Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Télre ezek és ennyi jó? Mi...

Télre ezek és ennyi jó? Mi kellhet az újszülöttre még (csak ruhanemű, az alap babás felszerelés megvan)?

Figyelt kérdés

A nagyfiamra ezeket gondoltam, most 13hónapos, még nem tudom, hogy öktóber körül mekkora lesz, akkor tervezek rá télre bevásárolni: 6nadrág(vastagabb farmer, kord, kisvakond és normál fazonban) 6atléta(ujjas, és ujjatlan) 6pulóver, 6pár vastag térdzokni, csizma, alsógatyák(remények és hajlandóság szerint úgy fest szobatiszta lesz) egy hétvégi kezeslábas vagy vastag kétrészes a kerti hócsatákhoz, van két kabát, amik talán jók lesznek rá, ha nem akkor 2kabát, sapka-sál-kesztyű, vastag hálózsák a méretében.


Az újszülötnek: elvileg kislány lesz.

6hosszú body, 6hosszú rugi, kardigán, bundazsák, sapi.

Kell még valami téli picinek? Amíg nem végez mozgásokat, csak van nem adok rá nadrágot, szoknyát, addig babának öltöztetem, ha már forog akkor jönnek a komolyabb ruhák. Meg a fiamról az unisex kisfarmereket rá tudom adni ha kell.


2010. aug. 2. 09:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Kell még valami téli törpékre? Akár a totyogóra, akár az újszülöttre?

Az újszülöttre milyen krémet használtok a szél ellen, hogy ne száradjon a bőre? J&J naturels, a fiamnál bevált pl.


Esőkabát a totyogóra, vagy vízlepergetős kapucnis kabát? melyik a jobb?

2010. aug. 2. 09:52
 2/12 anonim ***** válasza:

először a baba:

ha hosszú ujjú body-t veszel neki ne h. újjú rugit adj ... nagyon nehéz feladni.

kardigánból és sapkából is kell kettő db.


nagyfiú:

két mérettel nagyobbat vegyél és kihúzza az egész telet.

ha csak őszre elég egy mérettel nagyobb...


vastag hálózsák? nem elég a pizsi?

sztem elég négy nadrág és négy pulcsi ... főleg ha nem sokat mozdultok ki...

2010. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A fiam miatt folyton mennünk kell, egy örökmozgó, és most folyton mindnet maszatol, azért meg ugye ha mindene tiszta víz, lassabban száradnak a holmik, mitadok rá, ha menni kell pl dokihoz hírtelen.


Vastag hálózsák, sajna nem elég a pizsi, nincs kánikula télen nálunk, 22fok, ehez szoktunk.

Miért ne adjak a kicsire hujjú rugit? Simán adtam a fiamra, sajna volt elég hűvös idő tavaly nyáron is, amikor látszott, hogy lilu, és inkább hujju rugi és body került rá.

2010. aug. 2. 10:14
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja a sapik kardigánok pici méretben dögivel állnak a szekrényben azért nem írtam darabot.

A rugik kérdések, mert nem tudom mennyi is maradt belőlük, a kis méretek kölcsön voltak 68ig, és nem tudom mennyit adtunk már vissza, és esetleg ki jelentkezik, h kéri vissza a ruhácskákat.

2010. aug. 2. 10:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném: sál! Mi is télre várjuk a 2. babánkat. A "nagy" 10 hónapos.

Zokni, harisnya van?

2010. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Zokni és harisnya van kicsi méretben elég, a fiamra kell majd venni, mert sokat nőtt a lába, meg mivel nem hordott harisnyát hosszú zoknit kell néznem rá, , és mini sál is azt hiszem, de lehet azt visszaadtuk, mert folyton folytogatta magát télen a fiam, a nagyobbank meg egyértelműen idén már lesz.
2010. aug. 2. 10:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Méret: azért várok vele egészen a rosszidőig, mert ha a mostanihoz veszek két méretet, lehet dec újra vásárolhatok. Most nagyon nő, és így is benne van, hogy tavasz elejére már mindent kinő:S
2010. aug. 2. 10:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekotyogok, de szerintem is elég lesz egy pizsama, a vastag hálózsákban csak hozzászokik a meleghez. Nálunk télen éjjelente lemegy a hőmérséklet 18-19 fokra, a gyerekeim akkor alszanak legjobban :)) Hogy mennyit nő októberig a kisfiad, nem lehet előre megjósolni, de ha 2 mérettel nagyobbat veszel a mostaninál, biztosan kihúzzátok tél végéig. A picire tényleg könnyebb feladni olyan összeállításban a ruhát, hogy hosszú ujjúhoz rövid ujjas body, ujjatlanhoz meg hosszú ujjas. Egyébként őt se kell bentre túlöltöztetni, ha alváshoz betakarod, már meg is van a + 1 réteg...
2010. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Vastag hálózsákban aludt édesen tavaly télen is a kicsi, minden gond nélkül, egyszer hagytuk le, és jól meg is fázott, nem csak hideg, de sajna huzatos is a ház, ami nyáron még oké, de télen csak dől be a cúg, éjjel jobban lehül sajnos, és nem tudjuk kifűteni, és azt sem tudjuk hol szökik a meleg, új szigetelt ablakok, szigetelt padló, mégis... jó ha 22fokig fel tudjuk fűteni a házat. Ezért a vastag hálózsák, a takarót lerugja magáról.


Sajan most egy hónap alatt két méretet nőtt a gyerek, 68ast hordott 4hónapos kora óta, és egy hónap alatt 80ast kell rá adni, 22es lába van.

2010. aug. 2. 10:35
 10/12 anonim ***** válasza:

Éni hálózsákban altattam a lányom, még most 17 hónaposan is és télen is abban fog aludni lerúgja a takarót!

Én télen harisnyát adtam az overál alá+ zoknit, itthon meg harisnyában bodyban ruhában vagy szoknyában volt 6 hónapos kora után.

Mondjuk én már vettem a tescoban 15 hosszú újjú bodyt, 10triko bodyt 10 sima hosszú újjú felsőt, 5 kardigánt, 10 nadrágot. Heti 1x mosok, 2 nap télen mire megszárad. Napi 2 Ruha minimum kint összekfni magát mindig.

piciként volt a lányomnak 15 rugija bodyja, mert napi 2-3 Ruha a sok kaki bukás miatt kellett!

2010. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!