Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe milyen felszerelés...

Bölcsibe milyen felszerelés kell a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Most megy majd januártól bölcsibe a kislányom, milyen cuccok kellenek majd neki? Váltócipő/2-3 váltás ruha? Mikre lesz még szükség?
2011. dec. 27. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Fognak adni egy listát-legalábbis nálunk adtak.

Tisztasági dolgok: pelus,szemeteszsák,popsitörlő,zsepi,szalvéta,fogmosó cucc, fésű,

fénymásolópapír

2011. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fénymásoló papír miért kell??
2011. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első, érdekes lehet a ti bölcsitek is :D nálunk is vannak cifra dolgok de azért szemeteszsákot még nem kérnek :)



2-3 váltóruha kevés, mi bölcsink 5-6-öt kér.

kimennek az udvarra, átázik a kabát, az 1. 10óraiznak, nyakába önti a vizet (nem segítenek) 2.

ebéd előtt festenek, az már 3. ebéddel leeszi magát, 4. alvás közben kifolyik a pelusból a pisi, az 5 :D

nálunk legalábbis inkább átöltöztetik de nem segítenek semmi ilyenben.


zsepi, wc-papír, pelus, popsitörlő, szalvéta.


harisnyába nem lehetnek, vagy naci vagy harisnyára kisgatyó kell. 3 csatos szandál még az előírás nálunk, de szoktatás alatt mindent elmondanak.

2011. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nálunk 2-3 váltás ruha kel,ez tökéletesen elég.eddig egyszer öltöztették át a fiamat,mert leöntötte magát vízzel.

kell benti cipő,nincs előírás,hogy milyen, a legtöbb gyerek szandiban van.azon ledöbbentem,hogy három csatos kell valahol.nálunk mindegy.van aki mamuszban,van aki cipőben,van aki vastag talpú zokniban van,olyan szilikonos talpúban.

tisztasági cucc:havonta százas papírzsepi,wc papír, folyékony szappan,ha ne szobatiszta pelenka, törlő, krém, szalvéta.

van minden gyereknek egy kinti fogasa,oda kell tenni azt a ruhát,amiben akarjuk,hogy kivigyék.fiamnak sínacija van+kabát,sapka,sál,kesztyű,pulcsi.

bent zokniban,vékony melegítőben,bodyban+pólóban van.nagyon meleg van a bölcsikben.harisnyát nem adok rá,mert megsülne bent,ha még az is lenne rajta,arra nincs kapacitás,hogy ráadják a harisnyát,ha mennek ki,de a melegítő elég sínacival,úgyis mozog.ha nagyon hideg van,teszek oda még egy melegítőt,de akkor úgysem viszik ki őket.

ezen kívül kellett vinni fésűt,fogkefét,fogkrémet,fogmosó poharat.a fiam saját pléddel takarózik bent,de azt bent szoktuk hagyni.van alvós állata is,de abból egy van,így azt hozzuk-visszük.itatópoharat is lehet bevinni nálunk.

mivel neked lányod van,öltöztetésben könnyebb dolgod van.lehet bent harisnyában és szoknyában,vagy legginsben.

2011. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én írtam, hogy 3 csatos szandi kötelező.


igen, mesélték, hogy nem régóta van ez, egy gyerkőc pár éve nyáron olyan kínai műanyag klumpában volt, tudjátok ami nagy divat mostanában nyáron... a pvc padlóra tapadt a papucs, gyerkőc meg lefejelte a kiskonyhát ami széthasította a fejét, azóta a 3 csatos kötelező, én nem bánom :/

2011. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól még nem kéne kikötni, hogy 3 csatos, hanem csak azt, hogy papucs, klumpa kizárva! :o)))


Nálunk a havi tisztasági adag: szemeteszsák (! nálunk is kell, a kukákba, és a koszos cuccot is abban rakják be a szekrénybe a szülőknek - pl. múltkor kifolyt a kaka a pelusból, kaptam egy 30 l-es zacskóban egy nadrágot :o)))

popitörlő és zsepi.


Kértek két melegítőt beadni, az ott is marad, amíg bölcsis: ősszel, tavasszal azt húzzák rá a benti ruhára ha kimennek.


Váltás ruha: nálunk elég egy mindenből, én +1 nadrágot, hosszú ujjú felsőt és rövid ujjú bodyt tartok bent, +1 pár zoknit. Még csak egyszer kellett öltözni a fenti esetben. Ja, és kérik, ha nem body van a gyerkőcön, akkor a pelenkára kisgatyát, bugyit húzzunk.


Váltócipő egy benti cipő van, és abban megy az udvarra, amiben itthonról megy. Beadtam még téli sapkát, sálat, az ottani, de az overál is a menős. Van, aki azt is ad be külön. Ez opcionális.


Ja, és nálunk lehet még kérni bölcsis ruhát: kantáros nadrág és póló fiúknak lányoknak egyaránt. Azt a bölcsi mossa és vasalja.


Nálunk is meleg van a bölcsiben, bár reggelente mindig huzatot érzek. A fiam rövid ujjú bodyban és hosszú ujjú pólóban van, alul melegítőnadrág, bokazokni. Itthon is így van a panel 23 fokban. De van kisfiú, aki pl. csak egy szál rövid ujjú bodyban van+melegítőnadrág. Szerintem ki mihez szokik. Én nagyon fagyos vagyok, ezért szegény fiamat is tudom öltöztetni.... Így járt. :o(

2011. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2011. dec. 29. 08:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:igen, mi is meglepődtünk, de aki pelusos,annak kellett vinni szemeteszsákot is.

A papír nem tudom pontosan minek kellett,de év elején mindenkinek kellett bevinni egy csomaggal.

2011. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
1 egész csomaggal???? Én azért rákérdeztem volna, hogy mégis mire kell. Kétlem, hogy annyit rajzolnának, hogy elfogyna mind. Azért pofátlanság ennyit kérni szerintem.
2011. dec. 30. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!