Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Együttalvó anyukák, a kicsi...

Együttalvó anyukák, a kicsi hány éves korában és hogyan szokott rá végül az egyedül alvásra?

Figyelt kérdés
Mi együtt alszunk, de csak a két évesemmel, apja nem bírja az ilyesmit. Ha a kicsi mellett vagyok, kezdi átaludni az éjszakákat, próbálgatom, hogy visszaköltözöm a saját helyemre, de komoly elvonási tüneteim vannak.. Mindegy, lényeg, hogy ti honnan láttátok, hogy megérett a kicsi az egyedül alvásra, és hány éves volt akkor?
2012. jan. 3. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:

nalunk az van most, hogy apa kulfoldon van, de szeparalodni _kell_, mert jon a teso, viszont most hogy apa nincs, nem rakom kulon szobaba (egyreszt nem akarom, masreszt szegeny gyerek tiszta anyafuggo lett miota egyedul vagyok vele, nem jo ido a sajat agyra)


igy a nagyágy mellé csinaltam egy "sasfeszket", es o ott alszik. elalvas elott fogja a kezem, mar ejszaka nem igenyli sokszor.

en is jobban alszok, nagyon jo volt, amikor par napra hazajott a parom csak ketten voltunk az agyban (ertheto szerintem)


az otlet nem sajat, pszihologus javasolta, de tisztara bejott.

egyebkent 2,5 eves mult, es a pszihologus szerint most lenne az ido a sajat szobara, de a jelenlegi kulonleges helyzetet tekintveinkabb halasztjuk


szoktam itt olvasni, hogy a gyerkocnek igenye van a sajat agyra, nemtudom, gyereke valogatja, nyilvan sok apro trukk van, amivel at lehet csalni

2012. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég könnyen ment, egyszerűen csak azt mondtam neki, hogy ez olyan nagylányos. Szerencsére bevált. Magam is meglepődtem. 2-3 éves kor között volt.
2012. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

most 2,5 éves a kisfiam

mi kezdetben külön altattuk, külön szoba, kiságy, én meg egy kanapén aludtam a szobájában

de egy idő után felébredt minden éjjel és ki kellett venni a kiságyból, mert nagyon sírt

egy darabig ketten aludtunk az egyszemélyes kanapén, nekem ez egy rémálom volt, így most beköltöztünk mindannyian a hálóba :)

velünk szeret aludni, nem tudok mit tenni, de igazából így hogy elférünk már engem sem zavar

nem tudom mikor jön el az idő hogy egyedül aludjon :D

de én már nem csinálok ebből ügyet

2012. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1 évesem van és semmi jelét nem látom, hogy szívesen aludna nélkülem. Még bújik alvás közben. :)

Anno én is sokáig a szüleimmel aludtam. Kb. 3-4 éves voltam, amikor kaptam egy gyönyörű rózsaszín csíkos-fodros ágyneműt. Anyum saját kezével varrta. Megbeszéltük, hogy nagylány vagyok, és a szép ágyneműm vár. Aznaptól egyedül aludtam. :)

2012. jan. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom másfél évesen szokott át egyik napról a másikra a saját ágyába, de én maradtam vele a szobájában. A fiam 17 hónapos és még mellettem alszik.

Mi úgy oldottuk meg, hogy kezdetektől a gyerekszobában aludtam, hogy apa ki tudja pihenni magát. A gyerekeket leteszem nyolckor, elalszanak szépen (sokszor teljesen maguktól, mindenféle altatás nélkül) mert tudják, hogy előbb-utóbb úgyis ott leszek velük. Így nincs gond, viszont a hálószoba funkciója is megmaradt, nem lett belőle gyerektanya, meg a mi privát időnk is sértetlen. Mikor már aludni készülök, átmegyek a gyerekekhez, addig meg apával vagyok. Nekünk egyelőre jó így.

A harmadikat várom, ha addigra a fiamnak is sikerülne többé-kevésbé átaludni az éjszakát (most még szopizik éjjel kettő körül, meg reggel ötkor) akkor lehet, hogy magukra hagynám a két nagyot (feltéve, ha a kicsi sem lesz sírós) és visszaköltöznénk a hálóba apa mellé. Leveszem a kiságy oldalát, odatoljuk a franciaágyhoz és akkor jól elférünk egymás mellett. Attól tartok, hogy három kisgyerek egy szobában nem feltétlenül lesz jó ötlet kezdetben. De majd meglátjuk, hogy alakul.

2012. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a kisfiam 8 hós koráig külön szobában aludt, viszont jött a szeparációs szorongás. Annyira felsírt többször, és egyszerűen nem tudtuk megnyugtatni, hogy a kiságyát átvittük a mi szobánkba. Egy ideig szépen aludt, aztán néha hajnalban átkérte magát közénk. Aztán már csak köztünk tudott elaludni, utána raktuk át. Aztán már köztünk aludt el, hajnalban visszakérte magát közénk....és így tovább, teljesen az ujja köré csavart minket, a végén már egész estéket a mi ágyunkban aludt. Mi ekkor fújtunk riadót a férjemmel, és 16 hónaposan tettük vissza a saját szobájába, ez kb 1 hónapja volt. Egész jól viseli, bár sajna min 2x fölkel, mert hiányzunk neki. Van bent egy plusz ágy a szobájában, néha ott alszom, mikor nagyon egyedül érzi magát.
2012. jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!