Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy alszik el 2 év körüli...

Hogy alszik el 2 év körüli kisgyereketek?

Figyelt kérdés
Nálunk amikor már nem tudja nyitva tartani a szemét, akkor alszik el, vagy minden kisgyerek így csinálja?
2011. dec. 19. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk most úgy van, hogy a délutáni alvás végétől számított 5-6 óra múlva egy esti mese után alszik el.

Nagyon ritkán van, hogy úgy viszem aludni, hogy már lecsukódik a szeme, mert általában este pörög fel igazán. Ha jó hosszú a mese kb. 20 perces, akkor azért általában bealszik a végére. Ha nem akkor ott hagyom és elalszik magától.

2011. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én próbálok rendszert tartani, az neki is és neked is jó. Mi 21 óra körül fekszünk, esti szokásaink után lefekszünk együtt az ágyába, és ha elalszik kijövök mellőle. Nálunk ez bevállt!
2011. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nálunk az óraátállítás óta felborult minden, kb. 2 órával később alszik el mostanában. Az ágyába kell parancsolni és én is ott vagyok, amíg el nem alszik, de küzd, hogy nem aludjon el, a lábával dobol, mindig kitalál valamit, hogy pl. a nyuszi kell, aztán a cicát kéri, persze nem szórakoztatom ilyenkor már. Még csukott szemmel is jár a lába, mintha ezzel is ébren akarná tartani magát.
2011. dec. 19. 22:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van, de a mese alatt lenyugszik és elalszik. első voltam
2011. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy 8kor fürdés, fél 9kor ágyban, aztán 9kor alvás (néma csendben). Egy darabig "dumál", forgolódik, de lenyugszik és elalszik.
2011. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Furdes utan megtorolgetem es feloltoztetem. Utana kisetal a nappaliba, lefekszik a kanapera es megkapja a tejet. Mikozben azt megissza vagy a babytv-t nezi vagy ha jo napja van akkor engedi hogy en meseljek. Utobbi ritkabban fordul elo. Mikor befejezte a tejet akkor odaadja az uveget, meg par percet fekszik majd felkel a kanaperol, lekapcsolja a tevet, integet a tevenek es mondja hogy "sija". Besetal a szobajaba, felmaszik az agyaba, bekucorodik a legfelso sarokba(90x200-as agya van), en betakarom es megpuszilom. Joejszakat kivanok neki, elmondom hogy a szomszed szobaban leszek, ha barmire szuksege van csak szoljon es hogy reggel talalkozunk. Magam utan becsukom az ajtot. Hogy mikor alszik el azt nem tudom, de innentol kezdve egy hangja sincs reggelig. De ez csak azota megy ilyen meseszeruen miota nagy agyban alszik. Amig kisagyban aludt gyakran nem akart elaludni, sirt, kiabalt es rangatta az agyat, sokszor be kellett menni hozza.
2011. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is elaludt régen a mesén, de mostanában már nem! Nincs már fent neki a rács, eddig bent maradt, de most állandóan ki akar jönni. Fél10-10 körül alszik el, míg régen 8-fél9.

Szerintetek így marad ez, vagy visszaállhat a régi rendszer?

2011. dec. 19. 23:32
 8/10 anonim ***** válasza:
rajtad múlik. legyél szigorúbb.
2011. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mindig ugyanabban az időben.nyolc előtt pár perccel átmegyünk ketten a szobájába,beül az ölembe,pár percig ott van,lenyugszik,aztán beteszem az ágyába és elalszik egyedül reggelig egy mukk nélkül.7 után kel valamivel.két éves és három hónapos
2011. dec. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez nem a szigoron múlik. Nem fogom üvölteni hagyni, főleg hogy eddig sem csináltunk ilyet. Leírom mégegyszer, eddig szépen működött, de nem is ez volt a kérdés, hanem kinek hogy alszik el a kisgyereke.
2011. dec. 20. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!