Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkezdjem a bilire szoktatást?...

Elkezdjem a bilire szoktatást? Van már értelme? 22 hónapos kislányomnál.

Figyelt kérdés

Mostanában, esténként bilibe akar pisilni. De csak ráül, 1-2 másodpercre, majd feláll, mászkál ide-oda. Soha nem pisilt még bele. Ilyenkor, a harmadik-negyedik alaklom után én véget vetek ennek, és ráadom a pelust, hogy majd ha kell, akkor ott a pelus. NEm tudom, jól csinálom? Szerintem csak jétszik a bilivel. De ha meg ráadom a pelust, hogy abba pisiljen, ha kell, azzal meg totál hátráltatom a dolgot...

Ma reggel amúgy, én mondtam, nézzük meg, pisil-e a bilibe. Megint csak 1-2 másodpercet ült rajta, majd felpattant. És 2 méterrel arréb odacsurgatott egy kicsit. Így visszaállítottam a fürdőszőnyegre, (el ne csússzon a pisiben mezítláb), és amíg hátat fordítottam neki a felmosóval, odapisilt a bili mellé (állva, terpeszben).


Gyakorologassak vele? Legyek türelmesebb? Vagy még nem érett rá, és várjunk?


Nem tudom, befolyásolja-e a dolgot, de van egy 4 hónapos kistesója, így éjjel nappal babákat meg állatkákat kell pelusoznom meg "kenőcsöznöm"... Meg ő is ezt teszi.


2011. dec. 1. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ráül a bilire, dicsérd meg, és próbáld valahogy otttartani...mondjuk mesélj neki egy mesét. Így előbb utóbb sikerül valamit alkotni a bilibe, és akkor már tudni fogja, hogy mire való.:)

(legalábbis mi így csináltuk)

2011. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ő még nem akarja, ne erőltesd, de ha valami lesz a bilibe, akkor dicsérd meg!
2011. dec. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!