Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilire szoktatás, mikor és...

Bilire szoktatás, mikor és hogyan?

Figyelt kérdés
Kislányom 1,5 éves és egyálltalán nem akar bilizni, ha előveszem már ordít és tiltakozik. Vettük a wcbe is szükítőt, de az em tetszik neki. Ti mikor és hogyan kezdtétekM
2011. dec. 28. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tiltakozik tedd el jó messzire,és majd később vedd elő.Mondjuk nyáron.Az én fiam 2 lesz és ma ült úgy rá hogy ő akart fürdés előtt.A lányaimnál előbb kezdtem,másfél évesen már szobatiszták voltak,ebből is látható nem egyformák,ráérsz még.
2011. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1,5 évesen még kicsi hozzá. Tartsd szem előtt a bilit, majd előbb-utóbb magától elkezd érdeklődni utána. Erőltetni felesleges, ismerek olyat, aki már 17 hónapos gyerekével dicsekedett, hogy milyen ügyes, hogy már bilizik, aztán össze-vissza hugyozott mindig mindent a kislány, mert az anyjának az nem esett le, hogy a szobatisztaság fogalmába az is beletartozik, hogy a gyerek nem pisil be lépte nyomon.
2011. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1,5 évesen ne csodálkozz, ha nem akar. Nagyon éretlen még. Egy évig nem is kell próbálkoznod.
2011. dec. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 éve ilyenkor pont 1,5 éves volt a fiam, meg is kapta a bilit, nem is érdekelte. Aztán fél év múlva idén nyáron, mikor két éves lett levettem róla a pelust és közöltem csak bili van fiam, vagy wc szűkítővel.

1 hét alatt megszokta és bilibe/wc-be pisilt, kakilni még pelusba kakilt 1-2 hónapig, aztán azt is megvontam tőle, minden bilibe jutott kakiért matricát kapott, így könnyen elhagyta a pelust. Újabb 1 hónap múlva elvettem az alvásos pelust is tőle, balesetek voltak, de már megszokta, hogy nincs rajta és felkel ha pisilni kell. Éjszakai alváshoz viszont még mindig van pelus, így is van, hogy hajnalban cserélnem kell annyit pisil.

2,5 éves

2011. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
nálunk ugy volt hogy a bili mindig a szobában volt, kislányom néha ruhástól ráült, néha babát tett rá, néha cibálta a ruháját hogy vegyük le mert pipilni kell (azt mondta pipi pipi, 15 hónaposan) most 17 hós, ott tartunk hogy a reggeli kaki a bilibe megy, aztán napközben ha még kéri, ráültetem. de sose erőltettem, csak megmutattam mire jó. olyan édi, ráül, könyvvel a kezében, mint a nagyok a WCn
2012. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom most lesz 2 éves, de kb egy hete szólt először este, hogy pisilnie kell(nem volt rajta ruha fürdés előőt) és ténylegesen eljutottunk a bili-ig és bele is pisilt. Ő nyáron volt másfél éves de rá se nézett a bilire. Az esti siker után, úgy döntöttem, hogy akkor másnap bugyit és nadrágot adok rá, na ez már nem ment olyan jól, mindig csak akkor szólt amikor már bepisilt. Úgyhogy még marad a pelus, egyébként olvastam, hogy másfél éves koruk örül alakul ki egyáltalán az, hogy érzik, hogy pisilniük kell.
2012. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A védőnőnk szerint 1,-2 éves kora között kezdi tudni akaratlagosan elvégezni a pisi vagy kaki ürítését a gyerek. Akkor kezdi érezni az ingert, hogy "tele van" és akkor tanuja meg kiengedni. Ennek a kialakulása alapvető feltétele a szobatisztaságnak, tehát ez előtt a kor előtt inkább csak ki lehet figyelni, hogy na most kakálni készül és rá lehet ültetni, de ennek nincs értelme. Az én fiam 18 hónapos már szól, hogy pisi , kaka de azért abilibe nem hajlandó beletenni. Én még nem is erőltetem mondjuk. Nincs elkésve, én is úgy tervezem, hogy majd a nyáron kevesebb ruhába, talán jobb lesz próbálkozni.
2012. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi 1,5-2 év között
2012. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!