Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hideg párásítóba lehet...

A hideg párásítóba lehet tenni a salus gyógyvizet?

Figyelt kérdés

A kislányom meg van fázva, meg köhög 2 napja, s szivom az orrát.


Fluimucilt kap napi 2 tasak, meg cebion cseppet, éjszakára pedig 14 csepp fenistilt.

Az Aloe verás Berry nektárt issza napi 3 cl-t, kb 2 hete vitaminként, van ebben valakinek tapasztalata?


Szeptember óta mióta bölcsi ez most 5-re jön elő:(:(

Amúgy nagyon jókedélyű semmi nem látszik rajta:)


Tegnap este a férjem kitalálta, hogy a hidegpárásítóba tegyünk salus gyógyvizet, azt amit inhalátorgépbe is lehet tenni.


Bekapcsoltuk, s egy fél óra múlva mikor benéztem a szobájába, szinte az egész szoba "ködben" úszott, gyorsan kikapcsoltam, kinyitottam az ajtót, s egy írövid idő múlva eltűnt.


Megijedtem, nehogy valami hülyeséget csináljak vele.


Egész éjszaka egyet sem köhögött, ma reggel 6-tól kb 6-7-szer köhögött, ellentétben a tegnapi nappal,amikor inkább azt tudtam volna megszámolni, hogy hányszor nem köhögött. a tegnapihoz képest ma kevesebbszer is kellett szivatnom az orrát is.


Használjuk ezt a philips családi inhalátor gépet is salus vízzel, innen jött az ötlet.


Van valakinek ebben tapasztalata? Lehet összefüggés a 2 között?

Kapcsoljam be neki ma estére is?


köszi a válaszokat.


üdv


2011. dec. 30. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
mi rendszeresen teszünk bele,és nekünk is köd van a szobában.de nem kell megijedni,ez nem baj.csak pár nap után a bútorokon is látható fehér por lesz.szerintem nagyon hasznos,a fiam is kevesebbet köhög ha teszünk bele.nem megy így egész éjjel,csak pár órát
2011. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a hidegpárásító gép nekünk sima vyzzel is alapból ködöt csinál. Olyankor úgy nézünk ki mintha egy londoni utcán járnánk :DDD


Amúgy hidegpárásítóba (sima [link] ilyenekre gondolok) NEM SZABAD Salvus vizet tenni mert tönkreteszi hosszútávon!!!!!!!!!!!

2011. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont ma olvastam hogy az illóolaj milyen jó erre, tehetsz a párásítóba pár cseppet. Erre a levendulát és a citromfű olajat ajánlották én ma este fogom kipróbálni a levendulát.
2011. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hideg párásítóba NEM SZABAD illóolajat tenni!Van pár speciális gép(azok 40-50 ezer ft-nál kezdődik)amibe lehet.Ráadásul bizonyos márkájú gépekhez lehet kapni speciális ahhoz való a gyártó által ajánlott illóolajat.Simát nehogy beletegyél,mert lerakódik a gépben az olaj,és gallyra vágja.Nem csináltál hülyeséget,de ne rakj mindig Salvus vizet bele,vagy ha teszel is,ne töményen.Én azóta nem teszek,mióta egy ilyen "ködösítés" után az egész szobát le kellett törölgetnem,mert a só mindenre rárakódott.
2011. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Mi desztillált vizet használunk,és 50-55%-ra van állítva a páratartalom(ez az ideális).
2011. dec. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az illóolaj és a salvus víz nem ugyanaz

mi a 4-5 literhez 1 decit teszünk

vivamax párásítónk van

2011. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat, tegnap éjszaka is töményen a salus víz ment 2 órahosszát, s szinte ma már nem is köhög.


Eddig még nem tapasztaltam a fehér réteget, remélem kimarad az életünkből:)


BUÉK!!!!!!!!!!!!!

2011. dec. 31. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!