Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok 5 éves hisztis...

Mit csináltok 5 éves hisztis gyerek düh rohamával ha ordít már több mint egy órája, és semmilyen büntetés nem segít?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van egy 5 éves kislány és e gy 2 éves pici fiú. A picivel minden rendben van, és nagyon szeretik is egymást. De a lányom annyira hisztis, hogy már nem tudom hogy mit csinálajak. Nagyon elszomorít. Talpra esett vagyok nem engedek meg mindent és mégis. Az utolsó héten nagyon nagyon nehéz volt. Kétségbe esésembe már én is minden nap sírok miatta. Àllandóan dacos dühös, és semmi nem tetszik neki a nap 90%-ban. Nincs elkényeztetve még is egész nap csak ezt hallom:"ezt nem veszem fel" "nem pakolok össze"

"nem eszem meg"

Akármi a következmény legfejebb egy napig használ utána kezdödik minden elölröl. A legrosszab az, hogy ordít ha büntetést kap és visszabeszél. Az ordítást már alig birom elviselni. Volt már esti mese elvonás, édesség megvonás szobába küldés, söt ha nem hagyta abba az ordítás már az arcát is lemostam hideg vízzel. Tudom nem jó de a szájára is rácsaptam. Nem segít semmi. A picinek ezt mind végig kell nézni. Ö egy mosolygós jó kedvü kisfiú.

Már nem is esik jó vele valahová elmenni mert tudom, hogy valamikor úgy is ordítás lesz belöle?

Minden választ várok,mert már nagyon kétségbe vagyik esve.


2009. máj. 19. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Volt ilyen műsor a TV-ben hogy égetnivaló kölykök vagy valami ilyesmi. Abban is voltak problémás gyerekek. Az 5 éves gyerkőcöd valószínűleg csak figyelmet akar magának, és ezt minden áron kiköveteli. A megoldás nagyon egyszerű: meg kell neki mondani - persze az ő szintjén - hogy ha nem viselkedik rendesen, akkor nem fogsz rá figyelni. Ha jól viselkedik, meg kell dícsérni, sőt meg is kell jutalmazni. Ha azonban hisztizik ordít akkor nem kell vele törődni, át kell rajta simán nézni. Nem szabad felvenni az ordítást mert pont ezt akarja elérni hogy foglalkozzál vele. Ha bünteted akkor pedig legyél következetes, pl. szobafogság addig amig nem fejezi be az ordítást akkor ne menj be hozzá fél óra után ha nem hagyja abba. Hidd el, abba fogja hagyni. Éreztesd vele, hogy TE vagy a főnök, és nem ő.
2009. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem még kisebb a gyerkőc, de a múltkor láttam egy műsort, Segítség anya lettem, azt hiszem ez a neve. Van benne egy dadus, és a gyerkőc ott is vadult nagyon, a dadus azt mondta neki, h ide leülsz, és 2 percig itt maradsz, mert ezt meg ezt csináltad. A gyerkőc csak makacskodott, és dada kihordta egyesével a játékokat, nagyon hosszú idő volt, mire a gyerek megértette, h nem viccel vele. Már majdnem az egész szoba üres volt. Azt mondta a dada, h a gyerek nem vette komolyan a szülőt, üres fenyegetőzések voltak csak. De mikor látta, h a dada tényleg elviszi a játékokat, észbe kapott.

És jut eszembe a barátnőm, akkor még kályhával tüzelt, mert épült a ház, és a nagyobbik nem akart elpakolni, mire a barátnőm: akkor bedobom a kályhába az összeset, amit nem pakolsz el, és elég volt a legócskábbat tűzre dobni, és a gyerek pakolt, azóta is rendet tart.

Szóval gondolom, h a lányod azt hiszi, csak viccelsz vele, meg a féltékenység is ott lehet. Nem tudom, h csinálod-e, de mindennap legyen fél órád, amikor csak a nagylánnyal foglalkozol, mikor a kicsi alszik, vagy ilyesmi. Csináljatok vmi érdekeset, és ez legyen rutin. A viselkedésével akarja a figyelmedet elérni, neked pedig azt kell elérned, h inkább mondja el, h mi zavarja, ahelyett, h balhézik.

Tudtam segíteni? Kicsit olyan, mintha csak beledumálnék, de tényleg segíteni akartam.

2009. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
kislányom ugyan csak 3 éves, de hasonlóan viselkedett. 1 éves fiú tesója van. ezzel akarja magára vonni a figyelmet, mert érzi, h ha rossz is amit kap érte, csak vele foglalkozol. én mondtam neki nyugodt hangon, h nem szeretem ezt a fajta viselkedést, és amiért így viselkedett, a tesóval fogok játszani. jó darabig ment a hiszti, aztán rájött, h ez nem válik be. azóta váltott. behízeleg. ha meglát( mégha csak vécére is mentem) szalad hozzám, h "hát hiányoztál nekem?"(fordítottan mondja) kiabálja messziről, h anyaaa, az én anyukááám. tudja, h hízelgéssel többet ér el. ha pedig segít, esetleg jutalom jár érte. ez lehet édesség, hosszabb játék együtt,...stb.
2009. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Èn már nem 1-2 játékot dobtam ki tettem el hetekre hónapokra. Az én problémém nem az hogy neveletlen, hanem az hogy akaratos. Foglalkozok is vele még ha nehéz is. 5 évesen ír és olvas (magától). Zeneiskolába jár, tudja mi drága és mit vehetek meg,..

Ès következetes is vagyok. Ha pl egy játékot miután nem pakolta el kidobok/elpakolok utána jön az órák hosszai ordítás. Soha nem adtam neki vissza csak hetekkel késöbb ha jól viselkedett. Minden büntetést betartok. Ezért is ordít mindvégig.

nem értem.

2009. máj. 19. 13:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk a nemek mások a fiam 5 éves a lányom pedig 6 hónapos és a fiúval vannak problémák, de nem a féltékenység mert imádja a tesóját és nagyon figyelmes is vele. Mi ez ügyben nagyon odafigyelünk, hogy ne kerüljön a nagyobb háttérbe a kicsivel szemben.

Mi nálunk a figyelem elterelés vált be mikor rákezd a hisztire akkor egészen más dologgal próbáljuk elterelni a figyelmét így abbahagyja a hisztit. Ha ez nem válna be mert nem mindig válik be nekünk sem akkor próbálom nem észrevenni a dühöngését így mikor észreveszi, hogy nincs foganatja annak amit csinál abbahagyja, vagy ha a hiszti átmegy dühöngésbe törés zúzásba akkor viszem a szobájába bezárom és ott hagyom kidühöngeni mert ilyenkor én sem tudok vele mit kezdeni. A verés nem megoldás sőt jobban felhergeli a gyereket és nem is szeretem megütni inkább szóban próbálom elintézni.

Még szoktuk a párommal jól megcsikizni bűntetésből és a végére el is felejti a hisztit. :) Mindig attól függ mikor milyen tipusu hisztibe kezd. Nehéz vele mert ha egy boltban veri ki a balhét már nemtudom felkapni és elvinni mert már 20kg. A bolti hisztije álltalában csendesen zajlik néla, fogja magát és lefekszik a földre és dacoskodik. De erről az utóbbi ídőben már leszokott mert ilyenkor ott hagyom és mikor észreveszi, hogy nem törödöm vele összekapja magát és szépen jön velem tovább.

De az is jó ha megpróbálsz vele beszélni, hogy miért csinálja épp ezt meg azt?

Kitartást ebből a korszakból is kinő a gyerek egyszer :)

2009. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 7 éves a nagylányom, a kicsi 3 és van egy fél éves fiam. A nagylány már kinőtt ebből a kicsi most kezdi. Az én receptem az ölelés és a csiki. Szóval a kimutatott, kézzelfogható szeretet és közös bolondozós játék. Van hogy ők kérik, és olyankor meg is kell adni amilyen gyorsan csak lehet. Van, hogy én érzem szükségét. Egy ilyen alkalom után bármit kérhetek, egy-kettőre megcsinálják.
2009. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Nekem egy pedagógus mondott egy módszert az ilyen esetekre.

Ha pl. a bevásárlóközpont kellős közepén a gyerek elkezd tombolni, és veri magát a földhöz, akkor az anyának higgadtan, mosolyogva azt kell mondani, hogy: - Nézzék milyen ügyes ez a gyerek, tud hisztizni, sírni.

Állítólag a gyerek meg fog lepődni, hogy nem fenyegetőzést kap, meg kiabálást anyutól. És elhallgat.

Még nem próbáltam, ehez kicsi a babóm.

De ha ilyen lesz, kipróbálom.

2009. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Lehet ha egy kicsit drasztikusnak tunik nekem az valt be,hogy mikor razenditett a hisztire bekuldtem vagy bevittem a szobaba es akkor johetett ki amikor kopogott,hogy befejezte.S szerencsere nagyon jol kimaradt nekunk.
2009. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem egy 6 éves és egy 14 hónapos babám van.

Nállunk miden rendben volt mostanáig.A fiam nem mindig fogad szót. Én a frontra fogom meg a rengeteg betegségre ami mostanában volt.Sajna az idán nem sokat járt oviban pedig imád.A tegnap vele is leültünk játszani és szinte megvettük.Utánna mindent megtett.Szerintem is törödés kell neki,üljetek le játszani.A fiam már régota egyedöl játszik mért közben épitkezünk is,de még is hiányolt. Az este megkérdezte:holnap is társasozunk?

2009. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy már túlságosan is következetes vagy??, Ha egy picit engednél, talán ő is változna.Csak dícsérd pár napig, ne figyelj más tevékenységére csak a jóra! Engedj egy kicsit.
2009. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!