Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem rág? Van olyan 25 hónapos...

Nem rág? Van olyan 25 hónapos baba aki nem akar harapni, rágni? Semmi szervi baja nincs az orvos türelemre int de tényleg van még ilyen gyerek vagy csak az én fiam ilyen

Figyelt kérdés

mindent megeszik , apró darabosan de nem eszik kiflit ilyesmit, a zsemléből h avéletlenül leharap egy nagyobb darabott kiköpi

segítsetek!!!!!

köszöönöm


2011. dec. 19. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:

2 éves kisgyereknek már azért legalább egy kiflivel meg kellene bírkóznia... Amúgy az én fiam is lustika volt,de 1 éves kora óta azért gyűri a kiflit,kenyeret ilyesmit..

Bundás kenyeret nem próbáltad? Az az én válogatós fiam pl nagyon szereti. Nálunk is van olyan,hogy nincs kedve a kenyérhez,de mi sem eszünk minden nap...

2011. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen,és éppen 25 hónapos.Én sem tudom,mi van vele,ill. gyanakszom,de többféle lehetőség felmerült.Van h összerágja,de kiköpi.Van h a pépeset is a szájában tartja sokáig,végül lenyeli,de így katasztrófa az evés,annyira lassú.Amúgy is rossz étvágyú.Picinek nagyon bukós volt,és hasfájós is nagyon.Foga az összes kint van,de lusta(?) rágni,nyelni.Ezen kívül az égvilágon minden tárgyat,szöszt,kis műanyag darabokat a szájába vesz(még mindig),de tudja h lenyelni nem szabad,ez a kényszer nagyon erős benne,és a tiltás is,h nem szabad lenyelni.Ezért lehet h a kajára is kiterjesztette ezt a gátlást.A múltkor a szájába vett egy papírfecnit,leszaladt a torkán úgy szedtem ki neki,majdnem megfulladt(ilyen még nem volt),és utána 1 hétig egyáltalán semmit sem evett,az apja a szájába adott egy kanál joghurtot,erre összehányta a kanapét,annyira félt,hogy újból megfulladhat.Azóta már rendbejött.Ha ez nem változik,akkor megyünk orvoshoz.
2011. dec. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont így volt nekem is a fiammal borzasztóan aggódtam. Aztán bölcsibe került (majd oviba) azóta tökéletesen rág de nagyon válogatós még mindig szóval amit szeret az akármilyen darabos is legyen, megeszi amit utál azt meg nem. Ami probléma inkább hogy nagyon beszédhibás és a logopédus szerint ez ennek is köszönhető hogy nem elég erősek és fejlettek a száj körüli és egyéb beszédképző izmok.

Amúgy ő is ilyen volt amit a második írt, hogy mindent a szájába vett egész sokáig.Még 2.5 évesen se lehetett vele se rajzolni se gyurmázni se semmi mert egyfolytában rágcsálni, enni akarta a ceruzát-gyurmát.

2011. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,most hogy így mondod,még én sem mertem elővenni a gyurmát,vízfestéket,ceruzát,tollat megrágja(mondjuk ezekkel elrajzolgat),pedig még már mindenki más ezekkel játszik gond nélkül.És nem is beszél,csak pár szót,most nagyon elkezdtem aggódni..
2011. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönom mindenkinek, akkor nem vagyunk egyedül a problémával.....kellelemes ünnepeket
2011. dec. 19. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok, de látod, van remény:)) Én fiam rág-eszik-beszél 4 éves:))

Igaz hogy logopédushoz jár, na de vannak ezzel így pár ezren rajta kívül:)

2011. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!