Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hó körüli kisgyereketek...

14 hó körüli kisgyereketek napi étrendje milyen?

Figyelt kérdés

Nálunk:

- reggeli 3 dl tápszer/babatej, és ha kíván még, csipeget kiflit, ilyesmit

- tízórai - most nyáron csak gyümölcs, pl. 2 barack, utána kölesgolyó nasi

- ebéd - meleg étel, ha olyan, amit ehet ő is, a mienkből, vagy külön főzök neki

- uzsi - gyümi, (kölesgolyó:)

- vacsora - újra, mint az ebédnél

- lefekvéskor 3 dl tápszer


Leginkább azon gondolkoztam el, hogy meddig maradjon meg a lefekvés előtti tápszer? Nem rossz, ha fogmosás után van? Vagy próbáljam meg összevonni a vacsorával? Csak nem feltétlen illik mondjuk egy meleg étel után, nem?


Most nyáron lehet, hogy sok 2x ennyi gyümölcs és helyette inkább joghurtot, v mást kéne adnom? (De így is eszik sztem elég tejterméket a 6 dl tápszerrel, és nem utol szempont, hogy a gyümiket egyedül eszi..:) )


Kéne változtatnom valamit? Nálatok hogy van?

És még egy: mennyi húst kéne ennie?


Köszönöm!


2011. aug. 22. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt eszi,amit mi.
2011. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

14 honaposan a kisfiam:


Reggeli:

Muzli tejjel es gyumolcs darabokkal, zabpehely tejjel es gyumolcs darabokkal, zabkasa lekvarral, piritos kenyer csikok paradicsommal, uborkaval es tukor tojassal, piritos kenyer darabok lagy tojassal, pastetomos kenyer uborkaval es sajtal, sajtos kenyer uborkaval, szalamis vayg sonkas szendvics paradicsommal, uborkaval vagy paprikaval, majonezes parizsi salata, francia salata (ha eppen csinaltam egy adagot)... Ezeket valtogattam.

Ebed, meleg etel: Zoldsegleves foghagymas kenyerrel vagy foztem neki bele tesztat, krumplit, hogy laktato legyen, fozelekek, sult husik, halak, rakott krumpli, lecso, csirke paprikas. gomba paprikas... amit mi eszunk.

Uzsonara Joghurt, keksz, gyumolcs, tehenturo, sajtos pogacsa, kis adag szendvics (sonkas, sajtos... foleg ha muzlit reggelizett), sajt felcsikozva, olajbolgyo, parolt repa csikok humuszba martva...

Vacsora nallunk 18 orakor van: azt eszi amit mi, rantotta, virsli, szendvicsek, halrud, sultkrumpli, pizza, salata, krumpli salata, francia salata, halpastetomos kenyer... attol fugg mi mit eszunk.

Kisfiam nem issza meg a tejet 13 honpos kora ota. :( Valami miatt egyik nap elutasitotta es azota sem issza. Ma mar 18 honapos mult de azota ez az etrendje. Lefekves elott iszik egy nagy pohar vizet.

2011. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggelire : Protein szeletek

Ebédre:csirke rízsel

vacsorára: fehérje vízzel (kakó ízű szóval nem kell erőltetni )

2011. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Reggel 2,5 dl tapi.utana reggeli tizorai egyben kalacs danonino kenyer felvagottal.ebed alt.fozok neki fozeleket vagy leves.uzsi gyumi. vacsi amit mi eszunk rantotta felvagottak.lefekves elott tapi.sztem tapi vagy tej meg mindenkeppen kell neki legalabb 2eves koraig.de ez csak az en velemenyem.sokan nem adnak mar ennyi idosen sem...
2011. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja es husit 4szer minimum kap egy heten.1 szer majat.
2011. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!