Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődei verekedéssel kapcsol...

Bölcsődei verekedéssel kapcsolatban várok tapasztalatokat, mit tehetnék még? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Már teljesen tanácstalan vok, totálisan kész vagyok lelkileg. Kisfiam 2 éves múlt. Okt.óta jár bölcsibe, és ott "verekszik".Volt,hogy állítólag ok nélkül szétkarmolta egy kisfiú arcát, ma is arra mentem be, hogy egy másik kisfiunak is kikarmolta az arcát és bele is harapott, ugyancsak ok nélkül és alig tudták leszedni róla.Soha,de soha nem hagytam neki itthon, hogy így viselkedjen, soha semmiféle erőszakkal itthon nem találkozik (sem tv-ben, sem a családban nem lát ilyet), itthon jól viselkedik, képtelen vok felfogni ezt az egszet. Már rengeteget beszelgettem vele errol, de ugy latszik hiaba. Ma azt mondtak a gondozónénik, hogy minden 7.-8.gyerek ilyen és majd kinövi.De addig én kiborulok teljesen.Mit mondjak a másik anyukának?Mit tehetnék még?Ennél többet nem lehet már, annyi energiámat belefektettem,hogy elképesztő és még sincs eredménye.Nem mentegetni akarom magam, hanem őszinten és tiszta lelkiismerettel mondom, hogy mindent megtettem és megteszek, hogy megértessem vele, hogy ilyet nem lehet csinálni. Mindemellett egy -mások szerint- nagyon okos kisfiú, illemtudó, jókedélyű, kiegyensúlyozott gyerek. A bölcsőde óta van ez. Azt is mondták a gondozónénik, hogy ez lehet elfolytott agresszió és hogy általában azok a gyerekek csináljak ezt, akik otthon jól viselkednek.Hát ő is pont ilyen, itthon szinte semmi baj nincs vele. Nagyon szépen megkérek mindekit, hogy csak olyan anyuka válaszoljon, aki ezt átélte és tud érdemben tanácsot adni. A rosszindulatu válaszoktól légyszives kíméljetek meg, így is borzasztóan rossz lelkiállapotban vok.Köszönöm és remélem, hogy lesz olyan anyuka, aki tud nekem segiteni.
2012. jan. 3. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

èn ezt nem éltem át, még kisebb a gyerekem, de külföldön élek és 3 év alatti gyermekek gondozását tanulom. (nekem eddig nagyon bevált a sajátommal amit tanultunk)


Szerintem ez nem csak nálatok van, ez egy normális folyamat.

Ami a kisfiadnál van egyrészt igaza lehet a gondozoknak hogy elfolytott agresszió. Amit tehetsz hogy megtanítod a gyerekedet otthon is levezetni a mérgét, ez lehet agresszió is, söt a mai állapot szerint a düh levezetéséhez sok embernek kell az agresszió ami normál. (pl egy felnött becsapja az ajtót, vagy bele üt a falba)

Amit tehetsz ha látod hogy dühös ajánlj fel neki agresszió levezetést. pl vágd földhöz a plüssmackót 8persze olyat amit szabad), vagy öntsd ki a játékos vödrödet. Olyan dolgokat ami levezeti a düht de nem csinál kárt. (vagy is ne a porcelánkészlet ledobálására tanítsd) A baj hogy azok a gyerekek akiknek meg van tiltva az düh levezetése azokból lesznek a csendesen türök, majd egyszer robbano emberek (pl ámokfutók soha nem agresszív emberek, mindig nyugodt embereknek ismerik öket).


A harapás karmolás a szeretet kimutatása is lehet. (csak gondolj vissza a tini korra mikor kiszívott nyakak, lekarmolt hátak stb...) Pl nálunk is harapott a kislányom, kiderült mert én harabdálom a pocakját(puszilgatom és morgok hozzá) ez nála a szeretet kimutatása lett. leszoktam róla, ö sem harapdál már.


Amit tehetsz megbünteted azzal a módszerrel, hogy minden ilyen esemény után együtt oda mentek a sebesülthöz és anyjához (elmondhatod az anyjának hogy most tanítod rá hogy nem szabad) és ha eltudja mondani, akkor a fiad elmondja mi történt és bocsánatot kér (ahogy ezt egy 2 éves tudja, képes rá, ne várj csodákat, de a szándéknak kell benne lennie).


Kérd meg az ovónöket hogy találjanak egy méregre levezetö módszert, pl plöss mackó földhöz dobását, és ha látják hogy kezd dühbe gorolni akkor egyszerüen ajálnják fel, hogy látom mérges vagy vágd jól földhöz mackót.(azért vigyázni kell mit szabad neki, az legyen mindig a levezetö)


remélem érthetö voltam.

egyszerüen tanitsd meg düh levezetésére. (gondolj bele te mit tezsel ha dühös vagy, én pl simán becsapom az ajtót, vagy dobbantok egyet a lábammal).

2012. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszodat!Hasznos volt!

2012. jan. 3. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is hasonló a helyzet, és ráadásul az enyém kislány:) és csak fiúkat ver-karmol-arcába karmol stb. Egyébként itthon viszonylag jó, de más gyerekkel borzasztó, nem csak bölcsiben - utcán is, van hogy megüt egy elhaladó kisgyereket, nem tudom miért ilyen kis banya, de remélem kinövi, próbáltam már lelkére beszélni, hogy fáj a kisgyerekeknek, nem lesz egy barátja se (gondolhatod mennyire hatja meg) de eddig néha jobb néha rosszabb a helyzet, most szünet után megint mintha rosszabb lenne, gondolom ő is így vezeti le a dühöt hogy bölcsibe kell járnia, érdemi választ nem nagyon tudtam adni, de látod nem vagytok egyedül ezzel a problémával :)
2012. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nagyon jó gyerek a bölcsibe,mindig mondják,hogy semmi gond nincs vele...viszont itthon mint egy is ördögfióka.A dühét ő mindig a kezébe lévő adott tárgy földhöz vágásával vezeti le,ez pici kora óta így van.

Mindenképp a gondozónőkkel kell kitalálni valami megoldást.Nálunk is volt a csoportba 2 kisfiú akik eleinte mikor az én kisfiam új volt bántották őt...sokszor jött haza kék-zöld foltosan meg kikarmolt arcal.Kb 1 hónap kellett és nem bántották többet.Az én kisfiammal meg pont az volt a gond akkor,hogy hagyta magát.Na mostmár nem hadja...:)

2012. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2012. jan. 4. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!