Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ajánlott IGAZÁN a...

Mikortól ajánlott IGAZÁN a babaúszás? Úgy értem, amikor már tényleg élvezik ők is! Tudom, hogy 3 hós kort írnak ajánlott kezdésre. Van kifejezetten jó módszer / hely, vagy minden babaúszás megbízható?

Figyelt kérdés
A fürdéssel baja nincs, az jót jelent, vagy semmit igazán, mert az uszoda egy más közeg... szeretnénk menni, csak vacilálok, hogy mikor menjünk először. Most 13 hetesek vagyunk!
2008. okt. 7. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


nem lebeszélni akarlak, de nemrég olvastam egy cikket, miszerint nincs rá bizonyíték, hogy a babaúszást élveznék a gyerekek, sőt...belinkelném, de nem találom. Ha meglesz küldöm. Egyébként szerintem ez egy olyan dolog amit inkább a szülő szórakoztatására találtak ki, és persze nem utolsó sorban egy jó üzlet...

2008. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elvileg 3hó és 5kiló az alsó határ.

mi abbahagytuk,mert nem láttam a ragyogást az arcán-de én olvastam sok pozitiv cikket is róla.

2008. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én nekem azt mondták a mozgásterapeuták (ők főként úszással, babaúszással foglalkoznak), hogy ilyen pici korban inkább ártani lehet vele, mivel a veleszületett reflexek megmaradnak. S így amíg ezek nem épülnek le, addig a magasabb szintű reflexek nem tudnak kialakulni. Úgyhogy én nem vinném ilyen kicsi korban. A babaúszás azonban nagyon jó, de inkább 1 éves kor után.
2008. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.Mi aktív babaúszásra járók vagyunk.3és fél hósan kezdtük(a 2. oltást célszerű megvárni),most 5 hós lesz a babám.És ÉLVEZI!Sokat számít,h otthon hogyan viselkedik a vízben,mert abból következtetni lehet dolgokra.Az én babám is imádott/imád itthon is lubickolni.Én nem igazán hallottam ellenvéleményt,azt viszont tudom,h nagy vízbiztonságot ad nekik.2 féle van,a zenés-itt semmi különös nem történik,szinte csak játszanak egész órán,sztem arra nem érdemes pénzt kiadni(2000-2500 ft egy óra)-és a porosz(mi olyanra járunk),ahol a babát víz alá meríted,megtanítod a hátán lebegni,víz alól feljönni stb.Az én kisfiam az első órán se sírt,mindent végig tudtunk vele csinálni.Most már ott tartunk,h a víz alatt egy pillanatra elengedjük.És a vízi mozgás jót tesz a babáknak.Azt ne felejtsük el,h ők 9 hónapig ilyen közegben voltak.Ezért mondják,h amilyen hamar lehet,érdemes elkezdeni.Nekem már akkor is megéri a dolog,ha tudom,h nem érheti baj,mert ha véletlenül vízbe esik nem megijed,hanem a felszínre igyekezik.Úgy tudom,azt is gyakorolni fogjuk,h ruhástul lesznek a vízben-mert ugye nem meztelenül szoktak bele esni-és akkor is felszínen kell tudni maradni,nem pedig megijedni.(a vizes ruha nehéz,húzza le a súly)Szóval én csak pozitívan tudok nyilatkozni.
2008. okt. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 3.válaszoló vagyok.

Tudom, hogy sok pozitív dolgot mondanak róla, de hogy esetleg bajt csináltak vele, jóval később iskolás kor körül fog kiderülni. Éppen ez az amit az előző válaszoló írt, nem engedik leépülni a vízben úszás reflexét!!! Ezáltal a magasabb rendű reflex felépülése gátolt lesz! Ez súlyos tanulási zavarokhoz (pl. diszlexia)vezethet. Mivel gyógypedagógus vagyok ezért nap mint nap találkozok az ilyen gyerekekkel. Ezért is konzultáltam hrg úszásoktatókkal, hogy mikor érdemes kezdeni a baba úszást. Ők is csinálnak baba úszást, de ilyen korán nem!

Biztos van ellenvélemény is, de amit mondanak teljesen logikus!

2008. okt. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!