Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis gyereknél hogyan...

Bölcsis gyereknél hogyan kivitelezhető a szobatisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés
Ha napközben bölcsiben van,én hogyan szoktathatom? Hiszen bent pelusban lesz. Vagy a bölcsiben szoktatás is van?
2011. nov. 28. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

nálunk a bölcsiben szoktatás is van. megvárják míg elkezd beszélni, utána mindig mondják neki, hogy látod Piri is bilibe/WC-be pisil, nem próbálod ki te is? :)

de amíg nem beszél, nem próbálkoznak.

nem tudom máshol hogy van

2011. nov. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az enyém beszél,és mondja h éppen kakil,pisil,de ráülni nem akar,vagy ha ráteszem,semmi sem történik..:(
2011. nov. 29. 01:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is szoktatják őket a bölcsiben. Januártól lesz bölcsis a fiam, nem mond még sok mindent, "csak" kommunikál, így azt mondta a bölcsi vezetője, hogy mivel megérteti magát, ha én is úgy gondolom, (és a gyerek is érett rá) akkor ők is beszállnak a szobatisztaságra nevelésre.

1 hónappal múlt 2 éves a fiam, tudja honnan jön és hova lesz a pisi, kaki, szívesen üldögél a bilin, WC-n, de kéri a pelust minden reggel. Ő még lelkileg nem érett rá.

2011. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a mi bölcsink nem túl segítőkész. Szóval az én fiam szeptember végén töltötte a két évet. Nyáron szünetben itthon voltak velem. Van egy 14 hónappal idősebb nővére és egy pici hugicája. A szünet alatt elértem nála, hogy a délutáni alvás alatt száraz maradt a pelenka és napközben nem hordott pelenkát. Szólni sosem szólt, hogy kellene neki vécére menni, én időközönként vittem. Így napi egy-két balesete volt összesen. Pont a legnagyobb kánikulában kezdték újra a bölcsődét, kértem a gondozónőt, hogy ne adjanak rá pelust az udvaron, gyakorolják a dolgot bent is, illetve vigyék őt is vécére, mikor a többi gyereket. A válasz az volt, hogy nekik erre nincs idejük. Persze a végére pelenka zavaros lett, így feladtuk a harcot. Tavasszal újra kezdem, és egyszerűen nem kapnak bentre pelenkát.
2011. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk azt mondták, hogy a szülőkkel együttműködve kezdik el a szobatisztaságot a bölcsiben. Tehát ha otthon nem kezdjük, akkor ők sem, de ha már van fejlődés, és otthon is, akkor támogatják. Gyakorlatban még nem tudom, hogy hogy megy ez, mert még pelenkás a 2 évesem.

Mostanában már ráül a bilire, produkál is bele, de még nem vehetem le róla a pelenkát, mert a pisit elfelejti.

Szól néha ha kaka van, illetve már láthatólag zavarja, mert nem ül le addig amíg ki nincs cserélve a pelus. Szóval itt tartunk, ez már szerintem haladás, és a gondozónénik is bíztatnak. a bölcsiben már ráültették a kiswc-re, nem baj, ha nem megy bele semmi, csak hogy ismerkedjen vele. És ült rajta szépen. Majd idővel ez is menni fog. Szerintem minden ilyen pici dolognak örülni kell, ez is egy fejlettségi fok. Mondjuk én már megszoktam, hogy a fiam minden dologban végigmegy minden egyes lépésen ki nem hagyva egyet sem, úgyhogy ő biztos nem fogja mondani egyik napról a másikra, hogy nem kell pelus. Én csak akkor veszem le róla a pelenkát, ha már sokszor szól pisi kaki előtt, és megy a bilire. Annyit meg kell tudni tartaniuk, mindegy, hogy kisgatyát vesszünk le, vagy pelust, időben ugyanannyi. Ő még amúgy sem tudja levenni magától...

2011. nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kerdezz ra a bolcsire, hogy mi a menete mert latod ahany bolcsi annyi szokas... A kisfiam par nap mulva lesz 22 honapos es en szoltam a bolcsibe, hogy az unnepek alatt mivel szabadsagon leszunk 3 hetig elkezdenenk a bilire szoktatast mert a kisfiam kaki elott mar mondja, hogy "kaka" csak meg pelusba van es gondoltuk ideje kiprobalni. Megkerdetem a bolcsitol, hogy ok hogyan allnak ehez hozza, tamogatjak-e stb. Mondtak, hogy persze, sot sajat bilit is lehet hozni, hogyha a kisfiam csak abba hajlando pisilni/kakilni, matricas albumot is be lehet vinni es ok is ragasztjak ha kell, es barmi "extrat" ami segiti a gyereket a szoba tisztasaghoz. Mondtak, hogy tobb csere ruhat tegyek a kis szekrenyebe ha netan gond lenne. Arra kertek, hogy majd ha januarban visszamegyunk akkor mindent reszletesen mondjak el, hogy keri a kisfiam a bilit, adjanak-e ra palust delutani alvasnal vagy sem... Szoval mindent reszeletesen el kell mondani es mik az elvarasok akkor nem lesz gond.
2011. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Össze kell hangolni a bölcsivel. Elmondod a gondozónőnek, hogy szeretnéd leszoktatni a pelusról. Megbeszélitek, hogy hogyan menjen. Általában ők mondják, hogy hogyan csinálják és neked kéne követni, tekintve, hogy ők tapasztaltabbak (valószínűleg, hacsak neked nem többedik gyerkőc). A lényeg, hogy összhangban csináljátok.
2011. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!