Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam 1,5 éves,1,5 hónapja...

Fiam 1,5 éves,1,5 hónapja küzdünk a náthával, most ismét el kezdett köhögni, szerintetek hova vigyem, mit adjak neki? bövebben lent

Figyelt kérdés
1,5 hónaja náthás, kisebb nagyobb megszakításokkal. Éjjel elég csúnyán köhögött, száraz köhögés volt, ma reggel egy olyan sűrű , összállt (bocsi a kifjezésért) taknyot szívtam ki az orrából, hogy nem bírtam kimosni az orrszívóbol. Hába viszem a gyerekorvoshoz, azt mondja, hogy nátha, calcimusc, cebion, orrsrpray, és köptető. De ezekt hiába használom egy ideig hat. Multkor elvittem, mert éreztem, hogy amikor veszi a levegőt "húz a mellkasa", mintha valahol valami lenne. 2 hetet voltunk sóbarlangba, van itthon inhaláló, azt is használjuk, köptetőt is kipróbáltunk többet(stodal, prospan, sinupret), de mindegyik csak ideig óráig hat. Béres cseppet kapja 2,5 hónapja. Ma arra gondoltam, elviszem fül-orr gégészhez, ogy ő is nézzen rá, vagy van valami jó ötlete. Ma főztem neki hagymateát, már más nem jutott eszembe. Hátha valamelyikőtöknek van valami jó ötlete. Kedve jó, nem lázas, csak engem nagyon idegesít ez a köhögés, meg az, hogy "húz" a mellkasa.Köszi
2011. dec. 19. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vidd el fül-orr gégészhez.Az én kisfiamnak akkor volt ilyen,mikor arcüreggyulladása volt.Lassan gyógyult,de érdekes módon jókedvű volt.Köhögésre a kisfiam Spiropent-et kapott,attól szépen elmúlt a köhögés.Meg persze előtte 2 doboz Cedax baby-t.Jobbulást!E.
2011. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 eve kezdte a bolcsodet es folyamatosan ez volt mint nallatok a kulombseg annyi, hogy nem masfel honapig hanem legalabb fel evig. :( En is mindig vittem dokihoz de csak azt a valszt kaptam, hogy kohog de tiszta a tudeje, nincs lerakodas megneztek a fulet, hogy nincs-e fulgyuladas, torkat megneztek, meghallgattak, lazat mertek stb. Aztan elkuldenek, hogy sajnos nincs mit tenni. Ha virusos a fertozes akkor tenleg nincs mit tenni, ha nincs lerakodas a mellkasan vagy nem lazas akkor nincs a szervezetebe gyuladas igy gyogyszer semmit nem er. Szerencsere egy ido utan megerosodott az immunrendszere es mar nem hallottam kohogni jopar honapja. De fel evvel ezelott meg azt hittem megorulok vagy megfullad a gyerek. :( Ejjel megemeltem a matracat, mert ezt is ajanlottak, homeopatia, vitaminok, parologtatas... minden amit el tudsz kepzelni de hiaba. Aztan egyik naprol a masikra nem kohogott mar es azota sem.
2011. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, voltunk fül orr gégészeten, azt mondta a doki, mindene szép, tiszta(torka, füle), taknyos egy kicsit, de nem vészes(reggel este szívom csak, és ma este pl semmi nem jött neki, reggel meg az a "csúnyaság". annyit modnott a doki, ő nem lát semmit, menjek el a háziorvoshoz, majd ha ő sem tud semmi okosat, akkor menjek el a gyermek pulmanológiára, és ott megnézik. de szerinte semmi extra. holnap akkor háziorvos, aki úgysem fog semmit mondani, és akkor meglátjuk mi lesz.

Kedves 2. válaszoló, ő is elkezdte a bölcsit, de 2* ment és utána 1 hétig itthon volt.ez ment 3 hónapig,ezért most decemberben nem vittem, nehogy karácsonyra lebetegedjen, hátha megerősödik egy kicsit a béres csepptől. Remélem nekünk is elmúlik. vagy végra mond valaki valami okosta:-)

KÖszi mégegyszer

2011. dec. 19. 20:38
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van, nekem tavaly volt bölcsis a lányom, ugyanezen ment keresztül, mint a Tiéd, antibiotikumok hatására sem múlt el teljesen a nátha, 7-8 héten keresztül szívtuk az orrát megállás nélkül, aztán kicsit tünetmentes volt, de amint újra bölcsibe tette a lábát, már szinte aznap megbetegedett újra. Nálunk mondjuk tudtuk, hogy az orrmandulája gócpont, nyáron ki is vették. Folyamatosan a száján vette a levegőt, az orrán nem tudta, orrhangja volt, éjjel horkolt, nem vett levegőt, szörnyű volt a tavalyi tél. Idén már ovis, sokkal jobb, igaz ugyanolyan gyakran megbetegszik, de gyorsan kilábal belőle. Most pénteken kezdődött megint egy nátha, szombaton már nem sok minden volt, azon kívül, hogy még jön egy kevés az orrából, semmi baja. Nálatok orrmandulára nem mondott semmit a fül-orr-gégész? 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
multkor voltam, egy helyettesítő dokinál, és ő azt mondta, hogy tuti orrmandulás a fiam, azért veszi furán a levegőt, de még várnak, hátha kinövi. Nekem 2 évesen, apukájának 3 évesen vették ki. Én is gondoltam erre, de a mi dokink meg azt mondta, hogy ne is foglalkozzak a másik dokival. Fül orr gégsz nem mondott semnmit. Ma nem volt doki, holnap megyek, remélem kapok beutalót, vagy tud végre valami okosat mondani. Mondjuk tegnap éjjel nem köhögött, lehet a hagyma teától. Holnap megint adok neki. De valami itt van a háttérben, lehet hogy valami régi letapadás, de valahogy fel kell hoznom. Köszi neked is a választ.
2011. dec. 20. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Luuf balzsamot, vagy gyógyszertári mellkas-dörzsölőt próbáltátok? Az is sokat segít! Illetve nekünk az Ambroxol-Q jött be köhögésre!
2011. dec. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi ugyanezzel a problémával küzdünk,és én már elvittem magán úton füll-orr-gégészhez,mert már úgy vettem észre,hogy a hallására is ráment a takonykór. Eddig nekünk is azt mondták,hogy az orrmandula nagy,ki kell vetetni,ha tünetmentes lesz. Na de a télen már tuti nem lesz az,és nyomorult már három hónapja alig tud aludni,ezért vittem el másik orvoshoz.

Itt néztek neki hallásvizsgálatot,aminek nagyon rossz eredménye lett,aztán megultrahangozták az arcüregét,és kiderült,hogy 3 cm vastagon van lerakódva a váladék,ami már ilyen kocsonyás,és ezért azt nem tudja kifújni,csak a "frisset",ami még nem állt össze.

Sok mindent felírt a doktornő,amire azt mondta,hogy egyenként nem csodaszer,de az együttes hatása olyan,hogy feloldja ezt a kocsonyás cuccot és ki tud ürülni. Nem ajánlotta az ünnepek alatt az elkezdését,mert azt mondta,hogy ha elkezdtük,tuti tök beteg lesz,mert felszabadulnak a bacik. És legalább 5 hét,mire kipucolódik. Úgy lesz,hogy 1 hét kúra,aztán a következő héten menni kell hozzá arcüregtisztításra. Ez így megy addig,míg rendbe nem jön. Ezek után a mandulaműtétre 10 % esélyt lát mindössze...

2011. dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Valószínűleg azért mondta a doki, hogy várjatok (és szerintem a fül-orr-gégész azért nem mondott semmit), mert 3 éves kor alatt nemigen szokták kivenni az orrmandulát, mert jó eséllyel visszanő. A lányom is elmúlt 3, amikor kivették. Még így is azt mondták, visszanőhet, ha ilyen korban veszik ki.
2011. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ismét 4-es vagyok. Azért borzasztó lehet ezeknek a csöppöknek, hogy ennyire le van rakódva a cucc, mint amit a 7-es válaszoló is írt. Én is meg vagyok fázva jelenleg, de annyira sűrű a váladék (már bocsánat), hogy én is alig tudom kifújni az orrom, folyamatosan érzem, hogy tele vagyok, hát el tudom képzelni, szegény gyerkőcök mit érezhetnek. :( Legyen már tavasz! :)
2011. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

tényleg, a luff balzsam, köszi, van is itthon, csak valahogy azt elfelejtettem. Most aránylg jól van, persze szívom az orrát, meg köhög néha, de most nem olyan vészes. délután megyünk dokihoz, de én csak beutalót kérek, mert ugysem mond semmit.

Csak azt nem értem, hogy tényleg szívja neki az emebr, odafigyel, mindent megveszek én is, hátha jobb lesz, és nem tisztul ki rndesen.

Nem tudom hányas válaszoló, akinek a gyerekének a fülére ment? hogy vetted észre, hogy rossza a hallása? olyan sokank hangzik 5 hét, de ha belegondol az ember, 5 hét és utánna vége lesz, jobban lesz:-)

Én is parázok ilyenektől, hogy nehogy begyulladjon valahol. Mi a 15 hós oltás után(ami 4 hónapja volt), folyamatosan betegek vagyunk, már átestünk a hányás-hasmenésen, torokgyulladáson, több lázan(volt ami 40 fokos volt),..., kezdek arra gondolni, hogy valamikor megfázott, és a lerakódás valahol megtapadt neki, és az fertőzi őt vissza. Már a 3. csomag orrszívót veszem, mert letörik a szívókának a feje az illesztésnél, és dobhatom ki. Lehet, hogy márkát váltok. MIndenkinek jobbulást kívánok, majd jelentkezem hogy mit mondanak.ja, ma is adtam neki hagymateát(de szerintem attól meg szorulása van, ami előtte sosem volt neki, napi 3-4 kaki van, de tegnap este csak 1 volt, ez sem lesz sokáig igy hatásos. Köszi a válaszokat.

2011. dec. 21. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!