Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos lányom, mind a...

18 hónapos lányom, mind a délutáni, mind az éjszakai alvásból száraz pelussal kel fel több mint egy hete? Ez azt jelenti, hogy érett a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Hogy kell bilire szokatni?Ti hogy csináltátok?
2011. dec. 28. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy keveset iszik? Szokott alvás előtt tejet vagy teát inni???
2011. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bizony szokott!!!!Mégpedig rengeteget.Megiszik naponta kb.1 liter vizet és 2x 2 és fél deci tápszert.Ahogy felkel üres a pelus,rá fél órára meg szinte színig van.
2011. dec. 28. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van már bilitek? Ismertesd meg vele, mond meg neki, hogy mire való. Aztán ébredés után vedd le róla a pelust, és ültesd rá, mond meg neki, hogy a bilibe kell pisilni. Nagyon dicsérd meg, ha sikerül. Aztán ha látod rajta, hogy jobban érdeklődik a bili iránt, akkor többször is meg lehet próbálni napközben, vagy fürdés előtt is ráültetheted, alvás előtt..., tedd látható helyre.


Nekem fiam van, és ő nyáron lett szobatiszta, neki látható jelei voltak, ha pisilnie kellett (húzogatta a kukacot), így lányoknál többet nem tudok segíteni.

2011. dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem, szerintem nem azt jelenti. A gyerekek általában nem úgy teszik le a pelust, hogy nem pisilnek bele alvás közben, hanem szólnak, hogy most pisilnek, vagy kell nekik és elkezdeni nappal kell, otthon. Megmutatni neki a bilit, ráültetni és ha sikerül belepisilnie véletlenül, akkor nagyon-nagyon örülni neki. Eljátszani ezt sokszor és akkor kapcsolni fog egy idő után a gyerek, hogy anyuci miért is ujjong. Először nagyon gyorsnak kell lenni, mert akkor fog szólni, mikor kezd pisilni, aztán egy kis idő után majd lesz egy-két perced is, hogy eljussatok a biliig, wc-ig. Szerintem ne most télen próbálkozz, pont jó időben lesztek majd nyáron! Akkor 2 évesen is elég lesz elkezdeni, mert hát nem ellenkezik azért még a pelus ellen igaz?
2011. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok!

Semmi baja a pelussal egyenlőre.Igazából az tűnt fel,hogy eddig szinte mindig pisis volt a pizsamája reggelre,annyit pisilt ,hogy kipisilt a pelusból.

Aztán egyre kevesebb lett,most meg egy hete üres reggelre.Pedig ugyanannyit iszik napközben és este is.Először csak a déli pelus volt üres,mostmár az éjszakai is.

Igen lehet igazad van,hogy ez a téli dolog nem annyira szerencsés,mert mire lerángatok róla minden ruhát,azt tuti nem várja ki.Elég hűvös van nálunk így harisnya is van rajta.

Bilink van,tetszik is neki,de ha ráültetem meg azonnal le akar ugrani róla és sír.

Pedig a WC mellett van és megmutattam neki,hogy a wc az anya nagy bilije ez meg a baba kis bilije és ebbe kell pisilni és kakilni.Tudja is ,mert szokta mondani,hogy "ebbe bele kaka",de ráülni nem akar.

2011. dec. 28. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
25 hós a gyerek, még el sem kezdtük, 18 hósan???
2011. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem értelek pontosan...

A babák nem egyformák,az én lányom pl.tisztán érthetően,nem mondatokban hanem szavakban beszél míg a szomszéd kisfiú csak azt mondja anya.Viszont Ő 10 hónaposan tudott járni,míg az enyém 15 hónaposan idúlt el.

2011. dec. 28. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 14:49-es!


2. vagyok.

Nem kötekedésnek, de ez egy kérdés volt. Ha nem tudsz, ne válaszolj!


Egyébként az én fiam 20 hónaposan lett nappalra (19 hónaposan kezdtük), 23 hónaposan éjjelre is szobatiszta úgy, hogy nem beszél. Kb. 2 hónapja mondja, hogy pisi, kakát nem mondja még mindig. Eddig csak mutogatta, húzogatta a kukacot, vagy ment a bilihez, mikor kellett neki. A kakánál meg még mindig úgy jelez, mintha nyomna.

2011. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a 61 százalékos anyukának üzenném,hogy a fodrászom kislány EGY!!! éves kora óta szoba és ágytiszta.alig akartam elhinni,de igaz.1,5 évesen pedig elmondta az esti imát elejétől a végéig.vannak ilyen ügyes gyerekek.


a kérdezőnek mondanám,hogy az én fiamnak is volt 1,5 évesen egy olyan korszaka,ami 1 hónapig tartott,hogy nappal szépen szólt,ha wc-re kellett mennie,és pisilt,kakált a bilibe.aztán elkapott egy hányós-hasmenős vírust,és azután nem érdekelte.azóta sem szobatiszta,pedig elmúlt két éves.

ettől függetlenül mivel lányod van,és a lányok általában ügyesebbek,megpróbálhatod a bilizést.amikor felkel,ültesd a bilire,de ne eröltesd.

2011. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!