Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valakinek ilyen problémája...

Van valakinek ilyen problémája 2 - 2,5 éves gyerkőccel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

2 éves 4 hónapos a kisfiam és a bölcsibe azt javasolták, hogy vigyem el a Gekko-ba. Az indok az volt, hogy nem kötik le a figyelmét azok a játékok amiket az asztalnál kell játszani, pl. gyöngyfűzés, pötyizés, mágnestáblával játék, stb.

Utánanéztem a Gekko-nak, de sajnos ez nekünk megfizethetetlen :(

Szerintetek hogyan tudnám itthon fejleszteni ezeket a képességeit?


2011. nov. 10. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert egy 2 éves fűz gyöngyöt nem biztos hogy fejlesztésre szorul.egyszerűen őt ez nem érdekli.még nem kapott rá az ízére,az alkotás örömére,őt más érdekli még,és szerintem egy ilyen idő gyereknél ez teljesen normális,megjegyzem nem a gekkó feladata megkedveltetni vele játékokat hanem egy ügyes gondozónőé aki ezt tanulta ez a hivatása.egy kis praktikával,kis fondorlattal lehet oda tudnák csalni,de szerintem meg fog rá érni.én nem vinném a helyedbe sehová.
2011. nov. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon sehogy.


nekem a barátnöm kisfiát semmi ilyesmi nem köti le. tiszta ideg volt, mert egy jóképeségü gyerek és félt hogy iskolába nem veszik fel, mert rajzolni is utált szinte le sem ül az asztalhoz (6 évesen), aztán semmi baj nincs. az iskolában szépen ír pont úgy fejlödik mint a többi gyerek.


amúgy nem tudom 2-3 éves gyereket mennyire kellene ez lekötnie, de szerintem kb fél percnyire. persze ha van akit jobban az szuper.

szerintem otthon te ülj le néha valamit csinálni, pl egy fél órára, és ne eröltsd neki. ha akar oda megy és ö is akarja csinálni. szerintem lég hogy látja hogy te is csinálod.

2011. nov. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, az én lányomat (2 éves 8 hónapos) sem kötik le az ilyen aprólékos dolgok (hozzáteszem engem sem) de attól még sokat játszik, csak más játékokat.


Nagyfiam hiperaktív, ő pl imádott puzzlezni, kirakózni, de az a véleményem, hogy ha egy gyrek egy picit nem olyan, ami gondozóknak, óvónőkenk nejm ideálisa, máris sokkolják a szülőt ezzel-azzal

Tudomásul kell venni, hogy a gyerekeek, ugyanúgy mint az emberek mások, ha nem így lenn,a kkor világ csak csupa "klónokból" állna.


Egyébként nem kell a drága Gekko-ba vinni, egyszerűen elviszed ahelyi nev.tan-ba és kész, tök ingyen van.


Minket si küldtek el naggyal kb 4 éves korában, hogy nézessük meg nem hiperakítív elvittük valami gekko-szerű helyre(nem tudom már a nevét, csak arra, hohgy Káposztásmegyer-en volt), persze nem kevés pénzért, azt miondták nem az, aztán rá 1,5 évre kiderült, hogy mégis hiperaktív:-((

A legtöbb segítséget a kerületi nev-tan-ból kaptuk, oda járt fejlesztő mozgáaterápiára is

2011. nov. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat!

Az én fiam is szépen eljátszik pl. legóval, autókkal, néha firkálgat v. formaberakózik, stb., de egy asztalhoz leülni a többi gyerekkel és szépen eljátszogatni nem szeret.

Én is úgy gondolom, hogy fog Ő még változni, de tegnap teljesen bestresszeltettek a gondozók.

Ők azt mondták, hogy ott nekik nincs annyi idejük 1-1 gyerekre és ezért javasolják, hogy vigyem el bölcsi mellett egyéni foglalkozásra.

Persze nem értem miért nincs idejük, ha a többi gyerek szépen eljátszik önállóan és semmi gond nincs velük.

Végül is többek között ez lenne a dolguk, hogy lekössék a gyereket.

2011. nov. 10. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Az oktatás-nevelés számára az az ideális gyrek, amelyiket ha beültetik a sarokba egy hét múlva is ott ül és beszövi pók.

Amelyik elevenebb, érdeklődőbb, mozgékonyabb, az már nem jó.


Kérdés, hogy melyikből lesz taplraesett felnőtt.


utolsó voltam

2011. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!