Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masnak is felkel ejjel gyszer...

Masnak is felkel ejjel gyszer kozel 4 eves gyermeke?

Figyelt kérdés
Szuletesetol kezdve kulon szobaba aludt,soha nem kellett altatni,a kishugat sem ,aki most lesz 2 eves,o fel sem kel ejjel,egyedul alszik el,de a nagylanyom,aki 4 eves lesz,ejjel egyszer felkel hozza a takarojat es at akar jonni hozzank.Tudom a megoldas vigyem vissza a szobajaba ,ezt meg is teszem,visszaalszik majd kesobb ujbol jon.Ha beengedem az agyunkba,akkor reggelig pisszenes nelkul alszik.Ez 2 eves kora ota van,akkor tettuk at a racsos agybol gyerekagyba,addig o is vegigaludta az ejszakat csendben,felekeles nelkul.Masnal is van igy?
2011. dec. 25. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van sajnos. 2,5 éves koráig helyhiány miatt egy szobában aludtunk, de külön ágyban. Nemrég nagyobb lakásba költöztünk, és így 3 évesen fél éjjelt a mi a szobánkban, felett mellettem hajlandó aludni.

Én sem értem miért lehet ez így, talán vágyik arra, hogy mellette legyek, érezze, hogy ott vagyok, mert mi új környezetben élünk.

2011. dec. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mi is,mert kulfoldre koltoztunk,de sajnos ez mar otthon is igy volt,miota lecsereltuk a racsos agyat.Nem ertem miert lehet.

Meg varnek valaszokat,hatha okosabb leszek:):)Irjon,aki ugyanebben a cipoben jar:) Kellemes Unnepeket!

2011. dec. 26. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi egy szobában alszunk, külön ágyban. Éjjel többször is felkel (pisi, ilyenek). De van, hogy csak azért kel fel, hogy megkérdezze, ott vagyunk-e. Átjönni nem akar, csak tudni akarja, hogy ott vagyunk-e, mert ez ad neki biztonságot.
2011. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom dettó! Mondjuk ő születése óta nagyon rossz alvó, úgyhogy én hálát adok az égnek, hogy eljutottunk odáig, hogy csak 1× kel fel. Bemászik közénk és reggelig alszik egy mukk nélkül. ha visszaviszem akkor kezdődik a jövés menés, nagyon nehezen alszik vissza, ha sikerül is, tuti felkel még reggelig és csak nagyon fáradt lesz tőle, olyankor az oviban is szólnak, hogy fáradt, nem figyel, sír. Úgyhogy én hagyom, hogy ott aludjon hajnaltól (3-4 óra fele szokott megjelenni), így ő is pihen és én sem vagyok másnap olyan, mint a mosott rongy. Remélem azért hamarosan leszokik róla. Májusban lesz 4 éves a csajszi.


Egyébként a kicsi (1 éves lesz) nálunk is jó alvó. Ki érti ezt! :)

2011. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi lanyok:) Akkor remelhetoleg van remeny?:) Nem ertem en sem ezt,elotte a racsos agyban gyonyoruen aludt reggelig,de most egyszer tuti atjon,es ez a modszer nem valt be,hogy vigyuk vissza...
2011. dec. 26. 23:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is rossz alvó volt sokáig. Amikor elköltöztünk, kb. két éves korában, akkor aludta át először az éjszakát, akkortól van saját szobája.

Mostanában újból elkezdte, hogy töbször felsír éjjel (néha át is jön), amíg visszaalszik ott vagyok vele, de ha felébred és nem vagyok ott újból sír.

Nem értem, bár mondják, hogy létezik úgynevezett második szeparációs szorongás. Vagy élénkül a fantáziája és fél a szörnyektől, bár mindig megbeszéljük, hogy szörnyek nincsenek, meg hogy a falon aképek, meg a plüssállatai stb. vigyáznak rá éjjel, mi pedig ott vagyonk a másik szobában. Volt olyan, hogy használt és nem kelt egyszer sem, de van, hogy igen.

De örülök, hogy nem csak én vagyok így vele.

2011. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!