Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 és 1/2 éves a lányom és...

6 és 1/2 éves a lányom és képtelen vagyok az ujjszopásról leszoktatni. Jővő ősszel iskolába megy, és félek, hogy az óra alatt is -ha megfeledkezik magáról-bekapja az ujját. Ti ezt, hogy csináltátok? Minden OKOS tanácsot szívesen fogadok!

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, már sok mindent megpróbáltál. Van egy keserű anyag, amit azoknak ajánlanak, akik a körmüket rágják, ezzel bekenik a gyerek körmét, és a rossz íz miatt abbahagyják a körömrágást. Talán nálatok is beválna. Egyébként kérdezted már, hogy miért csinálja? Lehet, hogy a stresszhelyzetekben reagál így, és ezzel nyugtatja magát?
2011. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én ismerősőm 37 éves és ha elfeledkezik maáról bekapja az ujját és szopja, a múltkor kollegái előtt bukott le.

Hát nem szép látvány, én is ezzel kínlódok, úgyhogy kiváncsi leszek hátha érkezik hasznos válasz.

A bekenős nálunk nem működik, mert ha nem mérgező a dolog, akkor inkább szopja, legyen bármilyen ízű. Ha meg mérgező, akkor lemosatja illetve lemossa.

2011. dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 évesen fogadtuk örökbe és a csecsemő otthonba szoktatták rá. Egyébként nagyon kiegyensúlyozott , vidám gyerek csak akkor csinálja ha megfeledkezik magáról vagy alvásnál.

Sajnos az ujja mindig kéznél van! : )

2011. dec. 29. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:
A pszichológia ezt orális fixációnak hívja, és a szoptatásra (pontosabban annak hiányára) vezeti vissza. Saját maga megnyugtatására egyébként a legtöbb gyereknek van bevált sémája: a kisfiúk általában a kukijukat fogják, ha pl. szerepelni kell - na, ez sem kevésbé kínos a szülőknek :), vagy körmöt rágnak, csavargatják a hajukat. A stresszoldás egyik módja. Lehet, hogy érdemes lenne gyerekpszichológust megkérdezni, de nem hiszem, hogy sok mindent tud majd javasolni.
2011. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Unokahúgom is sokáig ilyen helyzetbe volt. /6-7 éves koráig szopta az ujját/ Őt úgy szokott le hogy az apja külföldön dolgozott/dolgozik, és mikor mentek ki nyáron hozzá akkor meg volt mondva a lánynak hogy amíg kinn vannak nem veheti a szájába a kezét mert elkap valami vírust. Addig kibírta míg kinn voltak de utána egyből a szájába vette. Utána kiköltöztek /mert hát tudod jobb úgy hogy az apjuk is velük van/ és úgy egyik pillanatról a másikra leállt.

Tehát szerintem ezt kilehetne próbálni hogy elmondod neki hogy mindenféle vírus meg betegséget ellehet kapni ha szopja az ujját.

2011. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem fogja. Én is szopiztam oviban javában, míg játszani kellett volna, én beültem a játékok közt és szopiztam.

Sőt felnőttként is szopiztam, de már gyerekkorban kifejlődik a szégyentudat, és elkezd a gyerek, különösen felnőtt figyelni rá, hogy ne hozza magát ciki helyzetbe, és máshol nem fogja csinálni, csak otthon, vagy titokban.

Ha netán mégis megfeledkezik, az lehet neki akkora csapás viszont, hogy valóban abbahagyja.

Kisfiunk most szokott le 7 és fél éves, már előkészítőbe járt, idén elsős, és sose mutatta mások előtt a kis titkát. Ha téged egyébként nem zavar, akkor csak kicsit tudatosítsd benne, hogy mások ne lássák, mert kicsúfolhatják.

2012. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!