Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves (vagy hasonló korú)...

2 éves (vagy hasonló korú) gyermekedet mennyit szeretgeted, tartod ölben, veszed fel, bújtok össze? Főleg, ha van kisebb gyermek is?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon bújós, imádja bizergálni a hajam, elalvás előtt mellé fekszem, mert szeret átölelni, napközben is sokszor ül az ölembe, úgy érzem, neki mégsem elég. Most született meg a kistesó, aki 2 hónapos. Szoptatás, böfiztetés, pelus csere, Őt vinni kell kézben és látom a kislányomon, hogy ilyenkor figyel. Hogy most miért nem vele foglalkozom? Vagy legalábbis én úgy veszem észre.... Nem hisztizik, nem bántja a testvérét, "kivárja a sorát" de látom rajta, hogy közben vágyik rá, hogy vele foglalkozzam. Persze, mikor a Pici alszik, vele játszom, sőt, ha ébren van, akkor is hármasban összegyűlünk egy kupacba és úgy olvasgatunk mesét, játszunk, mondókázunk. Nem tudom megnyugtatni magam, hogy valóban eleget foglalkoznék vele. Férjem szerint túlparázom a dolgot.... Mondjuk, lehet. De még nem voltam sohasem kétgyermekes anyuka :) Nem tudom, hogy jól csinálom - e, amit csinálok????? Ezért kérdezem, hogy Ti mennyit tudtok foglalkozni a nagyobbal?
2012. jan. 3. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz nekem csak egy 22 honapos fiam van de ha megnyugtat akkor szerintem te sokkal tobbet foglalkozol vele mint en. Ugyanis en reggel 9-re megyek dolgozni a kisfiam meg bolcsibe. Ott van egesz delutan 3-ig, ekkor megy utanna a ferjem. 3-tol 5-ig o van vele es en 5 utan erek haza. Ilyenkor jatszunk kicsit aztan elkeszitem a vacsorat ami este 6-kor van. Utanna ismet kicsi kozos jatek, megnezunk egy rovidke meset vagy olvasok neki aztan furdes es 19:30-kor mar alszik is. Hetvegen probalom potolni es mindig kozos programokat szervezunk, allatkert, park, elmegyunk pizzazni vagy etterembe, hogy ne keljen fozni es vele lehessunk. Ugyhogy ha ezt nezzuk akkor te sokkal tobbet vagy vele. En nem aggodnek a helyedbe. Teljesen jol csinalod, szerintem.
2012. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ő nem olyan bújós, de amikor a kicsi alszik vagy elvan mindig együtt játszunk, Ő simogatást, puszilgatást igényel, nagyon hisztis lett, nem csinálhatok semmit, az én férjem szerint is csak túlparázom, de eleget foglalkozol vele, csak ez egy új helyzet és mindenkinek meg kell szokni. Nálunk is 22 hó a korkülönbség.

egyikkel sem fogod soha elégnek tölteni az együtt töltött időt, ha magamból indulok ki.

Sőt ha a kicsi nagyobb lesz és reagál mindenre miatta is lelkiismeretfurdalásod lesz, legalábbis nekem az van, de tudom nem kellene.

Jól csinálsz mindent:) Szereted Őket és ez számít semmi más. Üdv:26 és 4 hós csajszik anyukája

2012. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
elégnek találni* bocs csak közben felkelt mind a kettő:))
2012. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!