Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenesetben megelőzi a...

Mindenesetben megelőzi a kruppos rohamot (fulladást) az ugató köhögés? úgy értem ha nem vagyok vele egy szobában, tuti hogy meghallom, ha baj van?

Figyelt kérdés

2011. dec. 30. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,de amikor az én lányom nagyon köhögött akkor még éjjel is nyitott ajtokkal aludtunk,és ha meglett volna alégzésfigyelőnk még szerintem tuti beteszem alája azt is.
2011. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor a fiamnál látom és hallom, hogy gáz lehet (napközben köhög és nem feltétlenül ugatva, mélyül, torzul a hangja), akkor minden esetben velem alszik. Nem kockáztatok.
2011. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem megelőzni nem előzi meg, szóval nem úgy van, hogy először köhög csúnyán, aztán később meg befullad. Leglábbis nálunk a kruppnak vannak lefolyási szakaszai, nem a köhögésnek és a befulladásnak. Ha rájön a fiamra, valóban éjjel 1-2 között, elkezd köhögni, abban a pillanatban sírni és már kapkodja is a levegőt. Ilyenkor nálunk az erkélyen autónézegetés, kálcium, fenistil és kruppos kúp (nem a rectodelt) segíteni szokott, utána vele alszom a 17 fokban.

De most utóbb pl. nem volt fulladás, csak csúnya köhögés, ilyenkor nem is adtam kúpot, csak kalcium, fenistil és hideg levegő. (a pára persze mindig megy)

Reggel köptető. Nekem a doktornő adott egy Kruppos receptet az első alkalommal, kb ez alapján szoktam kezelni. Kórházban csak első alkalommal voltunk.

És igen, tuti meghallod, ha hallótávolságon belül vagy, mert nagyon sírnak ilyenkor, megijednek. BUÉK

2011. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eddig 2x fulladt be a kisfiam. Egyik alkalommal sem volt semmi előjele. Amikor már délután csúnyán köhögött vagy ugatott, akkor vele aludtam, de ilyenkor soha nem fulladt be. Alattomos egy betegség ez a krupp.
2011. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!