem jön össze, azt halaszthatod későbbre, és vehetsz valamit, ami "könnyebbnek" tűnik.


Hajrá! Előre! :o)


A gyerek már a küzdelmeket is értékeli. Én pl azt is fontosnak találom, hogy ha igazságtalanul bánok vele (pl. mert indulatos vagyok!), akkor ha lenyugodtam, bocsánatot kérek tőle. (A két évestől is, de akár az egy évestől is már) Így ezt is megtanulják. Mert nem vagyunk tökéletesek, és ők sem lesznek azok, de mindig van esély a változásra...

2011. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Egy-egy pofonnal! Neked és a gyereknek...
2011. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Megkértem a férjem osszon ki egy-egy pofont nekünk.

Nem hatott.Holnap próbálkozzunk fejberúgással?

2011. dec. 17. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!