Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól nem alszik már a...

Mikortól nem alszik már a gyereketek nap közben? Ez tényleg szoktatás kérdése?

Figyelt kérdés
A lányom kb. 3 éves korától nem alszik már nap közben. Nem is nagyon erőltetem, mert ha netán mégis, akkor még éjfélkor sem tud elaludni este. Csendespihenő az van. Elvonul a szobájába olvasgatni 1,5 órára. Az oviban ez viszont gond, állítólag a 110 gyerekből csak az enyém nem alszik (mind a 3 csoportból), és zavarja a többit. Az óvó néni szerint csak szoktatás kérdése, miért hagytam, hogy ne aludjon. Na, meg azt is javasolta, hogy reggel keltsem fel előbb. 7-kor kelünk, most ezért keltsem 6-kor vagy még előbb?
2011. szept. 9. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kisfiam 26 hónapos,de már egy ideje nem alszik nappal,hiába fekszünk le ebéd után,nem álmos. De igy meg este felé nagyon nyűgös. Nem tudok mit csinálni,altatót nem adhatok neki. Miért hagytad,hogy ne aludjon? Ovónőnek van gyereke? Szerintem nincs. Mit tudsz csinálni,ha nem álmos?
2011. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elég idős hölgy, elvileg kéne legyen gyereke. Elég fura nekem, hogy már nem ma kezdte, és még nem látott ilyen gyereket. Én azt olvastam valahol, hogy teljesen normális, hogy egy 3-4 éves gyerek már nem alszik nappal. Eleinte el is voltam keseredve miatta, dehát nem kötözhetem le, hogy aludjon.
2011. szept. 9. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

:)

Az enyémek 2-2,5 évesen hagyták el a nappali alvást (4-en vannak!). Ha mégis véletlenül elaludtak (hosszabb autóút), épp úgy voltunk, mint te... nem aludtak éjfélig.

Az, hogy kinek mekkora az alvásigénye, nem a szoktatáson múlik! Hiába akarsz te egy nem álmos gyereket elaltatni, az nem fog tudni, csak kínlódik.

különben az óvónő állítása erős csúsztatásnak tűnik számomra (én is óvónő vagyok!), mert bizony elég sok kicsi nem alszik már manapság a kiscsoportosok közül sem, a nagyobbakról már nem is beszélve.. nagycsoportban az év vége felé alig néhány alszik.

Ha meg ő az egyetlen, aki nem alszik, akkor az óvónőnek könnyű a dolga: oda ül mellé, könyvet nézegetnek, halkan beszélgetnek... így biztosan nem fog senkit a kislányod zavarni:)

2011. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja! és azzal, hogy hamarabb kelted, csak a bioritmusát borítod fel, de semmi sem biztosítja, hogy aludni fog miatta délben...
2011. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tuti nem igényli, mert elvan, nem is nyűgös, egész nap pörög.
2011. szept. 9. 17:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

TE tudod, ha nincs rá szüksége, hát nincs.

Legyen szép csöndben míg a többiek alszanak, mondd neki, hogy feküdjön és álmodozzon, hogy ne zavarja a többieket. Ha ennyire merev az óvónő... :P

Aztán nagycsoportban lesznek mások is, és remélhetőleg engedik őket "csendesfoglalkozni", ahogy nálunk is.

2011. szept. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én óvodában voltam gyakorlaton és bizony nem minden gyermek aludt ! Mindenki feküdt a szivacsán és csendben pihent !
2011. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2 hete járunk. Eleinte tudomásul vette, és szépen pihent. De most már kezdi unni, és nem akar lefeküdni. Szerintem is az óvónőnek kéne ezt megoldani. Most keltsem fel reggel 6-kor és szívjon miatta az egész család, csak hogy az óvónőnek könnyebb legyen?
2011. szept. 11. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!