Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apa GYED-en, GYES-en anya...

Apa GYED-en, GYES-en anya helyett? Nálatok bevált, vagy így is ti végeztétek a házimunka, gyerekkel való foglalkozás jó részét a munka mellett? Hogy működött nálatok?

Figyelt kérdés
Nálunk a férjem szeretné, hogy több időt lehessen a gyerekkel, és én sem bánom, mert hiányzik a munka, de félek, hogy ő inkább leül számítógépezni vagy filmet nézni, és minden rám marad majd ugyanúgy.
2012. jan. 2. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerősnél működött,az elsőnél a mama, a másodikkal az apa maradt otthon. Az igazat megvallva szerintem az apa még jobb is volt, sokkal lazább,nyugisabb a gyerekekkel. A takarítást takarítónő csinálta, de az apa főzött minden nap
2012. jan. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Létezik olyan munka, amelyet nem lehet 1-2 évig szüneteltetni annak érdekében, hogy az ember (anya) megismerje gyermekét, mellette legyen, és kialakítson vele egy életre szóló érzelmi kötődést? Hát, nem is tudom. Én mindenesetre nem cserélnék senkivel, se a férjemmel, se az anyukámmal.
2012. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző, de akkor ezek szerint te nemengednéd a férjednek,hogy ő is megismerje a gyerekét és kialakítson egy életre szóló kötödést?

Jó ha az anya vagy apaotthon van a gyermekével. De nincs olyan nagy jelentősége ahogy azt sokszor beállítják.

Vizsgálja csak meg mindenki sokkal jobb-ea kapcsolata az anyjával (aki otthon volt vele,és "kialakította az életre szóló...)mint az apjával. Rá fog jönni mindenki,hogy nincskülönbség, ha van különbség a szülők iránti bizalomban,szimpátiában,akkor az a szülőjelleme miatt van és nem az első 3év miatt.

Igen, ha lehet legyen az egyik szülőa gyerekkel az első3évben. De vigye eleget közösségbe, mert a szocializáció hiánya nagyobb hiba,mintha bölcsibe adná.

Den eértékeljük túl ennek az első 3évnek és az anyának a jelentőségét.

(pszichológus,3 gyerek anyja)

2012. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*bocs, nehéz telefonon írni
2012. jan. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

De igen, megengedem. A férjem jó apa, munka után szalad haza, és ha itthon van, sokat foglalkozik a fiunkkal, játszik vele, és mindig ő fürdeti.

De az anyaszerepet nem engedném át neki. Amíg egy gyerek pici, még elég nagy különbséget tesz anya és apa között. Volt olyan időszak, amikor rajtam kívül senki sem volt jó, csak én vehettem fel, még az apja sem. Lehet, hogy önző vagyok, de rosszul viselném, ha csak másodhegedűs lennék a kisfiam szemében, és azt is, ha élete legmeghatározóbb első éveiben nem elsősorban én tanítgathatnám, nevelhetném, gondozhatnám.

Amúgy abban sem vagyok biztos, hogy minden apa alkalmas lenne arra, hogy az anya teendőit a baba körül teljes egészében átvegye, bár persze adódhat olyan helyzet, amikor ez elkerülhetetlen.

Kedves kérdező! Mennyi idős most a picitek? A kérdésedre válaszolva, neked kell ismerned a férjedet, hogy rá lehet-e bízni a gyerek mellett a háztartást is, én nem tartom kizártnak. Ha végül úgy döntötök, hogy cseréltek a férjeddel, én azért kíváncsi lennék, pár hét után hogy bírja a gyűrődést... :) Úgyhogy neki sem árt ezt alaposan átgondolni.

2012. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 20 hónapostól lenne otthon a férjem vele. Most úgy gondolja, rengeteg helyre viszi majd, programokat csinálnak, stb, de félek, hogy a kezdeti lelkesedés majd gyorsan lelohad, nem lesz semmi belőle. Ha még van valakinek tapasztalat, írjon!
2012. jan. 3. 22:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, kérdező, ha már 20 hónapos a babátok, akkor amiket írtam, rátok nem vonatkoznak. Hiszen te már azt az 1-2 évet a gyermekeddel töltötted, sokan kb. ilyen idősen már bölcsibe, családi napközibe adják a picit.

2. és 5. hozzászóló voltam.

2012. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!