Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ujjszopas, van valaki hasonlo...

Ujjszopas, van valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
3 eves kislanyomat nem tudom leszoktatni az ujjszopasrol,kerlek segitsetek,otleteket varok.
2011. dec. 12. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod leszoktatni?

Az én gyerekeim egyik percről a másikra elhagyták 4-5 éves koruk körül.

A fogazatuk pedig gyönyörű szabályos ha ez aggaszt.

2011. dec. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jo reggelt ,igen a fogazata aggaszt ,az elso ket foga mar szabalytalan.
2011. dec. 12. 08:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Én lányom is 3 éves, szopja az ujját, de csak elalvás előtt, napközben, utcán, játék közben, stb már nem.

3 évesnek már kezdhetsz magyarázni a királylányokról, kedvenc mesefigurákról, ovisokról, hogy ők sem szopják az ujjukat. De nem erőltesd, nehogy még jobban csinálja amiatt.

Bár én nem akarom leszoktatni a lányomat, mert majd elhagyja magától.

Van az a keserű ízű körömlakk, amit még ki lehet próbálni (nekem ez nem szimpatikus).

2011. dec. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
En is probaltam mar elmagyarazni neki ,hogy nem szabad es ,hogy miert nem szabad ,de hiaba ,sajnos nem csak elalvas elott ,szinte egesz nap es egyre tobbet.A koromlakkrol mar en is haallottam ,nekem eleg drasztikusnak tunik.
2011. dec. 12. 08:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Fogorvossal beszéltél erről? Biztos, hogy az ujjszopás miatt szabálytalanok a tejfogai elöl? És lehet ettől majd a felnőtt fog is szabálytalan?


Nem vagyok otthon a témában ennyire, de én is mindenhol azt olvastam, hogy el fogják hagyni maguktól a szokást a gyerekek. Viszont az lehet, hogy nem jó, ha úgy érzi, hogy meg akarod fosztani tőle, valószínűleg őt megnyugtatja, hogy szopizhatja az ujját. Tudom, ez téged nem vigasztal. :-/

2011. dec. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtatja ,ezert tartom drasztikusnak a koromlakkot.
2011. dec. 12. 08:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az ujjszopitól dől a foga. Mint írtam a gyerekeim szopták az ujjukat, és gyönyörű szabályos a fogazatuk. Fogásznak mutasd meg. Lehet, hogy a maradandó szépen fog állni.Erőszakkal semmiképpen ne próbálkozz.

Egyre többet fogja használni a kezecskéit és nem tudja bekapni cumizni az ujját. Ne is lássa, hogy ez központi téma az életetekben.

2011. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2011. dec. 12. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:

ARra szokták fogni a nem rendes fogsort, a cumira, szopira. Pedig akkor más gyerek is így járna, és nem. Kisfiunk 7 éves még szopizik, bár már próbáljuk, csak estére csökkenteni. Szépen állnak a fogai, az új is a helyén szépen jön.

Ez rajtunk múlik, ő használ hozzá egy ruhadarabot, és ha nincs, akkor nem csinálja. Szóval megbeszéljük, elvesszük este visszakapja.

Ha nálatok is van valami amit használ mellé, akkor azt vegyétek el.

Foglaljátok le a kicsit, egész nap ne lógjon az ujja a szájában. El is lustulhat ám így. Figyeljetek oda, hogy játszon a kezével legyen elfoglalva, segítsen nektek, gyúrmázzon, fessen, használja a kis kezét.

2011. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!