Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezdeti biliztetés. Megilyedhe...

Kezdeti biliztetés. Megilyedhet a gyerek a kakijától? Vagy az csak egy büntetés miatt lesz ilyesztő számára?

Figyelt kérdés
Kislányom még csak két éves lesz, de már 18 hónapos kora óta barátkozunk a bilivel. Bölcsi miatt. Sajnos ha bekakil, folyton letagadja, de ha el kell venni tőle hisztizik elötte. Tudom ez az ő produktuma ragaszkodik hozzá. Ám. Történt, hogy egyszer fűrdés közben nem szólt hogy baj van és a hab miatt nem is láttuk. Mivel én méltatlankodva kivettem és megrótam,, hogy nem szólt,ugyanis a fürdővízből mindig iszik onnanntól kezdve fél a kakitól. Nem tudom megfürdetni, mostmár fél fürödni, mert mindig a kakit emlegeti a vízben, így csak zuhanyozás van az is komoly üvöltések árán. Pár napra ez eset után fürdés elött a sikerült elösszőr bilibe kakilnia. Nos mikor felvettem, hogy kitöröljem a popsiját már ordított, de mikor megmutatuk a bilibe a kakit és örültünk neki ő hadonászni kezdett és tiltakozott a kaki látványa miatt. Azóta bilire sem hajlandó ülni. Mert eddig az volt ha én pisiltem ő ruhástól ráült a bilire. Most már azt sem teszi. Az az igazság, hogy a peleenkás kakit sosem látta, nem mutatuk neki. Viszont ahol látja ott már menekül is a közeléből. Tök tanácstalan vagyok. Bár tudom, hogy nem lett volna szabad leszídni, mert nem szólt, hogy bekakilt, azért ilyen reakcióra nem számíttam. Van valami ötlet? Főleg a fürdés miatt, mert azt nagyon szerette. Most meg annak is vége.
2010. márc. 23. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ötletem nics, de nagyon-nagyon aranyos:))
2010. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Okosságot írni én sem tudok, de valószínüleg azt csinálnám, hogy a bilit 1-2-hétig hagynám, hogy felejtődjön, a fürdést meg ugyanúgy kádban, de minimális ideig ( 2 perc, mig megmosom). Hátha megérzi, hogy ezalatt nem történik vele rossz. Aztán, ha ez sikerül, szép fokozatosan visszatérni a rendes fürdésre, és próbálkozni a bilivel... Szerintem ne erőltesd most a kaki-mutatást sem, térj vissza a kezdetekhez...
2010. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a múlt héten jártunk így a kisfiammal, hogy belekakilt először a bilibe és megijedt tőle, hogy mi az ott benne...nem is volt hajlandó ráülni a bilire másnap, pedig előtte szeretett rajta ücsörögni. Hanyagoltam egy hétig, elfelejtődött és most újra szívesen ráül. A fürdésnél meg próbálj meg vele fürdeni ha ez megoldható. Az én fiam imád az apjával együtt fürdeni, hátha az megnyugtatja.
2010. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szzerintem ha sokszor elmondod neki, hogy nem kell a kakitól félni, nem létezik hogy ne értse meg. Mesélj neki Kakimanós mesét...nálunk bejött!
2010. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm picijével volt ez, hogy megijedt a kakijától és nem akart bilizni. Megpróbálta bevetni a wc szűkítőt és bejött! Úgy tetszett a manónak, hogy egy rántással leküldi a kakit a wc-n, hogy onnantól kezdve csak wc-re volt hajlandó menni. Ja és megúszta ezzel a biliről a wc-re való átszoktatást is!!!
2010. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!