Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 9 éves most másodiko...

Kislányom 9 éves most másodikos. Sajnos problémák vannak vele ugyanis néha, ingerült, durva szavakat használ álltalában csak velem szemben. Apjával nem mer igy viselkedni csak velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor lehülyéz, nem szeretlek, tünj ki a szobámból szavakat használ. Régebben voltak veszekedések a párom és köztem lehet ez is okozza ezt a viselkedést. Nagyon fáj ez nekem, nem tudom mit tegyek!?

Apja nem partner ebben mert azt mondja szegény ne bántsd már, meg hogy felfujom a dolgokat. Ő mit tenne forditott helyzetben? Nagyon el vagyok keseredve. Mit tegyek hogy ne legyen velem ilyen, hogy más legyen a kapcsolatunk, Egy 9 éves kislányt miért nem lehet szeretgetnem? Miért huzóckodik el tőlem? Néha ugy érzem nem szeret, pedig mindent megadok neki, amit csak tudok. Mit nem csinálok jól? Ha rászólok ezekért erélyesebben csapkodja az ajtót ingerült lesz lehülyéz. Ha visszaszólok olaj a tüzre! El vagyok keseredve!


2011. szept. 22. 21:50
 1/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Hát bizony a pároddal kellene ezt helyre tenni! Nincs annál érzékenyebb műszer, mint egy kiskamasz, akivel úgy egyébként is legalább két szülő és egy rakás pedagógus kell, hogy helyre tegye! Ha a legkisebb rést észreveszi a falon, azt kihasználja! Következetesnek kell lenni, mert itt van mindjárt a tizenéves kor és ha addig nem tudjátok helyes vágányra terelni, akkor kész!!!
2011. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát, kissé el van vele szaladva a ló. Ki is a főnök? Mert nekem úgy tűnik, a 9éves dirigál és nem az anyja. Ha nem tud tisztességesen beszélni, tanítsd meg. Ha nagyon csúnyán beszél adj neki valami "házimunkát", vagy tiltsd el a tvtől, számítógéptől. Ha végképp nem működik, gyerekpszichológus sokat segít, tapasztalatból mondom.
2011. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy egy kicsit tényleg el lett kényeztetve.Attól félek ha nem tudok kitalálni valamit,még rosszabb lesz a helyzet.Nem értem miért velem ilyen.mi az ami miatt ilyen lett velem?Este is elköszönni bementem a szobájába erre elfordult,nézte tovább a tévét.Meddig mehet ez igy?amugy elsőben kitünő volt a suliban.
2011. szept. 22. 22:03
 4/7 A kérdező kommentje:

Azon gondolkozom tényleg kérek pszichológustól segitséget,de páromnak biztosan nem tetszene.

Első kérdése ez lenne.:

Miért mi a baj ezzel a gyerekkel?

Nem fogja fel hogy ez most egy nagyon komoly probléma!???

2011. szept. 22. 22:06
 5/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
A gyereknek nem is biztos, hogy kell ilyen beavatkozás, próbálj a pároddal megegyezni, hogy egy darabig próbáljon kiállni melletted! A lányok amúgy is hajlamosak az apjukra jobban figyelni!
2011. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne szórakozz! 9 éves! Ha 15 lenne, akkor már nehéz megnevelni. Mi az, hogy nézi tovább a tévét? Először is miért van saját tévéje? Másrészt kikapcsolod. És amíg meg nem tanul tisztességesen beszélni, nincs tévé.


Azt írod, "ha visszaszólok". Ez sokat elárul. Te akkor szólsz, amikor akarsz, ő nem. Lehülyéz, ajtót csapkod... Most fogd meg, mert 5 év múlva már nem fogod tudni. És ebben férjednek 100 százalékosan támogatnia kell. A gyerek előtt mindenképpen.

2011. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Igaz nekem még csak 8 hónapos a lányom, de ez most teljesen mellékes!!!

Én annyit fűznék hozzá a dologhoz, hogyha én ilyet csináltam volna anyámmal, 2 olyan maflást kaptam volna, hogy egy ideig biztos nem tértem volna magamhoz.Nálunk is voltak problémák a szüleim között, de én sosem tehettem meg azt, hogy közöttük különbséget tegyek.A szüleim felé mindig tiszteletet kellett tanúsítanom, de ez nem ilyen apáca zárda szinten működött!!!

Lányoddal kicsit elszaladt a ló!Vedd át az irányítást.Nem feltétlenül zsarolni kell, hanem ráébreszteni arra, hogy ki az aki az életét is feláldozná érte!!Ha érted mire gondolok..

Nem tudom milyen mentalitású a lányod,így nehéz tanácsot adni, mert lehet csak rosszabb lenne a helyzet.

A legjobb még is az lenne, ha hármasban leülnétek, mint család beszélni, mert ez nem normális amit csinál!!!

2011. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!