Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor gyermeked már ki...

Amikor gyermeked már ki tudott mászni a kiságyából, hogyan oldottad meg, hogy mégis benne maradjon, és elaludjon?

Figyelt kérdés
Légyszi, az is legyen benne a válaszban, hogy a gyereked alaptermészete milyen, és hogy jó-e az alvókája.
2012. jan. 2. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy tud a gyermeked kimászni? Mert az enyém két éves, de nem tud kijönni. Amúgy ha kitudna, akkor lecserélném rendes ágyra, mert a rács tetejéről elég nagyot lehet esni, és még kicsi, megbillenhet könnyen és puff kész a baj.

Szóval lecserélném gyerekágyra. És ott maradnék vele, amíg el nem alszik.

2012. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nálunk az nem működik, ha ott vagyok, nem alszik el, csak ha kijövök. Legalábbis eddig még nem nagyon volt olyan. Amúgy a hálós járókából mászik ki, amelyet utazó ágynak használunk. A rendes kisággyal még csak próbálkozik. 20 hónapos 84 cm magas.
2012. jan. 2. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:

2 évesen már az enyém is ki tudott mászni. Össze volt még rakva a rácsoságy, de akkor már a kis leesésgátlós ágy volt az övé (kb 1,5 éves korától).

Gyerek természetétől függetlenül, le kell cserélni a rácsoságyat, ha már ki tud mászni, mert veszélyes is lehet, pl pofira esik, kitörik a foga, stb

2012. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

16 hónapos kisfiam elég hisztis, nyűgös baba volt, 1 éves koráig ringatással aludt csak el. Utána elkezdtem a kiságyba szoktatni, ez elég szépen ment, rövid időn belül el is aludt egyedül. Kb 15 hónapos volt, amikor levettük a kiságy egyik oldalát. Eleinte kijött párszor, mindig visszatettem, ott voltam mellette, amíg el nem aludt. Pár nap után betettem az ágyába, és én a szoba ajtajában (kívül, hogy ne lásson) ültem, és vártam hogy elaludjon. Párszor kijött, de mindig visszatettem, és most ott tartunk, kb 2 napja, hogy leteszem, kijövök, becsukom az ajtót, és elalszik magától. Kb 1 hónap alatt megszokta. (remélem nem szólta el magam, és így is marad).

A nagyobb fiamnál is kb ugyanebben a korban vettük le a rácsoságy oldalát, de neki tovább tratott, míg egyedül alaludt, ő rengetegszer kijött. Mindig mondtam nei, hogy mostmár aludjon, visszatettem, betakartam. Így visszagondolva, nem tudom, hogy tudtam, ilyen türelmes lenni. :) Volt, hogy fél órán keresztül kimászkált.

2012. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 évesem is ki tud mászni, még kiságyban van, de csak hálózsákban teszem be, nélküle balesetveszélyes. kb. 2 hónap múlva hozzuk az új ágyát :)

tuti nehéz lesz mert úgy alszik el, hogy be van zárva a kiságyba ami dögunalom, ha elérhető lesz a játék akkor nyilván nem az alvást fogja választani. nem baj, majd megküzdünk :D

2012. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon akaratos, makacs, hisztigép. Most 2 éves, és lecseréltük a rácsos ágyát egy fenyőkeretes, leesésgátlósra.

Délután még csak hagyján, mert elalszik. De este, éjjel?

Este folyton kimászkál és röhög, amint meglát, fut vissza az ágyba és közli, hogy "alszok, alszok"... Volt, hogy 1 órán át ott voltam vele vagy én, vagy a férjem, de akkor csak bohóckodott, nem akart aludni. Azért ez eléggé kimerítő, hisz van még egy tesó, aki ovis és azért nem este fél 11kor kéne elaludnia... Amúgy nagyon jó alvó, 3 hós korától végig aludta az éjszakákat, amíg rácsos ágyban aludt:) De most, hogy az új ágyban alszik, éjjel felébred, és mászkál, járkál... Rémálom:)

2 napja az a módszer, hogy nem kapja meg a cumiját, amíg meg nem nyugszik, be nem fejezi a hülyeségeit. Sír, de nem hagyom, hogy bohócnak nézzen. Lehet galád anyának nevezni, de 3 perc sírás után elhallgat, megkapja a cumit és elalszik. És én ez idő alatt végig ott ülök a földön, az ágya előtt.

2012. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem egyszerű... Remélem jól fog menni a dolog. Nekünk már meg van az új ágy, de még nem akartam alkalmazni.
2012. jan. 3. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!