Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok 5 éves hisztis...

Mit csináltok 5 éves hisztis gyerek düh rohamával ha ordít már több mint egy órája, és semmilyen büntetés nem segít?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van egy 5 éves kislány és e gy 2 éves pici fiú. A picivel minden rendben van, és nagyon szeretik is egymást. De a lányom annyira hisztis, hogy már nem tudom hogy mit csinálajak. Nagyon elszomorít. Talpra esett vagyok nem engedek meg mindent és mégis. Az utolsó héten nagyon nagyon nehéz volt. Kétségbe esésembe már én is minden nap sírok miatta. Àllandóan dacos dühös, és semmi nem tetszik neki a nap 90%-ban. Nincs elkényeztetve még is egész nap csak ezt hallom:"ezt nem veszem fel" "nem pakolok össze"

"nem eszem meg"

Akármi a következmény legfejebb egy napig használ utána kezdödik minden elölröl. A legrosszab az, hogy ordít ha büntetést kap és visszabeszél. Az ordítást már alig birom elviselni. Volt már esti mese elvonás, édesség megvonás szobába küldés, söt ha nem hagyta abba az ordítás már az arcát is lemostam hideg vízzel. Tudom nem jó de a szájára is rácsaptam. Nem segít semmi. A picinek ezt mind végig kell nézni. Ö egy mosolygós jó kedvü kisfiú.

Már nem is esik jó vele valahová elmenni mert tudom, hogy valamikor úgy is ordítás lesz belöle?

Minden választ várok,mert már nagyon kétségbe vagyik esve.


2009. máj. 19. 13:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem most írtad ki a kérdést,véletlenül bukkantam rá,és gondoltam válaszolok.Bár lehet,hogy azóta megoldódott.Szerintem ennek a kislánynak sok szeretet kell és nem büntetés.Példamutató nevelés(pl.ti is mindig elpakoltok magatok után)És semmiféle megkülönbözetetés a 2 gyerek között!És mégegyszer mondom.Nagyon sok szeretet,mert szerintem a viselkedése egy segélykiáltás.Ha hisztizni kezd közeledj felé szeretettel,öleld meg,és nyugtatgasd meg.Ne büntesd.Ne csak a kicsi legyen a "jó gyerek".Valószínű 2 évesen a kislány se volt ilyen.És ha még nem tetted kérdezd meg miért viselkedik így,beszélgess vele.Érezze,hogy ő is fontos,nem csak a kistestvére.
2010. márc. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 joe90210 válasza:
0%
Kisgyerek koromban én hideg vizes fürdőt kaptam,ha hisztiztem,volt,amikor ruhástul...legközelebb meggondoltam a dolgot...
2011. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Amikor én hisztiztem édesanyám "ott hagyott" persze nem szó szerint.Aztán amikor megnyugodtam mentem utána.
2011. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!