Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Keirn terrierem meg a...

Van egy Keirn terrierem meg a yourki terrier keverék kutyám. Az a próbléma vele hogy nem szobatiszta 3,5 hónapos. Hogyan nevelhetném szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Akárhányszor kimegyünk vele egy órára semmi... Aztán bejövünk egyből elvégzi a dolgát... Hogyan lehetne ezt megoldani hogy már végre szobatiszta legyen?
2011. aug. 20. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát érdemes figyelni rá, hogy mikor készül a lakásba piszkítani (körbeszaglászik,járkál), ekkor kikell vinni a szabadba, ha ott elvégzi a dolgát, akkor megkell dícsérni simogatni, jutalomfalatka. ha bent végzi, akkor kis csomagot ki kell vinni arra a helyre ahova kellett volna, mert a szagfelismerés miatt érteni fogja hogy annak ott van a helye. Közben miután odapiszkított a szőnyegre, lekell szidni, hogy megértse hogy nemjó amit csinált.

Nálam ezek beszoktak válni felnőtt és kölyök kutyáknál is(3kutyám volt eddig):)

2011. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az para hogy ez sem vált be?
2011. aug. 20. 14:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Most veszem észre hogy 3,5 hónaposan. ezt akartam írni. Azt is megpróbáltuk de semmi vagyis nem igen:( És ki mit mond erre az ecetes vízzel való felmosásra? elvileg az elűzi az illatot a kutyák számára..:/
2011. aug. 20. 15:29
 4/6 Sanuár ***** válasza:

Ez valóban igaz, erős ecetes vizzel jól tisztitsdd ki a szőnyeget, de előtte vidd oda a kutyusodat, ill. amikor észre vetted hogy oda pisilt, kicsit csapj a fenekére, és mondd neki hogy ide nem szabad. Nem fog neki örülni de megérti. Egyébként azért jár vissza a szőnyegre, mert ott megcsapja a pisi szaga, és rögtön ingert kap.

Figyeldd amikor oda megy és rögtön szólj rá hogy nem szabad, akkor elhuzza a csikot :) Nálam bevált.

2011. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Türelmetlen vagy, az én cairn terrierem 4-5 hónaposan lett szobatiszta, sok sok munka árán. Először is 2 óránként levittem a kutyát, és dícsértem ha lent végezte a dolgát+jutalomfalat azonnal.! (mínusz 10 fokba is télen, de jó volt....) Otthon ha odapisilt leszidtam csak szidás, nincs verés! Ha mégis megtörtént domesztosszal kidörzsöltem a szőnyeget, de biztos jobb az ecet, az nem olyan káros.Kakálni nehezebb volt leszoktatni. Levittem egy kaksi darabot otthonról leraktam egy helyre az utcán, és mikor lementünk, egyből odavittem ölbe a kutyát, és lám magától odapakolt mert érezte a szagát. Miközben tette a dolgát lent és dícsértem, ismételtem neki az intéz parancsot, így mára megtanulta, hogy ha szólok h. intéz! akkor végeznie kell a dolgát!! Minimum egy pisit. Addig sehova. A két órás időközönkénti levitelt fokozatosan növeltem 3- majd 4 stb óránkéntre stb. Szóval türelem, ill. egy kiskutya még nem tud annyi vizeletet tartani mint gondolod. Illetve kajázás, és bőséges ivás, alvás, és futkosós játék után megint csak le kell vinni. Ha szogolgat maga körül akkor meg azonnal levele:)
2011. aug. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy éjszakára csak pár korty vizet kapott, hogy legalább akkor ne keljen 2 óránként vinni lefelé.
2011. aug. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!