Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha 22hónapos kislányom...

Baj ha 22hónapos kislányom nem akar még bilizni? Mennyi idősen "illik"?

Figyelt kérdés

2012. jan. 2. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
3 éves kor körül
2012. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 éves,ő egyáltalán nem akart bilizni. A vécére tehető ülőkével néha oda pisil,de nem viszi túlzásba. Védőnő szerint még ráér,nem kell sürgetni.
2012. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
óvodás korra (3) "illik"
2012. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd ha megérik rá. Kisfiam nem akart nyáron az lenni, 2,5 volt. Hiába volt a meleg miatt rajta gatyó, belepisilt/kakilt és szólt, én meg mostam és takarítottam:-) De esze ágába sem volt WC-re ülni. (a bili még úgy se kellett neki).33 hónaposan egyszer csak szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re. 2 hét alatt szobatiszta lett nappalra. 3. héten már a nappali alváshoz sem kellett pelus.Éjjelre még van, na de az még is ér. Nem kell erőltetni, siettetni meg főleg nem szabad.
2012. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy ilyeneket olvasok. :-)

A fiam 17 hónaposan korházba került, mert felfázott, és ugye vizeletet kellett tőle venni. Mire a doki meghökkenve kérdezi tőlem, hogy még nem pisil bilibe? Én mondtam neki, hogy miért kéne, még kicsi, beszélni se sokat tud. De ő állította, hogy ilyen korban már legalább a pisit bilibe kellene végeznie. Én nem foglalkozom vele, mert én is azt vallom, hogy eljön az ideje. Mire oviba megy, addigra szerintem tudnia kell.

2012. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ovis korra a nappali szobatisztaságot már elvárják, de azt sem minden oviban. Egy a fontos: ne erőltesd, mert minden gyereknek megvan a saját üteme és ezt nem lehet befolyásolni!!! 3 gyerekem van, így íme a 3 személyes példám: :)

A nagyobbik lányom 2,5 évesen lett nappalra szobatiszta, vettem egy elefánt formájú bilit és úgy megtetszett neki, hogy abba pisilt. Rá néhány hónapra éjjel sem kell pelus.

A fiam 33 hónaposan odament a WC-hez, feltette rá a szűkítős lépcsőfellépőjét és onnantól kezdve két hét alatt éjjelre-nappalra szobatiszta lett. Mindezt szeptemberben, miután már elkönyveltem magamban, hogy vége a nyárnak és pelus maradt.

A pici lányom alig lett 19 hónapos, mikor egyik reggel szokás szerint rá akartam adni a pelust, de nem engedte, mindig messze elhajította. Elkeseredtem magamban, hogy akkor ma egész nap takaríthatok. Feltekertem a szép szőnyegemet és elindult a nap. Ő pedig odaszaladt a bilihez (talán ha 1x elmondtam neki mire való) és belepisilt majd még aznap belement a nagydolog is. Attól a reggeltől kezdve, soha nem volt baleset, mindig a bilibe pisilt. 22 hónaposan lett éjjelre is szobatiszta. Most 24 hónapos és már nem is tudja mire való a pelus, már a bilit sem használja, csak a szűkítős WC fellépőt. Elég fél szemmel figyelnem, mert ha mennie kell bemegy a WC-re, felhajtja az ülőkét, odatámassza magának a saját fellépős ülőkéjét, elvégzi a dolgát, tép magának papírt, kitörli a punciját (nagydolognál mindig kiabál nekem, hogy aú, aú (vagyis anyu)), majd lemászik, helyére teszi a fellépőjét, lehajtja az ülőkét, lehúzza a WC-t, becsukja maga mögött az ajtó, elmegy a fürdőbe, kinyitja a csapot és szappannal kezet most. Mindezt 22 hónapos kora óta egyedül csinálja és esküszöm, hogy mindebben az "ügyességben" az én kezem nincs benne!

Minden gyereknek más a fejlődési üteme és a szobatisztaságba beleszólásunk nincs!

2012. jan. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nappalra 3 éves korra, éjjelre 5 éves korra kell szoba, ill. ágytisztának lenni.
2012. jan. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!